Tylko 5 lutego. NFZ zapowiada: masz szansę na darmowe badania
Wielu Polaków ignoruje fakt, jak ważne jest regularne przeprowadzanie badań. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia wyciąga w tej kwestii pomocną dłoń. Kto i z jakich badań może skorzystać zupełnie za darmo? 5 lutego NFZ zorganizuje specjalną akcję, której lepiej nie przegapić.
NFZ ma ofertę nie do odrzucenia
Dane dotyczące zdrowia Polaków są niepokojące. Zadziwić może przede wszystkim fakt, jak wielu z nas zupełnie ignoruje dobrą kondycję swojego organizmu. Aż 65 proc. Polaków nie bada się regularnie i nie korzysta z badań profilaktycznych — a często nawet nie ma pojęcia o takiej możliwości.
Z tego powodu już w pierwszą środę lutego Narodowy Fundusz Zdrowia wyciągnie asa z rękawa. Wiele osób będzie mogło skorzystać, i to bez wychodzenia z domu.
W ten sposób lodówka zużyje mniej prądu. Rachunki mogą być niższe Dłużnicy stracą możliwość ukrycia pieniędzy. Komornik wejdzie nawet tutajBadania profilaktyczne na NFZ
W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możliwe jest wzięcie udziału w pełni bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Jak przypomina NFZ na swojej stronie, takie działania pozwalają na wcześniejsze wykrycie groźnych schorzeń, skuteczne leczenie i uniknięcie powikłań.
Regularne korzystanie z badań profilaktycznych da Państwu pewność, że jesteście zdrowi. Badania są bezpłatne i dostępne bez kolejki, finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia i MOW NFZ — czytamy w komunikacie.
Z jakich badań mogą skorzystać pacjenci? W ofercie Narodowego Funduszu Zdrowia znajdziemy następujące programy:
- program profilaktyki raka szyjki macicy
- profilaktyki raka piersi
- badań przesiewowych raka jelita grubego
- badań prenatalnych
- profilaktyki chorób odtytoniowych, w tym przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (pochp)
- profilaktyki chorób układu krążenia
- profilaktyki gruźlicy
Dla osób, które ukończyły 40. rok życia, NFZ przygotował również specjalny Program Profilaktyka 40 Plus. Polacy mogą skorzystać z badań diagnostycznych dla mężczyzn i kobiet oraz pakiet wspólny. Warto pamiętać, że badania te wykonywane są na podstawie e-skierowania.
Akcja Narodowego Funduszu Zdrowia tylko 5 lutego
Szczegóły dotyczące wszystkich programów darmowych badań profilaktycznych możemy znaleźć na stronie gov.pl w zakładce “Dla zdrowia Polaków”. W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem pacjenci będą mogli również porozmawiać z konsultantem. Warto nie przegapić tej okazji, ponieważ eksperci stale biją na alarm – zachorowalność na całym świecie się zwiększa, podczas gdy na aż ok. 50 proc. nowotworów mamy wpływ.
Na środę, 5 lutego, Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział specjalny dyżur, w czasie którego osoby chcące skorzystać z profilaktyki nowotworowej, będą mogły zdobyć więcej informacji. Konsultant nie tylko wyjaśni, jakie badania są dostępne, ale również wskaże, gdzie można je wykonać. W szczególnych przypadkach będzie również możliwa konsultacja z ekspertem z Narodowego Instytutu Onkologii.
W jaki sposób można skorzystać z konsultacji? 5 lutego, w godzinach 10:00 - 14:00 należy zadzwonić pod numer: 800 190 590.