Dorabiasz „na boku”, a może chcesz przetestować rynek, oferując ciekawą usługę lub produkt zanim oficjalnie założysz firmę? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, mamy dla ciebie dobre wiadomości.
Przedsiębiorcy muszą pamiętać o ważnych terminach i wypełnianiu obowiązków względem urzędu skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy podatkach i opłatach lokalnych. W grudniu 2021 r., osoby prowadzące działalność gospodarczą nie mogą zapomnieć o kilku istotnych datach.Przed końcem roku uregulować wszystkie sprawy w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.1 grudnia wchodzą w życie zmiany w postępowaniu restrukturyzacyjnym. Od tego dnia poprawione zostanie postępowanie o zatwierdzenie układu, oznacza to, że dłużnik będzie mógł regulować część zobowiązań, które są objęte układem przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed egzekucją na poziomie postępowania sanacyjnego.
Wielu początkujących przedsiębiorców tworzy biznesplany swoich firm, zanim przystąpią do realizacji projektu. Część z nich – dla własnego rozeznania, część dlatego, że przy staraniach o dotację/pożyczkę jest to dla nich obligatoryjne. Jakie miejsce w biznesplanie zajmuje charakterystyka przedsiębiorstwa?
Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami na zakup towarów i usług, a także regulowaniem comiesięcznych należności względem Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak naprzeciw staje startującym przedsiębiorcom ulga w opłacaniu składek ZUS, która z pewnością pomoże w zaoszczędzeniu środków finansowych na rozwój działalności.
W momencie, gdy zdecydujemy się otworzyć działalność gospodarczą, przychodzi czas na decyzję, kiedy ma nastąpić jej rozpoczęcie. Prawa i obowiązki dotyczące rozpoczęcia działalności są określane przez obowiązujące prawo, ale czy faktyczny moment jej powstania jest kluczowy? Na co warto zwrócić uwagę przy ustalaniu daty rozpoczęcia działalności i który moment uznaje się za jej rozpoczęcie?
Szkolenia są podstawą wielu dobrze prosperujących firm. We wszystkich branżach pracodawcy stawiają na rozwój i odpowiednie kwalifikacje swoich pracowników. Zapotrzebowanie na szkolenia jest ogromne, a firmy szkoleniowe rozwijają się w zawrotnym tempie. Jak założyć firmę szkoleniową? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Ze szkoleń korzystają pracownicy, ich pracodawcy, często zdarza się też, że ludzie decydują się na rozwijanie swoich umiejętności na własną rękę. Firmy szkoleniowe dysponują ofertą dotyczącą każdej dziedziny.