Majówka odwołana. Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń
Majówka w tym roku niestety nikomu się nie uda. Rząd podjął już decyzję, że nigdzie nie pojedziemy. Co z resztą obostrzeń? Kiedy otworzą przedszkola i żłobki?
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Do kiedy przedłużono obostrzenia
-
Czego dotyczą złagodzone obostrzenia
-
Co z nową szczepionką
Majówka 2021 w domu
Majówka w 2021 roku może nie wyjść nam zgodnie z planem. Dzisiaj ogłoszono, że, oprócz kilku wyjątków, obostrzenia zostaną przedłużone do 25 kwietnia, a “by nie było wątpliwości co do majówki” minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że restrykcje w zakresie hoteli i obiektów noclegowych będą obowiązywały do 3 maja.
Ponadto Niedzielski zapowiedział, że to, czy obostrzenia są przestrzegane, będzie sprawdzane. Kontrole ma przeprowadzać policja i sanepid.
Wyjątki w obostrzeniach
Rząd zdecydował się jednak na pewne wyjątki w obostrzeniach. Od poniedziałku otworzą się przedszkola i żłobki. Możliwe będzie też uprawianie sportu i współzawodnictwo na świeżym powietrzu w maksymalnie 25-osobowych grupach.
Regionalizacja obostrzeń
Rząd odniósł się także do kwestii regionalizacji obostrzeń. Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli w przyszłości obostrzenia będą poluzowane, będzie odbywało się to regionalnie. W tej chwili w dalszym ciągu najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku, w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.
Szef resortu zdradził też, że w tej chwili rząd przyjął roboczo kryterium, które będzie drogowskazem podczas łagodzenia obostrzeń. Robocze kryterium wynosi poniżej 30 zachorowań na 100 tys. osób.
Coraz mniej zachorowań i nowa szczepionka
Niestety, mimo że pogoda coraz bardziej sprzyja, a liczba zachorowań jest coraz mniejsza, o majówce możemy zapomnieć.
Ważną informacją jest także wprowadzenie do Polski szczepionek Johnson&Johnson. Pierwsza dostawa preparatu dotarła do Polski dziś nad ranem.
O szczepionce głośno zrobiło się po kontrowersyjnych skutkach poszczepiennych w USA, które dotyczą 6 kobiet w wieku od 18 do 48 lat. Wczoraj amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) oraz Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleciły wstrzymać szczepienia w związku z wystąpieniem rzadkich zakrzepów krwi wśród 6,8 mln osób zaszczepionych jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.
Minister nie zamierza jednak rezygnować ze stosowania szczepionki wśród Polaków, ponieważ Europejska Agencja Leków potwierdziła przydatność szczepionki.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl