W światowych mediach znów będzie głośno o Polsce. Zadba o to sam premier
W ponad 50 mediach na całym świecie ukażą się teksty premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to kolejna odsłona globalnego projektu Instytutu Nowych Mediów „Opowiadamy Polskę światu”.
Autorami tekstów są miedzy innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl oraz ambasador Polski przy OECD Aleksander Surde.
– Teksty będą publikowane m.in. w krajach europejskich, takich jak Francja, Niemcy, Rosja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, ale też w Senegalu, Wenezueli, Meksyku, Kuwejcie, Malezji, Tajlandii czy Singapurze – mówi PAP Michał Kłosowski, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów realizującego projekt "Opowiadamy Polskę światu".
Artykuły chwalące Polskę
W artykule zatytułowanym „Silna gospodarka służąca bezpieczeństwu” premier Mateusz Morawiecki stwierdza, że Polska jest jednym z krajów, w których najszybciej powrócił silny wzrost gospodarczy po koronakryzysie. Natomiast w artykule Marka Dietla, prezesa zarządu warszawskiej giełdy czytamy, że Polska oraz kraje zaangażowane w inicjatywę Trójmorza są jedną z najbardziej obiecujących stref rozwoju gospodarczego w Europie.
Jak twierdzi Kłosowski kampania jest odpowiedzią na na zapotrzebowanie redakcji z całego świata, swoistej sieci zainteresowania Polską i Europą Środkową, którą udało się stworzyć w ostatnich latach.
„Opowiadamy Polskę światu” kolejna odsłona
W kilkudziesięciu dziennikach, tygodnikach i portalach internetowych na całym świecie w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu” ukazują się publikacje naukowców, historyków i polityków dotyczące historii Polski. Inicjatorem projektu jest Instytut Nowych Mediów, a partnerem Instytut Pamięci Narodowej. Jak twierdzi prezes INM Eryk Mistewicz, na Zachodzie wciąż wyczuwa się głód informacji pozwalających na zrozumienie naszego rejonu Europy i Polski. W ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu” ukazały się w mediach zagranicznych m.in. artykuły prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosława Szarka. Pierwszy z nich w 2019 roku w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Artykuły są publikowane również w miesięczniku opinii „Wszystko co najważniejsze” oraz na stronie internetowej.