Krzysztof Krawczyk wspominany również w świecie biznesu. Wiele wpisów w mediach społecznościowych
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Kto poinformował o śmieci piosenkarza
-
Z jakich utworów zasłynął Krzysztof Krawczyk
-
Kto wspomina artystę na Twitterze
Krzysztof Krawczyk nie żyje
Krzysztof Krawczyk odszedł w poniedziałek ok. godziny 15:00. Informację o śmierci muzyka przekazał jego menadżer Andrzej Kosmala. Później informację potwierdziła również żona piosenkarza Ewa Krawczyk.
Krzysztof Krawczyk od kilku tygodni chorował na COVID-19, jednak małżonka artysty zapewnia, że zakażenie nie było powodem śmierci. Piosenkarz opuścił szpital w sobotę 3 kwietnia.
„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”, czytamy we wpisie muzyka.
Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 był wokalistą zespołu Trubadurzy. Później rozpoczął karierę solową. Muzyk o charakterystycznym, barytonowym głosie ma na koncie wiele przebojów. Zasłynął z takich hitów jak m.in. „Chciałem być”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś ty” czy „Trudno tak”.
Krzysztof Krawczyk wspominany przez świat muzyki, polityki i biznesu
Krzysztof Krawczyk to wybitny muzyk, którego ponadczasowe piosenki łączą pokolenia. Kto z nas choć raz nie nucił „Parostatkiem w piękny rejs” czy „Mój przyjacielu”? Jego wyjątkowa osobowość przyciągnęła tłumy studentów m.in. na Juwenalia w 2018 r., które rozpoczął od słów: „Dziadek przyjechał”.
O swoich fanach mówił, że są jego przyjaciółmi. Teraz to oni wspominają artystę i zamieszczają na portalach społecznościowych jego zdjęcia, fragmenty tekstów i przede wszystkim piosenki, które będą wiecznie żywe.
Wczoraj na antenie TVN24 zmarłego muzyka wspominali m.in. muzycy Andrzej Smolik, Stanisław Trzciński i członek zespołu Trubadurzy Marian Lichtman. Na Twitterze pojawiły się także wpisy polityków i przedstawicieli świata biznesu. "Krzysiu niech ci tam będzie lepiej, niż tutaj", czytamy we wpisie na Facebooku Maryli Rodowicz.
Wzruszający post z fragmentem utworu „Rysunek na szkle” autorstwa Krzysztofa Krawczyka zamieścił ekonomista i były premier Marek Belka .
Na muzyczne wspomnienie wybitnego muzyka zdecydował się także ekspert podatkowy w Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski .
Z kolei prawnik Przemysław Grabowski zwrócił uwagę, że w swój „ostatni rejs” odpłynął w ostatnich dniach nie tylko Krzysztof Krawczyk, lecz także Zygmunt Malanowicz, polski reżyser i aktor, który zasłynął z roli w filmie „Nóż w wodzie” Andrzeja Wajdy.