ZUS upomina, 200 tys. Polaków nie odebrało jeszcze należnych im pieniędzy. Mają czas tylko do końca listopada
ZUS przypomina, że wnioski o wyprawki szkolne z programu "Dobry Start" dla dzieci można składać jedynie do końca listopada. Każdy, kto nie złożył wniosku powinien się pospieszyć, jeśli tego nie zrobi, to pieniądze przepadną. Jak wynika z danych resortu 200 tys. osób nadal nie złożyło wniosku. Do 30 listopada można składać wnioski o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu "Dobry Start". W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.
Kto może się ubiegać o pieniądze z programu "Dobry Start"?
Jak wynika z danych resortu, do wyprawki uprawnionych jest 4,5 mln dzieci i młodzieży. 4,3 mln z nich już skorzystało ze świadczenia. Jeszcze 200 tys. uczniów może skorzystać z wyprawki.
Świadczenie "Dobry Start" przyznawane jest na wszystkie dzieci uczące do wieku 20 lat i 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Wniosek o świadczenie możemy złożyć raz w roku, wyłącznie drogą elektroniczną.
Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start", znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).
Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Zgodnie z założeniami ustawy, 300 zł ma być przeznaczone na potrzeby szkolne dzieci, ale rodzice mogą to wydać na dowolny cel.