Samochód pozostawiony na słońcu szybko się nagrzewa. We wnętrzu auta mogą panować ekstremalnie wysokie temperatury, a takie warunki mogą być groźne dla ludzi i zwierząt, wpływają też negatywnie na przedmioty pozostawione w pojeździe.
Upały dają o sobie coraz bardziej znać. Lato nadchodzi wielkimi krokami, a 30 stopni Celsjusza na termometrach gości coraz częściej. W takich sytuacjach możliwe jest skrócenie lekcji w szkołach lub prowadzenie ich na świeżym powietrzu. Z tego pierwszego wyjścia skorzystali we wtorek nauczuciele w jednej z zachodniopomorskich szkół. Co jednak, jeśli zabójcze upały doskwierają w pracy?
Tak gorącego lata nie było od dawna. Upał cieszy tych, którzy wypoczywają na urlopie, jest natomiast nie lada wyzwaniem dla tych, którzy pracują. Być może nie wszyscy wiedzą, ale w przypadku rekordowych temperatur można odmówić przyjścia do pracy. Sprawdźcie w jakich sytuacjach. Z tego artykułu dowiesz się:W jakiej sytuacji można odmówić pracy w upaleJakie obowiązki mają szefowie w okresie rekordowych temperaturJakie działania nie są obowiązkiem, a jedynie dobrą wolą pracodawców
Zalew, ale nie jeden a aż 30 to odpowiedź polskich władz na pogarszający się stan hydrologiczny Polski. W ostatnim czasie słychać bowiem nie tylko o upałach, ale wysychających zbiornikach wody pitnej. Sytuacja jest do tego stopnia poważna, że w niektórych miastach włodarze zabronili nawet nadmiernego zużywania wody. Tak jest chociażby w Rewalu, gdzie wójt zabronił mycia samochodów lub podlewania kwiatów, bo stan wody jest alarmująco niski.Żeby tego było mało, coraz częściej miejsce mają powodzie, które jednakże wcale nie pomagają, a szkodzą, zmiatając z powierzchni ziemi budynki, drzewa i inne konstrukcje. Aby temu przeciwdziałać rząd planuje budowę 30 zbiorników retencyjnych, by zapewnić nie tylko bezpieczeństwo przed powodziami, ale także sprawić, że rejony w Polsce będą właściwie nawodnione.