Własny biznes jakie studia? Przed tym pytaniem stanęła z pewnością niejedna osoba, która jeszcze przed rozpoczęciem studiów zaczęła się zastanawiać nad tym, jakie wykształcenie pomoże jej w przyszłości w prowadzeniu biznesu. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż w zasadzie zależy to od profilu biznesu, za jaki chcemy się wziąć. Jeśli więc dana osoba zastanawia się nad otwarciem firmy świadczącej usługi doradcze w zakresie finansów i bankowości, wykształcenie informatyczne może być niewłaściwe.Jest jednak kilka kierunków studiów, które zawsze były kojarzone z biznesem i niejednemu pomogły na rynku pracy. Jak nietrudno się domyślić, kierunki te są ściśle związane z zarządzaniem i finansami, od których trudno uciec w toku prowadzenia firmy. Mowa o kierunkach takich jak marketing, który zdecydowanie pomoże nam w promocji naszego przedsiębiorstwa nadaniu mu odpowiedniego wizerunku, ekonomia, która jest zawsze wyśmienitym towarzyszem w rozliczaniu się z finansami i stanowi świetną podstawę do wejścia w świat biznesu. Do grona tego zaliczane jest także zarządzanie, które niebagatelnie wpłynąć może na działanie firmy, pracę z kadrami czy umiejętność organizowania samej pracy.
Gdzie studiować biznes? W ofercie uczelni z całej Polski jest sporo kierunków, które mogą przydać się przyszłemu przedsiębiorcy. Rzeczpospolita podaje jednak, że najwięcej udaje się zarobić magistrowi informatyki, który pracę zaczął jeszcze w czasie studiów. Jednakże nie tylko praca z komputerem może być bardzo obiecująca.Jak podaje ELA, czyli ogólnopolski system monitorujący Ekonomiczne Losy Absolwentów, absolwenci z roku 2016, którzy na rynku poradzili sobie najlepiej, kończyli dane kierunki studiów na wyszczególnionych uczelniach:Informatyka - Politechnika Gdańska,Zarządzanie - Akademii Finansów i Biznesu Vistula,Elektronika i telekomunikacja - Politechnika Warszawska
Czy warto iść na studia? Argumentów za i przeciw jest tyle, co osób, którym udało się osiągnąć sukces. Czasy, w których posiadane przez wąskie grono Polaków wyższe wykształcenie przekładało się wymiernie na sukces i zarobki, minęły bezpowrotnie. Nie zniechęca to jednak tysięcy młodych ludzi, którzy ponad rozwój zawodowy stawiają ten naukowy.