Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Praca > Ulubiona firma polskich turystów ma kłopoty. Szykują się masowe zwolnienia
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 10.11.2024 16:14

Ulubiona firma polskich turystów ma kłopoty. Szykują się masowe zwolnienia

pracownicy hotelu
Fot. Pixabay/Rodrigo_SalomonHC

Wielu Polaków nie wyobraża sobie wyjazdu na urlop bez tego serwisu. Korzystamy z niego wyszukując najlepsze oferty noclegu, sprawdzamy ceny i opinie. Użytkownicy aplikacji doceniają, że wystarczy kilka minut, by za jej pomocą zarezerwować pokój w hotelu. Mimo popularności, nad Booking.com pojawiło się widmo kłopotów.

Bez tej aplikacji zapłacisz więcej

Booking.com zdobyła serca użytkowników jako platforma umożliwiająca rezerwację noclegów w ponad 220 krajach. Poza szerokim wyborem pensjonatów, domków letniskowych i hoteli, Booking oferuje także atrakcyjne zniżki dla stałych klientów. Wielu turystów oraz firm korzysta z serwisu jako prawdziwego niezbędnika podróży. Mimo to Booking Holdings mierzy się teraz z poważnymi kłopotami, o których spółka poinformowała w oficjalnym oświadczeniu.
 

Ważny komunikat przed 11 listopada. Mobilizacja w całej Polsce, specjalni wysłannicy w kilku miastach

Booking.com w tarapatach. “To trudny, ale konieczny krok”

Z końcem zeszłego roku grupa Booking Holdings zatrudniała ponad 23 tysiące osób. W sobotnim komunikacie firma poinformowała, że część z nich w najbliższej przyszłości straci pracę. Nie wiemy, ilu dokładnie pracowników dotkną zwolnienia, pewnym jest natomiast, że będą to osoby zatrudnione bezpośrednio w Booking. com.

To trudny, ale konieczny krok, który ma zapewnić, że Booking.com pozostanie elastyczny w bardzo konkurencyjnej branży i będzie nadal wprowadzał innowacje skupione na kliencie — czytamy w oświadczeniu firmy.

Szczegóły dotyczące harmonogramu zmian i finansowych skutków restrukturyzacji mają zostać “przedstawione w odpowiednim czasie”. Na ten moment rzecznik firmy podkreślił jedynie, że cięcia etatów nie obejmują pozostałych marek należących do grupy (np. Agoda, Kayak, Priceline czy OpenTable).

 

Wzrost kosztów pierwszym krokiem do zwolnień w Booking

Decyzja o restrukturyzacji zapadła zaledwie kilka dni po tym, jak grupa Booking Holdings odnotowała wzrost kosztów operacyjnych. W trzecim kwartale 2024 roku wydatki te wzrosły o 13,6%. Masowe zwolnienia mają “uwolnić zasoby, które można będzie zainwestować w dalsze ulepszanie oferty”. W dokumentacji złożonej do SEC spółka wyraziła nadzieję, że działania poprawią również elastyczność organizacyjną firmy.