BiznesINFO.pl Polska i Świat Jeszcze niedawno uchodzili za wzór w walce z pandemią. Teraz mają rekord zakażeń
Wikimedia Commons, Flickr - Laurie Nevay, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Jeszcze niedawno uchodzili za wzór w walce z pandemią. Teraz mają rekord zakażeń

27 sierpnia 2020
Autor tekstu: Kasper Starużyk

Korea Południowa mierzy się z rekordową liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa

Jak podaje rmf24.pl, w czwartek (27.08) w Korei Południowej odnotowano rekordowo wysoką liczbę potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało w ciągu ostatniej doby 441 osób w Korei, z czego aż 154 przypadki potwierdzono w samym Seulu, stolicy Korei Południowej.

To największy dobowy przyrost infekcji od 7 marca, gdy liczba zakażeń wzrosła w związku z pojawieniem się ognisk koronawirusa w mieście Daegu oraz w prowincji Gyeongsang Północny. Aktualny rekordowy wzrost zakażeń zbiegł się w czasie z zamknięciem parlamentu Korei Południowej.

Z powodu zakażenia u dziennikarza Korea Południowa musiała zamknąć parlament

Jak podaje rmf24.pl, ze względu na potwierdzenie zakażenia koronawirusem u fotoreportera, który w środę (26.08) odwiedzał parlament Korei Południowej w Seulu, zadecydowano o zamknięciu trzech głównych budynków parlamentu w celu przeprowadzenia ich całkowitej dezynfekcji. Fotoreporter, u którego wykryto koronawirusa, miał w środę obsługiwać spotkanie rządzącej Partii Demokratycznej, co wiązało się z ryzykiem zakażenia dla co najmniej 10 czołowych przedstawicieli partii, w tym dla jej przewodniczącego Li He Czana. Z tego powodu politycy będą musieli poddać się testom na obecność przeciwciał koronawirusa oraz odbyć 14-dniową kwarantannę domową.

Korea Południowa zaraża się koronawirusem podczas mszy

Jak podaje rmf24.pl, na początku pandemii, gdy władzom kraju udało się zahamować nagły wysyp zachorowań na COVID-19 z marca i kwietnia, Korea Południowa uchodziła za wzór walki z koronawirusem. Jednak po tym, jak w maju doszło do rozluźnienia obostrzeń liczba przypadków koronawirusa ponownie zaczęła rosnąć, a na terenach gęsto zaludnionych - szczególnie w Seulu, zamieszkiwanym przez ponad 10 mln ludzi - co jakiś czas pojawiały się nowe ogniska zakażeń. Istotnym czynnikiem sprzyjającym rozprzestrzenianiu się wirusa są zgromadzenia religijne.

Spośród 3,8 tys. przypadków zakażenia odnotowanych w ostatnich tygodniach aż 959 związanych było z funkcjonującym w północnej części Seulu kościołem protestanckim Sarang Jeil. Z kolei źródłem 273 zakażeń mogła być demonstracja zorganizowana w centrum Seulu 15 sierpnia. Od początku pandemii w Korei Południowej potwierdzono 18 706 przypadków koronawirusa, a z powodu COVID-19 zmarło 313 osób. Od niedzieli (23.08) w całym kraju obowiązują obostrzenia sanitarne drugiego poziomu, wcześniej wprowadzone tylko dla Seulu.

<

Obserwuj nas w
autor
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat