Władze Stanów Zjednoczonych jeszcze przed północą 8 stycznia potwierdziły, że ultimatum stawiane przed firmą ByteDance, producentem TikToka, nie jest żartem. Spółka faktycznie stanęła właśnie przed koniecznością sprzedaży amerykańskiej części swojego biznesu. Nawet jeśli dzisiejsze działania mają charakter głównie wizerunkowy.
Oświadczenie właściciela TikToka wywołało konsternację wśród fanów tej platformy społecznościowej. Firma zaznaczyła, że "niestety TikTok będzie zmuszony wyłączyć się 19 stycznia", jeśli nie otrzyma jednoznacznego zapewnienia od administracji Joe Bidena na temat najnowszego wyroku sądu.
Komisja Europejska ogłosiła swoje stanowisko w sprawie wprowadzenia zakazu dla części platform internetowych, takich jak TikTok oraz X na terenie Unii Europejskiej. W mediach pojawiały się głosy, że całkowite uniemożliwienie ich działania na terytorium wspólnoty mogłoby być następstwem licznych manipulacji oraz szerzenia za ich pośrednictwem dezinformacji na szeroką skalę. Głos w sprawie zabrał wreszcie rzecznik Komisji Europejskiej ds. cyfryzacji.
Ciemne chmury zebrały się nad popularną aplikacją TikTok. Na jednym z kluczowych rynków zapadł właśnie wyrok, który może oznaczać, że od stycznia 2025 roku działanie aplikacji zostanie całkowicie zablokowane. Zarzuty są poważne – TikTok może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na jakiej podstawie?
Członkini załogi samolotu ujawniła, dlaczego odpowiedź pasażera witanego podczas wchodzenia na pokład maszyny jest ważniejsza, niż mogłoby się to wydawać. Okazuje się, że załoga wita pasażerów nie tylko przez wzgląd na zwykłą uprzejmość. Za uśmiechniętymi twarzami i słowami „dzień dobry” lub „hello” kryją się całkiem poważne motywy.