Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Finanse > Będą pukać do drzwi Polaków i pytać o jedną rzecz. Na liście GUS wielu Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 30.04.2024 08:37

Będą pukać do drzwi Polaków i pytać o jedną rzecz. Na liście GUS wielu Polaków

mężczyzna, drzwi
Fot. materiały własne

Polacy mogą spodziewać się w najbliższym czasie wizyty pracowników Głównego Urzędu Statystycznego. Jak się okazuje, ankieterzy będą pukać do drzwi tysięcy osób i przeprowadzać z nimi ankiety na temat warunków mieszkaniowych czy sytuacji finansowej. Kogo konkretnie odwiedzą ankieterzy?

GUS przeprowadzi Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności

W ostatnim czasie wielu Polaków znalazło w swojej skrzynce pocztowej listy od prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. W odpowiedzi na pytanie portalu “TVN24”, GUS wyjaśnił, że chodzi o Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności.

Jak się okazuje, tysiące osób może spodziewać się w najbliższym czasie wizyty ankietera Głównego Urzędu Statystycznego. Wiadomo już, o co konkretnie będą pytać pracownicy odwiedzający Polaków. 

Zobacz także: Polscy naukowcy szokują. Ostrzegają przed jedzeniem dla niemowląt

Koniec z wypłatami 800 plus? Jest jeden sposób, by temu zaradzić

Ankieterzy zapukają do drzwi Polaków. Będą pytać o ważną rzecz

Listy z GUS trafiły do skrzynek pocztowych ponad 23 tysięcy Polaków. Wizyty ankietera powinny się spodziewać te osoby, które w ostatnim czasie otrzymały takie pismo. Co ciekawe, osoby wybrane do badania zostały wytypowane poprzez losowanie.

Warto podkreślić, że ankiety będą przeprowadzane również telefoniczne i za pośrednictwem internetu. Polacy nie mają obowiązku wpuszczenia ankietera do swojego domu. GUS rozpoczął badanie 22 kwietnia, a prace zakończy 26 czerwca bieżącego roku.

O co konkretnie będą pytać ankieterzy GUS?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, o co konkretnie będą pytać ankieterzy podczas wizyt w domach Polaków. Okazuje się, że będą interesowały ich tematy związane z warunkami mieszkaniowymi, wysokością i źródłem dochodów, stanem zdrowia i ogólną sytuacją materialną osób uczestniczących w badaniu.

W pismach wysłanych do Polaków, Główny Urząd Statystyczny wyraźnie podkreśla, że pozyskane informacje są objęte tajemnicą statystyczną. Oznacza to, że zostaną one wykorzystane tylko i wyłącznie w celu sporządzenia analizy statystycznej.