BiznesINFO.pl Polska i Świat Tak naprawdę wygląda praca w Dubaju. Nie tylko luksus i wielkie pieniądze
Fot. Pixabay/Dukeder1

Tak naprawdę wygląda praca w Dubaju. Nie tylko luksus i wielkie pieniądze

8 lutego 2025
Autor tekstu: Patryk Wołosz

Dubaj ma wiele do zaoferowania nie tylko turystom. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich kusi też tych, którzy szukają dużych zarobków. Wiele osób decyduje się na szukanie tam zatrudnienia. Rzeczywistość może jednak nie spełniać ich oczekiwań. Nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.

Dubaj przyciąga nie tylko turystów

Dubaj przyciąga nie tylko turystów. Z chęcią przybywają do niego także przedsiębiorcy, inwestorzy i specjaliści, którzy pracują w szybko rozwijających się, dochodowych branżach . Powodów jest kilka.

Przede wszystkim Zjednoczone Emiraty Arabskie są swoistym rajem podatkowym, a Dubaj, jako największe miasto, stał się jego wizytówką. W ZEA nie ma podatku dochodowego od osób fizycznych , a strefy wolnocłowe oferują duże ulgi dla firm i przedsiębiorców. Dodatkowo uproszczone procedury sprawiają, że prowadzenie biznesu wcale nie wiąże się z wieloma trudnościami natury prawnej, a położenie miasta i jego znaczenie na gospodarczej mapie świata pomaga w logistyce i dystrybucji na większość rynków.

Dubajski rynek pracy jest chłonny i dynamiczny . Miasto stale się rozwija, inwestując w nowe technologie i infrastrukturę, dzięki czemu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż. Tych z kolei kuszą nie tylko wysokie wynagrodzenia, ale także wizja znacznego podniesienia standardu życia.

Polacy pokochali dubajską czekoladę. Tu kupisz ją w korzystnej cenie
Można zarobić 66 tys. euro w rok. Pojawiły się oferty pracy w egzotycznym miejscu

Dubaj - raj dla turystów i nie tylko

Dubaj w pewnym sensie stał się metonimią luksusu. I to właśnie on przyciąga do ZEA tłumy turystów. Nie bez znaczenia jest on także dla innych obcokrajowców.

Specjaliści, przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy szukają biznesowych okazji na dubajskiej ziemi, często są kuszeni wizją znacznej poprawy swoich warunków bytowych, nawet jeżeli uprzednio nie były one złe. Szanse na to, że standard ich życia się podniesie, w połączeniu z gwarancją wyższych zarobków stanowią argument, który wielu trudno jest zlekceważyć.

Dubaj jest także centrum zrzeszającym reprezentantów wielu branż, jako organizator globalnych wydarzeń biznesowych, co sprawia, że staje się on jeszcze bardziej atrakcyjnym miastem dla osób poszukujących nowych szans i wyzwań.

Jak naprawdę wygląda praca w Dubaju?

Z perspektywy obcokrajowca praca w Dubaju ma jednak także ciemną stronę. Jak podaje Business Insider, ZEA zajmują drugie miejsce w globalnym rankingu państw, w których pracuje się najdłużej. Standardowy tydzień pracy dzieli się na 48 przepracowanych godzin w wymiarze 6 dni pracujących. Niektórzy pracownicy mogą być jednak zobowiązani do pracy nawet przez 60 godzin w tygodniu.

Dubaj to miasto pracowników. Dla obcokrajowców możliwość przebywania tam jest ściśle związana z utrzymaniem pracy .

Wyobraź sobie, że mieszkasz tu 40 lat i firma nie przedłuża z tobą umowy. Jeżeli nie znajdziesz szybko nowej pracy, wylatujesz. To mocno wpływa na relacje społeczne. Trudno budować tu głębokie więzi - powiedziała w rozmowie z INN Poland kobieta, która mieszka w Dubaju.

Klienci tego banku dostaną zupełnie nowe karty płatnicze. Sprawdź ważność swojej, to już trend
UOKiK alarmuje. W tych autach wykryto poważną wadę, konieczna wizyta w serwisie
Obserwuj nas w
autor
Patryk Wołosz

Wydawca. W Iberionie od grudnia 2024 roku, w zawodzie od 2020. Ukończył Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. Interesuje się literaturą. W wolnych chwilach uprawia sport.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat