BiznesINFO.pl Polska i Świat Marcedes, Opel, Mitsubishi i Subaru do serwisu. 20 tys. aut w Polsce musi trafić do naprawy
Marek BAZAK/East News

Marcedes, Opel, Mitsubishi i Subaru do serwisu. 20 tys. aut w Polsce musi trafić do naprawy

4 lipca 2021
Autor tekstu: Radosław Święcki

Prawie 20 tys. Polaków może niebawem spodziewać się wezwania. Chodzi o właścicieli konkretnych modelów aut wyprodukowanych m.in. przez Mercedesa, Opla czy Mitsubishi. Doszło do wykrycia usterek, mogących prowadzić m.in. do zwarć i pożarów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie nieprawidłowości wykryto w modelach Mercedesa

  • Który model Opla okazał się wadliwy

  • Właściciele jakich innych marek mogą spodziewać się wezwania

Masz Mercedesa lub Opla? Spodziewaj się wezwania

Nawet 20 tys. właścicieli samochodów może wkrótce spodziewać się specjalnego wezwania do serwisu. Wszystko z powodu wykrycia usterek, które mogą doprowadzić do tragedii.

Wezwania mogą spodziewać się właściciele aut wyprodukowanych przez Mercedesa. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - jak podaje Bankier.pl - zgłoszono ponad 8,5 tys. wadliwych samochodów. Są to głównie modele 205, 253 (c-klasa i GLC), wyprodukowane między 5 lutego 2016 roku a 3 listopada zeszłego roku.

Co z tymi autami jest nie tak? Mercedes nie kryje, że niezgodnie ze specyfikacją mogło zostać wykonane połączenie przewodów gazowych układu inertyzacyjnego i w przypadku wypadku układ ten skieruje argonowy gaz osłonowy do chłodzenia na gorące elementy silnika. Tu - jak podaje Bankier.pl - nastąpi kontakt z czynnikiem chłodniczym R1234yf. W efekcie może dojść do pożaru.

Usterki, które mogą zakończyć się awarią lub pożarem wykryto również m.in. w modelach klasa e (BR 213) i amg gt coupe (BR 290), w których zamontowano silnik benzynowy AMG i 4MATIC. Wyprodukowano je między 15 lutego 2017 roku a 27 listopada ubiegłego roku.

Wezwanie może otrzymać również ponad 3 tys. właścicieli Opla. Chodzi o model movano b (druga generacja) z roczników 2018-2019, wyprodukowanych we Francji.

W tym wypadku - jak podaje portal - elastyczny przewód doprowadzający paliwo może ocierać się o pokrywę wałków rozrządu. Może to prowadzić do jego przetarcia i wycieku paliwa.

Kto jeszcze może spodziewać się wezwania do serwisu?

Bankier.pl informuje również o wezwaniach, jakich mogą spodziewać się właściciele Mitsubishi i Subaru. W pierwszym przypadku problemy dotyczą m.in. starszych pojazdów, w których w przypadku wypadku może dojść do nieprawidłowego napełnienia poduszki powietrznej kierowcy, co może zwiększyć ryzyko obrażeń. W przypadku Subaru problemy dotyczą modelu impreza/xv z rocznika modelowego 2017-2019. Wykryto tu źle zamontowane śruby mocujące tylny stabilizator.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Obserwuj nas w
autor
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat