Palący węglem na pewno się ucieszą. Ministerstwo przygotowało rozwiązania dla sklepu PGG
Trudności z jakimi borykają się Polacy chcący kupić tańszy węgiel za pomocą sklepu internetowego PGG zauważyło już Ministerstwo Aktywów Państwowych i zapowiada duże ułatwienia dla kupujących. Ekogroszek ma być łatwiej dostępny każdego dnia.
Sklep Polskiej Grupy Górniczej od wielu dni jest przeciążony, przez co potencjalni nabywcy nie są w stanie zrealizować transakcji. Nie ma się co dziwić, PGG oferuje bowiem węgiel niemal trzykrotnie tańszy od średniej ceny rynkowej.
Kiedy kilka minut przed godziną 18.00 redakcja biznesinfo.pl próbowała odwiedzić skelp internetowy PGG, przywitał nas komunikat o maksymalna liczba jednoczesnych transakcji zakupu została przekroczona.
Ceny ekogroszku 3 razy mniejsze w PGG
Kiedy ostatnim razem udało nam się dostać na stronę sklepu internetowego PGG, najdroższe ekogroszki kosztowały niewiele ponad 1000 zł za tonę. W sytuacji gdy ceny ekogroszku kupowanego w składach przekraczają już 3000 zł za tonę , olbrzymie zainteresowanie produktami PGG w ogóle nie dziwi.
Ponad 2 tygodnie temu prezes PGG Tomasz Rogala zapowiadał, że Polska Grupa Górnicza będzie kierowała do sprzedaży dla klientów indywidualnych coraz więcej węgla, tak aby zaspokoić popyt. W planach jest przeznaczenie w tym celu nawet 100 proc. dziennej produkcji, w tym momencie grupa wystawia w sklepie internetowym 60 proc. dziennego wydobycia.
Ministerstwo bierze się za sprwę sprzedaży węgla
PGG jest spółką Skarbu Państwa, a więc podlega pod Ministerstwo Aktytów Państwowych. Z tego także powodu do MAP trafiła interpelacja poselska, w której posłowie rządali wyjaśnień, dlaczego Polacy nie są w stanie zrealizować zakupów w sklepie PGG.
"Należy jednak podkreślić, że oferta przygotowana przez PGG S.A., ze względu na atrakcyjną cenę, cieszy się dużym zainteresowaniem, które powoduje przeciążenie infrastruktury i powstawanie technicznych problemów z funkcjonowaniem sklepu" - brzmi część odpowiedzi ministerstwa, którą cytuje dlahandlu.pl.
Będą zmiany przy internetowej sprzedaży ekogroszku
Strona sklepu internetowego PGG jest według zapewnień także sukcesywnie modernizowana tak, aby zapewnić zakupy większej liczbie klientów. Ma zostać również wprowadzona opcja przedpłatny i odroczonego terminu odbioru.
W czwartek PAP podał informację, że codziennie sklep internetowy sprzedaje 6 tys. ton węgla i obsługuje 1,5 tys. transakcji. Zainteresowanie ofertą jest jednak dużo większe, ponieważ PGG sprzedaje węgiel w cenach producenta.