BiznesINFO.pl
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020. Zakupy w sklepie spozywczym. Wiele osob w obawie przed panika i samym koronawirusem zdecydowalo sie zrobic zapasy.

East News, Jakub Kamiński

Sklep okradli z papieru toaletowego. Sąd skazał ich na ponad 3 lata więzienia

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Początek pandemii koronawirusa wyzwolił w społeczeństwie odruch przetrwania. Z półek znikały ryż, kasza, makarony, konserwy znane nam z poligonów wojskowych, a przede wszystkim papier toaletowy. Za kradzież tego ostatniego sąd w Hongkongu sk

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak przebiegła rozprawa oskarżonych o kradzież

  • Kiedy dokładnie doszło do grabieży

  • Czemu mężczyźni zdecydowali się na taki krok

Sklep okradziony z papieru toaletowego

Początek pandemii koronawirusa to dość dziwny czas dla wszystkich ludzi na całej planecie. Gdy rządy po kolei zaczęły zamykać gospodarki, ludzie masowo ruszyli do sklepów uzbrajając się w rzeczy, których do tej pory nie trzeba było kupować na zapas. Z półek zaczęły znikać te produkty, które mogą przetrwać długie dni i jednocześnie posłużyć jako dodatek do wielu dań. Co więcej, masowo wykupowano również papier toaletowy.

Nie inaczej było w Hongkongu, gdzie do grabieży w sklepie doszło 17 lutego 2020 r. - informuje TVP Info. Złodzieje ukradli ze sklepu 600 rolek papieru toaletowego. Dlaczego? Sędzia sądu dzielnicowego David Cheung wskazał, że pandemia koronawirusa i ówczesna panika wywindowały ceny papieru toaletowego.

[EMBED-11]

Na 40-miesięczny wyrok, jakim ukaranych zostało dwóch mieszkańców Hongkongu, miał także wpływ fakt, że sprawcy zamieszania byli uzbrojeni. "Jeden ze złodziei groził pracownikom sklepu nożem, podczas gdy dwaj jego kompani ładowali 50 paczek papieru toaletowego na wózek" - informuje bankier.pl.

Skazani za kradzież w sklepie

W uzasadnieniu wyroku sędzia Cheung wskazał, że złodzieje papieru toaletowego byli do grabieży przygotowani, działali z pełnym zamiarem i świadomością.

Finalnie policja odzyskała skradziony ze sklepu papier toaletowy. Jego wartość oszacowano na 1695 dolarów hongkońskich, czyli ok. 790 zł.

Okazuje się, że w Polsce pandemia koronawirusa kradzieże ograniczyła. Zdaniem eksperta Łukasza Grzesika, Security & Loss Prevention Managera, COVID-19 uciął na jakiś czas proceder grabieży. - Gdy jednak nadejdzie nieuchronny kryzys gospodarczy, sytuacja może się dramatycznie pogorszyć - mówił w kwietniowej rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Kradzieże to odwieczny problem sklepów. Dane wskazują, że ich odsetek stanowi ponad 1,5 proc. rocznego obrotu sklepu.

Podobne artykuły

Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Sklep Zabka.

Handel

Oreo projektu Lady Gagi wprowadzone przez Żabkę. Sieć chwali się nowym produktem

Czytaj więcej >
Biedronka z hitowym produktem

Handel

Biedronka wypuściła do sprzedaży test na koronawirusa. Klienci wykupili wszystko mimo limitu

Czytaj więcej >
Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >