PGG obiecuje: węgiel dla samorządów jeszcze przed świętami
Wszystkie samorządy, które zawarły umowę z PGG, otrzymają węgiel przed świętami Bożego Narodzenia – zapewnił podczas konferencji prasowej wiceprezes Zarządu PGG S.A. ds. Sprzedaży Adam Gorszanów. Do końca 2023 roku największa polska górnicza spółka ma dostarczyć gminom 550-600 tys. ton węgla opałowego.
Ratunek dla gospodarstw domowych
Z zapewnień spółki wynika, że do samorządów trafiło już kilkanaście tysięcy ton węgla. Paliwo dostarczają kwalifikowani dostawcy węgla – w skali kraju rozprowadza go 120 składów współpracujących z PGG (ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej spółki).
Przypomnijmy, że ten sposób dystrybucji znacznie obniża cenę za zakup węgla. Wprowadzono go w życie z uwagi na ciężką sytuację właścicieli gospodarstw domowych, którzy za zakup węgla ze składu prywatnego musieli płacić ponad 3 tys. za tonę.
Dzięki temu działaniu węgiel dla gospodarstw domowych będzie dostępny poprzez samorządy w cenie maksymalnej 2 tysięcy złotych. Dlatego podjęliśmy się tego zadania i je skutecznie realizujemy – wskazał Adam Gorszanów.
Węgiel od PGG trafi do ponad pięciuset gmin
Polska Grupa Górnicza dostarcza surowiec do samorządów zlokalizowanych na południu Polski i w centralnej części kraju. Łącznie węgiel zostanie dostarczony przeszło pięciuset gminom, które zawiadomiły PGG o swoim zapotrzebowaniu poprzez portal cieplo.gov.pl.
W ostatnim czasie prezes PGG Tomasz Rogala zapowiedział, że do końca grudnia samorządy otrzymają 550-600 tys. ton węgla opałowego pochodzącego z kopalń PGG.
Obsługą zamówień dokonywanych przez samorządy zajmuje się sześć podmiotów. Poza PGG są to: Węglokoks, Węglokoks Kraj, PGE Paliwa, Lubelski Węgiel Bogdanka oraz Tauron Wydobycie.