Armagedon pogodowy w północnej Polsce. IMGW ostrzega
Pogoda w Polsce znów szykuje dla nas bardzo nieprzyjemne niespodzianki. Tym razem na anomalie muszą uważać mieszkańcy północnej części kraju. W sobotę (14 grudnia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia. Powinni zapoznać się z nimi przede wszystkim wszyscy Ci, którzy planują podróżować samochodami lub wybierają się w najbliższym czasie na spacer do lasu lub nad morze.
Trzeba zabezpieczyć balkon i ogródek
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może sięgnąć nawet do 80 km/h. W tym czasie mieszkańcy zagrożonych terenów powinni zabezpieczyć luźne przedmioty znajdujące się na tarasach, balkonach i ogrodach (np. doniczki, meble ogrodowe, parasole). Nie należy też zostawiać samochodów w pobliżu drzew, słupów, billboardów i innych potencjalnie niebezpiecznych miejsc.
Tajemnicza choroba atakuje zwierzęta w Polsce. Wydano komunikat Niepokojące wyniki kontroli zabawek. Urzędnicy alarmująMieszkańcy tych powiatów powinni uważać na zmianę pogody
Alerty dotyczą mieszkańców województw pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Ostrzeżenie wydano dla mieszkańców kilku powiatów w woj. pomorskim. Najsilniejszy wiatr będzie odczuwalny w powiecie puckim, wejherowskim, lęborskim, słupskim i w Słupsku. W woj. zachodnio-pomorskim ostrzeżeniami został objęty powiat sławieński, koszaliński, kołobrzeski, gryficki i Koszalin. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Wiadomo, do kiedy obowiązują ostrzeżenia IMGW
Prawdopodobieństwo wystąpienia tych nieprzyjemnych zjawisk pogodowych jest dość wysokie. IMGW określił je na 80 proc. Ostrzeżenia będą obowiązywać od godz. 18 w sobotę 14 grudnia do godz. 12 w niedzielę 15 grudnia. Ostrzeżenie I stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Instytut zaleca mieszkańcom wskazanych terenów ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej. W przypadku wystąpienia przerwy w dostawie prądu związanej z silnym wiatrem powinniśmy odłączyć od gniazdek urządzenia, które są wrażliwe na przepięcia.
Zobacz także: Sprzedawca nie może tak traktować klientów. Grozi za to 40 tys. zł kary