BiznesINFO.pl
PKO BP wprowadza ułatwienia dla klientów

Wikimedia Commons/Henryk Borawski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27465653

PKO BP: Nowości w serwisie iPKO i aplikacji IKO. Spore ułatwienia dla klientów

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

PKO BP nieustannie ulepsza swoje serwisy, aby sprostać wymaganiom klientów. Po zmianach w aplikacji IKO przyszedł czas na modernizację serwisu z poziomu przeglądarki internetowej. Obsługa strony jest intuicyjna, dzięki czemu użytkownicy bez trudu skorzyst

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany na stronie internetowej wprowadził PKO BP

  • Jak odnaleźć się w tych modyfikacjach

  • Jakie nowe funkcje czekają na klientów w aplikacji IKO

PKO BP wprowadza oznaczenia graficzne do historii transakcji

PKO BP to największy bank w Polsce, w którym konto posiada ponad 11 mln użytkowników. Pozycja lidera zobowiązuje, dlatego też PKO BP systematycznie modernizuje swoje serwisy, aby były jeszcze bardziej przystępne i intuicyjne.

Najnowsze zmiany w PKO BP dotyczą serwisu z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym, laptopie i tablecie. Portal dobreprogramy.pl podaje, że na stronie pojawiły się ikony graficzne. Oznaczenia różnią się w zależności od rodzaju transakcji. Inny znak widnieje przy płatności kartą płatniczą, a inny przy płatnościach mobilnych w internecie i sklepach stacjonarnych.

Własną grafikę mają także operacje realizowane w bankomatach i wpłatomatach, autooszczędzanie, zlecenia zmienne, przelewy podatkowe oraz do ZUS. Dzięki temu użytkownicy PKO BP mogą dużo łatwiej poruszać się po historii transakcji i szybciej znaleźć konkretną pozycję.

Oznaczenia graficzne to nie jedyna zmiana, jaką PKO BP wprowadził w serwisie internetowym. W ostatnim czasie PKO BP uprościł także proces uaktualniania danych osobowych. W celu zmiany numeru telefonu, adresu e-mail lub danych w dowodzie osobistym należy przejść do ustawień w serwisie iPKO.

Zmiany w aplikacji mobilnej IKO

Poza modernizacją serwisu internetowego PKO BP wprowadził także trzy dodatkowe funkcje dla użytkowników aplikacji IKO. Pierwsza zmiana spodoba się osobom, które korzystają z przelewów na numer telefonu.

Od niedawna użytkownicy zyskali opcję sprawdzania, do kogo mogą w ten sposób wysłać pieniądze. Wystarczy, że uruchomią funkcję oznaczania odbiorców Blik w skrzynce kontaktów. Przy osobach, które korzystają z tej usługi pojawi się logo Blik.

Co więcej, użytkownicy mogą potwierdzać niektóre operacje przy użyciu czujnika biometrycznego. Jak włączyć tę funkcję? Wystarczy wejść w „ustawienia”, następnie w ikonę „biometria”, później „logowanie i rejestracja”, a na koniec „autoryzacja operacji biometrią”. Jeżeli czujnik nie zadziała to aplikacja poprosi o autoryzację przy użyciu kodu PIN.

Najnowsza, trzecia zmiana weszła w życie 2 kwietnia. Dzięki niej użytkownicy mogą kasować bilety komunikacji miejskiej przy użyciu kodu QR w IKO. Czas na skasowanie biletu to 10 sekund. Kolejna transakcja będzie możliwa dopiero po upływie 5 minut.

Co ciekawe, aplikacja IKO pozwala również na przedłużenie ważności biletu czasowego. Wystarczy wejść w szczegóły aktywnego biletu i zaznaczyć opcję „przedłuż ważność”. Użytkownik może wybrać taki sam bilet lub zdecydować się na zupełnie inny.

Wszystkie te modyfikacje mają ułatwić klientom PKO BP poruszanie się po wirtualnej rzeczywistości w czasie koronawirusa. - Zwłaszcza teraz w dobie pandemii mobilna bankowość i cyfrowe usługi ułatwiają użytkownikom IKO bezpieczne funkcjonowanie i pomagają zachować dystans społeczny - przyznał Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych PKO BP.

Podobne artykuły

Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Osiedla bez dzieci? To możliwe

Polska i Świat

Osiedle bez dzieci powstanie w Polsce. Znamy już lokalizację

Czytaj więcej >
Przedszkola i żłobki wrócą od poniedziałku?
EastNews/Zofia i Marek Bazak

Polska i Świat

Przedszkola i żłobki otwarte mają niebawem. Dzieci wrócą do placówek prawdopodobnie w poniedziałek

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 18.01.2021. Dzieci klas 1-3 wracaja do stacjonarego naczania w szkolach.

Polska i Świat

Otwarcie szkół i przedszkoli przed czasem. Placówki już przyjmują dzieci

Czytaj więcej >
pixabay.com/makamuki0

Polska i Świat

Lockdown jeszcze dłuższy? Rząd po cichu przesunął termin ważnego świadczenia

Czytaj więcej >
biznesinfo.pl

Polska i Świat

Osiedle z zakazem dzieci, a jak się już urodzi - czeka wyprowadzka. Wiemy już, gdzie powstanie

Czytaj więcej >