Zarobki to temat, który elektryzuje Polaków od zawsze. Nic dziwnego - działające w Polsce firmy niechętnie w ogłoszeniach rekrutacyjnych podają pensje, utrudniając tym samym potencjalnym kandydatom wybór. Wiele osób dopiero na rozmowie o prace dowiaduje się jaki przelew będzie co miesiąc trafiał na ich konto. Tak też jest w przypadku pracy w restauracji. Jednak w sieci, sami pracownicy podzielili się wysokością swoich wynagrodzeń w w McDonalds, Pizza Hut, KFC czy Burger Kingu. Dane te nie są oficjalne.
McDonald\'s, a dokładniej logo tej ogólnoświatowej sieci restauracji fast-food ujrzeli we wtorek rano mieszkańcy Warszawy, którzy wybrali się do Łazienek Królewskich. Wielka litera "M" pływająca nieopodal Pałacu na Wyspie szybko wzbudziła oburzenie i krytykę pod adresem sieciówki. Nie brak głosów o "mcdonaldyzacji dziedzictwa narodowego", czy o zwykłej nieprzyzwoitości i szpetocie, jaką reklama wprowadza do przestrzeni Łazienek.Głos w sprawie zabrali prędko działacze miejscy. W sprawie wypowiedzieli się m.in. zrzeszeni w projekcie Żegnamy Reklamy aktywiści, którzy walczą z zagraceniem reklamami przestrzeni publicznej. Jak napisali na Facebooku: "To skandal! Dyrekcja Łazienki Królewskie powinna złote łuki u siebie w domu postawić, a nie szpecić park, który jest dobrem wspólnym i zabytkiem".
Pizza, którą zamawia Amerykanin, w niemalże jednym na trzy przypadki zostanie skosztowana przez wiozącego ją dostawcę. Tak wynika z badania, które przeprowadziła firma US Foods. Według niego aż 28% dostawców częstuje się jedzeniem, które zostaje zamówione i przyznało to w badaniu. Wyniki szokują tym bardziej, że "jedynie" 21% osób zamwiających jedzenie spodziewa się, że dostawca mógł się nim poczęstować. US Foods, by dojść do tych wyników, wykonało ankietę na grupie 1500 dostawców jedzenia, którzy pracują w ramach aplikacji dostarczających żywność. Mowa w tym wypadku o popularnym nie tylko w Ameryce Uber Eats, ale także innych aplikacjach - Grubhub, DoorDash i Postmates. Ci wskazali, że najczęściej powodem, przez który sięgają po cudze jedzenie, jest doskwierający im w pracy głód, brak napiwków, a także niska pensja.