BiznesINFO.pl
Lidl rozpoczyna nabór na program stażowy

Wikipedia/Globetrotter19, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74087030

Lidl uruchamia nabór. Sieć oferuje 3-miesięczny staż z ponad 10 tys. zł

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Lidl dba nie tylko o bogaty asortyment, lecz także o wykwalifikowaną kadrę. Dlatego też rusza z kolejną edycją wakacyjnych staży skierowanych do studentów. Do udziału w programie zdecydowanie zachęca wynagrodzenie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką ofertę stażową proponuje Lidl

  • W jakich działach można odbyć staż

  • Ile można zarobić w trakcie programu

Lidl stawia na młodych

Lidl poszukuje nowych osób chętnych do pracy i zachęca do wzięcia udziału w wakacyjnym stażu. To już dziesiąta edycja programu The Lidl Way to Career. Wiadomości Handlowe donoszą, że staż potrwa trzy miesiące - od 1 lipca do 30 września.

Zainteresowani powinni przesyłać zgłoszenia w zakładce Lidl-Kariera. Termin składania dokumentów upływa wraz z końcem marca.

Po selekcji aplikacji Lidl zgłosi się do wybranych kandydatów, aby umówić się na rozmowę telefoniczną. W połowie maja 2021 r. odbędzie się spotkanie rekrutacyjne w formule zdalnej, po którym należy już tylko oczekiwać na pozytywne wieści od spółki.

Jakich stażystów poszukuje Lidl? Przede wszystkim pracowitych, ambitnych i gotowych do podejmowania nowych wyzwań. Lidl przekonuje, że rok ukończonych studiów nie będzie kryterium decydującym o przyjęciu na wakacyjny staż.

Lidl kusi wysokim wynagrodzeniem

Na czym ma polegać staż w sieciówce? Portal bezprawnik.pl podaje, że studenci przejdą szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej. Niewykluczone więc, że stażyści będą mieli okazję sprawdzić się również jako kasjerzy.

Docelowo stażysta zostanie skierowany do jednego, wybranego działu. Jego zadaniem będzie zrealizowanie samodzielnie jednego projektu w trakcie całego stażu. Lidl zapewnia również możliwość współpracy z wykwalifikowanymi menadżerami z różnych dziedzin.

W jakich działach będzie można zdobyć doświadczenie? Stażyści mają możliwość zaznać tajników pracy w sektorze finansowym komunikacji, IT, e-commerce, a także zarządzania promocjami. Osobna oferta stażowa obejmuje także dział prawny, pasjonatów Excela czy HR. Lidl prowadzi również oddzielny program dla studentów, którzy znają język niemiecki.

Do podejmowania pierwszych aktywności zawodowych właśnie w sieciówce mogą zachęcać zarobki. Lidl zamierza płacić studentom 3,5 tys. zł miesięcznie.

Zatem dzięki trzymiesięcznemu programowi stażowemu można nie tylko zdobyć doświadczenie w branży, lecz także wzbogacić się o ponad 10 tys. zł. To dość duży zastrzyk gotówki, zważając na to, że nie każdy stażysta czy praktykant może liczyć na jakiekolwiek wynagrodzenie.

Warto także odnotować, że identyczne zarobki w wysokości 3,5 tys. zł miesięcznie otrzymują początkujący kasjerzy. Wszystko dzięki marcowej podwyżce stawek, na którą zdecydował się Lidl. To już kolejny raz, kiedy spółka finansowo docenia swoich pracowników.

Podobne artykuły

Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Sklep Zabka.

Handel

Oreo projektu Lady Gagi wprowadzone przez Żabkę. Sieć chwali się nowym produktem

Czytaj więcej >
Biedronka z hitowym produktem

Handel

Biedronka wypuściła do sprzedaży test na koronawirusa. Klienci wykupili wszystko mimo limitu

Czytaj więcej >
Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >