Poczta Polska apeluje do nadawców o staranne wypełnianie deklaracji celnych przy wysyłce towarów poza granice Unii Europejskiej. Jest to kluczowy krok w zapewnieniu terminowego doręczenia przesyłek oraz uniknięcia dodatkowych kosztów i opóźnień.
Wysokie rachunki za prąd to obecnie zmartwienie wielu Polaków. Nic nie wskazuje na to, by po 1 lipca uległo to zmianie. Warto zatem wiedzieć, jak zmniejszyć należność widoczną na fakturze za energię elektryczną. Okazuje się, że to wcale nie płyta indukcyjne zużywa najwięcej prądu.
Niemal w każdym domu czy mieszkaniu zazwyczaj znajduje się przynajmniej jeden router wi-fi, który umożliwia dostęp do sieci bezprzewodowej. Choć na co dzień rzadko zwracamy na niego uwagę, podczas pierwszej konfiguracji routera można zauważyć przycisk WPS. Do czego służy ten przycisk i na co pozwala?
Wiele osób ma nawyk wyłączania światła, gdy wychodzi z pomieszczenia. Czy takie działanie naprawdę ma sens i generuje realne oszczędności?
Pożar w domu może skończyć się utratą mienia, zdrowia, a w skrajnych przypadkach — nawet życia. Jak uchronić się przed pojawieniem się płomieni? Co zrobić, kiedy w domu wybuchnie pożar? Podpowiadamy.
Wraz z nadejściem wiosny wkraczamy w sezon burzowy — warto więc przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa i patenty, które mogą uchronić nas przed wypadkami i stratami podczas nawałnicy. Jeden z trików wymaga użycia zwykłej żarówki.
Wiosenna alergia to problem, z którym zmaga się ponad 20 proc. Europejczyków. Istnieje wiele sposobów, które pomagają radzić sobie z uporczywymi objawami. Jedną z ciekawszych propozycji jest ta technologiczna.
Odpowiednia konserwacja sprzętów takich jak czajnik może się przełożyć na duże oszczędności dzięki wydłużeniu ich cyklu życia. Zadbane urządzenia wymienia się rzadziej. Oszczędzać można również na środkach konserwacji, czego przykładem jest prosty trik z czajnikiem.
Często bagatelizujemy małe saszetki z żelem krzemionkowym, które znajdują się w pudełkach z butami czy paczkach. Okazuje się, że Silica Gel, bo tak nazywany jest ten produkt, posiada zaskakujące zastosowania w domu. Nie tylko chroni przed wilgocią, ale także może być kluczowym narzędziem w walce z korozją, utrzymaniu świeżości produktów kuchennych, a nawet ratowaniem zalanych urządzeń elektronicznych. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać potencjał tego niewielkiego pochłaniacza wilgoci, zamiast go bezmyślnie wyrzucać.
Koszty, jakie ponosimy za korzystanie z energii elektrycznej, nieustannie rosną. Wszystko wskazuje na to, że ceny prądu w 2024 r. znów drastycznie podskoczą. Dobrze jest znać różne sposoby, które nieco pomogą odciążyć domowy budżet i uchronią przed gigantycznymi rachunkami. Jeden z nich to trik z banknotem i lodówką.
Często zdarza się, że różne przedmioty codziennego użytku mają ukryte opcje, o których nawet nie wiemy, a które warto uruchomić, by korzystać z dodatkowych udogodnień. Różne takie możliwości posiadają na przykład smartfony. W aparatach jednego z popularnych producentów można włączyć coś bardzo przydatnego.
Chcesz zrobić pokaz zapisanych na telefonie zdjęć z podróży czy ważnego wydarzenia, obejrzeć jakiś filmik z galerii swojego smartfona na większym ekranie, czy przeglądać w ten sposób np. YouTube albo Netflix? Tak sprawisz, by smartfon przesyłał obraz do TV. Istnieje kilka opcji, zarówno bezprzewodowych, jak i przy użyciu kabla.