BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w ostatni weekend lutego

Pxhere CC0

Przerwy techniczne w najbliższy weekend planują aż 4 banki. Lepiej zabezpieczyć gotówkę

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym będą polegały weekendowe utrudnienia w bankach

  • W którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Który bank przeprowadzi prace modernizacyjne jako ostatni

Przerwa techniczna w mBanku

Przerwa techniczna może pokrzyżować finansowe aktywności zaplanowane na najbliższy weekend. Jako pierwsi na utrudnienia powinni przygotować się klienci mBanku.

Portal bankier.pl podaje, że mBank zaplanował pracę modernizacyjne na niedzielę 28 lutego. W trakcie czterogodzinnej przerwy technicznej (od północy do 4:00 nad ranem) klienci nie będą mogli zrealizować przelewów natychmiastowych.

Z raportu prnews.pl wynika, że w III kwartale 2020 r. mBank posiadał ponad 4,6 mln klientów. Potencjalne grono osób narażonych na niedzielne utrudnienia jest zatem dość duże, choć niewykluczone, że ostatnia poważna awaria w mBanku skłoniła niektórych użytkowników do zmiany operatora.

15 lutego klienci, którzy zalogowali się na konta dostrzegli podwójnie zaksięgowane płatności kartami. Po kilkugodzinnych utrudnieniach instytucja rozpoczęła procedurę zwracania pieniędzy. Niewykluczone, że błąd po stronie mBanku wynikał z prac modernizacyjnych, które przeprowadzono zaledwie dzień wcześniej (14 lutego).

Niedzielna przerwa techniczna w dwóch bankach

W niedzielę 28 lutego prace informatyczne przeprowadzi także Bank Millenium. Między północą a 4:00 rano klienci nie będą mogli wykonywać przelewów natychmiastowych zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w serwisie internetowym. Czasowo zostanie wyłączona także możliwość przelewania pieniędzy na telefon BLIK w aplikacji mobilnej.

Millenium uchodzi za siódmy największy bank w kontekście liczby użytkowników. Konto posiada w nim ponad 3,9 mln osób. Każda z nich powinna przygotować się na ewentualne utrudnienia w internetowym przekazywaniu pieniędzy.

Również w niedzielę odbędzie się przerwa techniczna w Volkswagen Banku. Prace serwisowe zaplanowano od 19:30 do 21:00. W tym czasie klienci mogą napotkać na problemy z dostępem do rachunków zarówno za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Utrudnienia w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Najpóźniej, bo dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek, prace modernizacyjne przeprowadzi Bank Pocztowy i EnveloBank. Przerwa techniczna jest planowana między północą a 6:00 rano.

W trakcie sześciogodzinnych prac informatycznych klienci powinni spodziewać się krótkich przerw w autoryzacji transakcji POS od 0:30 do 1:00. W tym samym czasie pojawią się również problemy przy bankomatach.

W rezultacie klienci nie będą mogli transakcji bezgotówkowych i gotówkowych przy użyciu kart płatniczych. Warto zatem zaopatrzyć się w gotówkę jeszcze przed planowaną przerwą techniczną.

Podobne artykuły

Biznesinfo

Twój portfel

ZUS przypomina: Zasiłek opiekuńczy można pobierać do 28 marca

Czytaj więcej >
Kiedy będą rekompensaty za prąd?

Twój portfel

Rekompensaty za prąd, to nadal odległa przyszłość. Ministerstwo udzieliło nam odpowiedzi

Czytaj więcej >
Rodzice powinni znać terminy

Twój portfel

Zasiłek opiekuńczy znowu przysługuje. Wszystko z powodu powrotu nauki zdalnej

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Oszczednosci starszej osoby na emeryturze.

Twój portfel

Emerytura bez podatku. Sejm ma być zgodny co do projektu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Kobieta wklada pieniadze do portfela

Twój portfel

Horrendalna podwyżka opłat za śmieci w Warszawie. Niektórzy dostają rachunek wyższy o 350 proc.

Czytaj więcej >
Opłata przekształceniowa za przeniesienie kapitału na IKE

Twój portfel

Opłata przekształceniowa zabierze ci aż 15 proc. z konta. Likwidacja OFE może zaboleć

Czytaj więcej >