Aż 6 wielkich banków planuje przerwy w weekend. Lepiej zabezpiecz pieniądze
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Kiedy odbędą się przerwy techniczne w bankach
-
Jakie usługi będą wyłączone
-
Który bank zapowiada najdłuższe utrudnienia
Przerwa techniczna w Banku Polskiej Spółdzielczości
Pierwsza przerwa techniczna w ten weekend rozpocznie się już w sobotę 23 stycznia o 8:00 . Bank Polskiej Spółdzielczości deklaruje, że prace serwisowe zakończą się o godzinie 12:00.
Przez cztery godziny klienci nie zrealizują zleceń w bankowości elektronicznej. Portal bankier.pl donosi, że nie będzie można także sprawdzić aktualnego salda na rachunkach bankowych . Poza klientami indywidualnymi BPS specjalizuje się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego. Wszyscy bez wyjątku muszą liczyć się z utrudnieniami.
Przerwa techniczna w Credit Agricole
W sobotę wieczorem pierwsze problemy pojawią się także u klientów Credit Agricole. Przerwa techniczna została zaplanowana między godziną 22:00 w sobotę (23 stycznia) a 8:00 rano w niedzielę (24 stycznia). To najdłuższe prace serwisowe w ten weekend.
Przez dziesięć godzin klienci nie będą mogli korzystać z płatności BLIK i płatności internetowych . Wyłączony zostanie także automatyczny serwis telefoniczny oraz serwis mobilny, tekstowy i internetowy. Za raportu prnews.pl za trzeci kwartał 2020 r. wynika, że konto w Credit Agricole posiada 1,62 mln użytkowników, a 1,59 mln osób to klienci indywidualni.
Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim
Trzecia grupa użytkowników narażona na problemy to klienci ING Banku Śląskiego . Przerwa techniczna odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę między północą a godziną 3:00.
W tym czasie mogą pojawić się poważne utrudnienia w trakcie płatności kartą w sklepach. Co więcej, na trzy godziny zostaną wstrzymane płatności kartą w internecie. Problem ten dotyczy osób, które realizują transakcje wymagające potwierdzenia w aplikacji Moje ING lub jednorazowym kodem SMS. W trakcie prac modernizacyjnych klienci ING nie wypłacą także gotówki z bankomatów i nie będą mogli skorzystać z wpłatomatów. Warto zatem zaopatrzyć się w pieniądze wcześniej.
Na dodatkowe przeszkody muszą przygotować się firmy i klienci indywidualni. Przerwa techniczna w ING uniemożliwi im aktywowanie, tymczasowe blokowanie, ubezpieczanie oraz zamawianie kart. Nie będzie można również modyfikować limitów transakcyjnych oraz kodów PIN . Czasowo wyłączona zostanie możliwość dodawania karty do telefonicznego portfela i wykonywania operacji na rachunku karty kredytowej.
Konto w ING posiada 4,7 mln użytkowników , spośród których aż 4,2 mln osób to klienci indywidualni. Przerwa techniczna może zatem dotknąć sporą część polskiego społeczeństwa.
Niedzielna przerwa techniczna w Banku Millenium, Pekao i Nest Banku
Między 1:00 a 4:00 w nocy z soboty na niedzielę prace modernizacyjne przeprowadzi Bank Millenium. Największym utrudnieniem może być brak dostępu do aplikacji mobilnej i brak możliwości wykonywania przelewów . Wyłączony zostanie także system bankowości internetowej oraz infolinia.
W związku z pracami technicznymi pojawią się również utrudnienia w finalizowaniu transakcji płatniczych. Nie będzie można realizować płatności zarówno przy użyciu BLIK, jak i poprzez zbliżenie karty do terminala . Utrudnienia dotkną ogromną liczbę użytkowników - ponad 3,9 mln osób.
Długie, bo aż pięciogodzinne, prace serwisowe zaplanował na ten weekend Bank Pekao . Przerwa techniczna rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o 1:30. Jej koniec wyznaczono na 6:30. W tym czasie należy liczyć się zakłóceniami w trakcie korzystania z serwisów internetowych, aplikacji mobilnej i usług maklerskich w Banku Pekao. Potencjalne grono osób narażonych na problemy jest ogromne, ponieważ Pekao to drugi bank w Polsce w kontekście liczby użytkowników. Konto posiada w nim ponad 5,7 mln osób, w tym 5,4 mln klientów indywidualnych.
Najpóźniej prace modernizacyjne przeprowadzi Nest Bank. Przerwa techniczna jest planowana między 6:00 a 7:00 w niedzielę. Przez godzinę użytkownicy nie będą mieli dostępu do bankowości elektronicznej.
W sumie przerwy w działaniu banków dotkną niemal 15 mln Polaków. Konta w wymienionych wyżej bankach posiada bowiem aż 14,9 mln Polaków.