Do 30 kwietnia i ani dnia dłużej. Można obniżyć cenę prądu nawet o 42 proc.

Niektóre podmioty w całej Polsce do końca miesiąca mają jeszcze czas, aby sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Zmiana zasad naliczania opłat, która pojawiła się niespodziewanie, daje konkretną szansę na zmniejszenie wydatków o kilka miesięcy wstecz. Co trzeba zrobić, aby z niej skorzystać?
Nowa propozycja Taurona - nie dla każdego i nie na długo
W ostatnich tygodniach Tauron Sprzedaż przygotował ofertę, która może zaskoczyć wielu przedsiębiorców. Nowe umowy energetyczne dla małych i średnich firm przewidują znacznie niższe stawki niż te, które obowiązywały w czasie, gdy ceny energii elektrycznej były rekordowo wysokie.
Jak poinformowała spółka, średni poziom obniżki sięga aż 42 procent w stosunku do cen z lat 2022-2023. Co więcej, spełnienie odpowiedniego warunku pozwoli obniżyć również rachunki za prąd z datą wsteczną - od stycznia 2025 roku. Co zrobić, żeby zapłacić mniej?
Niższe stawki dla dziesiątek tysięcy firm
Tauron poinformował, że z możliwości zawarcia nowych kontraktów skorzystało już około 65 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw.
Zawarliśmy z nimi nowe umowy, oferując ceny niższe średnio o 42 proc. - zaznaczył prezes spółki Mariusz Purat.
Dotychczasowi klienci Taurona mieli zawarte kilkuletnie umowy w czasie szczytu cen energii, przez co dziś płacą zdecydowanie więcej niż ci, którzy podpiszą nową ofertę. Teraz mają szansę to zmienić - pod warunkiem, że zdążą przed końcem kwietnia.

Energia tańsza od stycznia? Jest jeden warunek
Oferta Tauronu przewiduje nie tylko niższą cenę energii w przyszłości, ale także wyrównanie jej w dół od początku 2025 roku.
Zawarcie umowy do 30 kwietnia obniży cenę prądu wstecznie i będzie obowiązywać od stycznia br. - zapewnił prezes Purat.
Jak dodaje, firmy - zarówno te mniejsze, jak i te większe - coraz częściej szukają stabilnych i przewidywalnych rozwiązań, pozwalający zmniejszyć koszty. Stąd tak duże zainteresowanie modelami pozataryfowymi, z których już dziś korzysta ponad 80 procent klientów biznesowych Tauronu.
Biznes coraz częściej sięga po odnawialne źródła
W ofercie Tauronu rośnie również udział rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Od początku 2025 roku aż 9 tysięcy firm zakontraktowało energię z odnawialnych źródeł w stałej cenie na pięć lat.

Spółka nie tylko sprzedaje energię elektryczną, ale oferuje także szereg usług wspierających efektywność energetyczną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii czy nowoczesne systemy ogrzewania. Jej klientami jest już blisko 6 milionów odbiorców z całej Polski - zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Najnowsza zmiana ma szansę zwiększyć grono klientów popularnej sieci.





































