Wszystkie osoby, które boją się wizyt w gabinetach stomatologicznych już niebawem mogą zatęsknić za ludzkimi dentystami. Wiele wskazuje bowiem na to, że pewnymi krokami nadchodzi czas robotów-stomatologów. Jedna z takich maszyn, obdarzona sztuczną inteligencją, wykonała właśnie pierwszy na świecie zabieg na żywym człowieku. Co więcej, zrobiła to osiem razy szybciej niż człowiek. Nagranie robi wrażenie.Z tego tekstu dowiesz się:● Jak działa robot-dentysta,● Jaki zabieg przeprowadził,● Jakich technologii używa,● Co może zmienić,● Zobaczysz jak przebiegła operacja.
Tempo robotyzacji przyspiesza na całym świecie, w tym w Polsce. Jednak pomimo widocznego wzrostu, automatyzacja w naszym kraju przebiega wolniej, niż w krajach sąsiednich. To nienajlepszy zwiastun nadchodzącej żwawo przyszłości, w której ten właśnie aspekt będzie decydował o konkurencyjności firm i przedsiębiorstw. Tak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jednocześnie roboty, które pracują już nad Wisłą, radzą sobie bardzo dobrze.
Naukowcom z Uniwersytetu Tokijskiego udało się przymocować żywą skórę do zrobotyzowanej twarzy. Wcześniej musieli ją wyhodować z ludzkich komórek. Wyniki eksperymentu określane są przełomowymi. Mogą mieć ogromny wkład w postęp medycyny, ale i kosmetyki.
Dość powszechna jest opinia, że kasy samoobsługowe, w których pokładano nadzieję na automatyzację obsługi klienta, przysparzają więcej problemów, niż pożytku. Widać to już także w decyzjach dużych sieci sprzedaży detalicznej, które zaczynają rakiem wycofywać się z kas samoobsługowych.
Kolejny zakład produkcyjny w Polsce zostanie zlikwidowany. Specjalizująca się w robotyce fabryka TE Connectivity Industrial Poland zlokalizowana w Nowej Wsi Lęborskiej zostanie zamknięta, a wszyscy zatrudnieni w niej pracownicy zwolnieni. Firma zdecydowała się przenieść produkcję do Maroka.
Żabka poinformowała o testach nowego sposobu na dostawy zakupów w ramach usługi Żabka Jush. Po wcześniejszych testach dronów przyszedł czas na autonomicznego robota, który może dotrzeć do klientów nawet w 15 minut po zleceniu.
Czy roboty sprzątające mogą stanowić zagrożenie dla naszej prywatności? Ostatnie doniesienia sugerują, że te pozornie niewinne urządzenia mogą być wykorzystywane do zbierania danych wywiadowczych. Jakie konsekwencje może to mieć dla naszego bezpieczeństwa domowego?
Choć finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce wczoraj, to trwają wciąż liczne aukcje, dzięki którym nie tylko można wesprzeć przedsięwzięcie, ale też wylicytować ciekawe przedmioty lub udział w wydarzeniach. Do tej drugiej grupy należy zaliczyć pomysł Uniwersytetu SWPS, a mianowicie spotkanie z robotem.
Rozwijająca się w gwałtownym tempie automatyzacja spędza sen z powiek ludziom, którzy obawiają się zostać bezrobotnymi. Takie podejście nie ma co dziwić. Już teraz mówi się o niedługim zastąpieniu chociażby pracowników branzy odzieżowej, ponieważ drukarki 3d będą niedługo w stanie wydrykować w pełni kompletne ubrania. Wielu pracodawców zamierza jednak przystosowywać swoich podwładnych do automatyzacji.
Z tego artykułu dowiesz się:Czym dokładnie będzie SophiaJakie funkcje będzie zawieraćW jaki sposób została zbudowana