Już wkrótce rodzice będą mogli liczyć na dodatkowe świadczenie w wysokości 1500 złotych. Szefowa resortu zdrowia ujawniła, na jakim etapie są prace nad tym dodatkiem. Znamy już także więcej szczegółów dotyczących babciowego i wiemy, jakie warunki trzeba będzie spełnić, by otrzymać pieniądze.
Powiedzieć, że ktoś ”straci wszystko”, to w kontekście długu pewne wyolbrzymienie. Komornik nie może bowiem zabrać wszystkiego, niezależnie od kwoty i przyczyny zadłużenia. Czego komornik nie zabierze? Jest jeden haczyk.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca 500 plus dla dorosłych. Jakiś czas temu w świadczeniu zaszły ogromne zmiany i teraz z dodatkowych pieniędzy może skorzystać jeszcze więcej osób. Komu należy się 500 plus dla dorosłych? Przedstawiamy szczegóły.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie, o którym wciąż wielu Polaków nie ma pojęcia. W grę wchodzą naprawdę pokaźne kwoty, a wsparcie jest przyznawane co miesiąc, nawet przez trzy lata. Komu należą się dodatkowe pieniądze?
Polacy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe tuż przed przejściem na emeryturę. Aby otrzymać świadczenie, należy spełnić odpowiednie warunki, a także złożyć wniosek. Teraz wypłaty w ramach tego wydatku są jeszcze wyższe. Komu należą się pieniądze?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się wypłatą różnych świadczeń finansowych dla Polaków. Jednym z nich jest jednorazowe odszkodowanie za wypadek przy pracy. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, trzeba złożyć odpowiedni wniosek i spełnić kluczowe warunki.
Wiele osób może co miesiąc pobierać dodatkowe pieniądze z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Świadczenie należy się wielu osobom, a niektóre z nich nie muszą nawet składać wniosku o wypłatę dodatku. Konieczne będzie spełnienie kluczowych warunków.
500 plus to specjalne świadczenie dla osób, które mają problemy z codziennym funkcjonowaniem. Jakiś czas temu to wsparcie finansowe przeszło ogromne zmiany, dzięki którym jeszcze więcej osób będzie mogło z niego skorzystać.
Spora część rodziców może otrzymać comiesięczne dofinansowanie na dziecko. Prawo do świadczenia jest przyznawane bez względu na zarobki, a okazuje się, że wielu Polaków o nim zapomina. Wystarczy tylko złożyć wniosek i spełnić odpowiednie warunki. Komu przysługują dodatkowe pieniądze?
Polacy, którzy są bezrobotni, mogą liczyć na wypłatę specjalnego zasiłku. Okazuje się, że wysokość świadczenia w tym roku jest rekordowo wysoka. Należy pamiętać, że pieniądze nie należą się każdej osobie bez pracy i żeby otrzymać wsparcie, trzeba spełnić szereg warunków.
Wprowadzenie renty wdowiej było jednym z sztandarowych postulatów wyborczych Lewicy. Świadczenie ma być o wiele bardziej korzystne dla wdów i wdowców, niż to, które otrzymują aktualnie. Na jakie kwoty będą mogli liczyć seniorzy w ramach tego wsparcia? Przedstawiamy szczegóły.
Spora część osób może liczyć na wypłatę rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego. W marcu odbyła się coroczna waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych, która podniosła kwotę tego dodatku finansowego dla rodziców. Komu przysługuje świadczenie i ile wynosi?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca nie tylko emerytury i renty, ale także jednorazowe odszkodowania. Jak się okazuje, już od kwietnia stawki świadczenia pójdą w górę. Wiadomo już, o ile wzrosną wypłaty odszkodowania. Przedstawiamy szczegóły.
Spora część seniorów może liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenia do emerytury. Okazuje się, że wystarczy spełnić jeden kluczowy warunek, by otrzymać całkiem spore wsparcie finansowe. Od 1 marca jego kwota poszła w górę aż o ponad 700 złotych.
Rodzice wciąż czekają na obiecane świadczenie w wysokości 1500 złotych. Już wiemy, kiedy pieniądze trafią na konta. Dla kogo jest ”babciowe”? Sprawdzamy, kto może liczyć na dodatek z ZUS.
Program bezpłatnego sanatorium funkcjonuje w Polsce od dawna. Do tej pory jednak wiele osób mogło czuć się wykluczonych. Dzięki nowym przepisom, ci seniorzy skorzystają benefitu KRUS.
”Od 1 marca wzrósł próg uprawniający do świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”, poinformował Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS. Sprawdzamy szczegóły.
Jakiś czas temu zapowiedziano wprowadzenie nowej formy wsparcia dla polskich seniorów. Ostatnio padło jasne potwierdzenie, że świadczenie wejdzie w życie, a także podano konkretny termin, kiedy Polacy mogą się go spodziewać.
Rada do spraw Polityki Senioralnej została już utworzona. Teraz ma się zająć „diagnozą sytuacji”, a także dawać „rekomendacje do przygotowania nowych projektów i programów”. Tak zadania Rady podsumowała minister ds. polityki senioralnej, Marzena Okła-Drewnowicz.
Polscy seniorzy mogą liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenia tuż przed przejściem na emeryturę. Pieniądze trafią do osób, które spełnią odpowiednie warunki oraz złożą wniosek. Wiadomo, jaką kwotę wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach świadczenia przedemerytalnego.
Wśród wielu form wsparcia, Polacy mogą liczyć nie tylko na świadczenia finansowe. Jedno orzeczenie pozwala także na skorzystanie z dodatkowych 10 dni płatnego urlopu wypoczynkowego. Komu przysługuje dodatkowe wolne?
Wielu Polaków może liczyć na wsparcie finansowe w postaci świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z nich jest odszkodowanie za wypadek przy pracy. Poszkodowany będzie musiał spełnić odpowiednie warunki oraz złożyć wniosek. Przedstawiamy szczegóły.
Już jakiś czas temu zapowiedziano wprowadzenie nowej formy wsparcia dla seniorów. Teraz padło jasne potwierdzenie, że świadczenie faktycznie wejdzie w życie, a ministra ds. polityki senioralnej podała także konkretny termin. Wiemy też, ile najprawdopodobniej wyniesie bon senioralny. Przedstawiamy szczegóły.
Świadczenie wspierające przyznawane jest osobom z niepełnosprawnościami. Kwota ma przede wszystkim pomagać w trudach życia codziennego wszystkim pobierającym to świadczenie. Ile dokładnie wynosi i kto może się o nie ubiegać? Od 1 marca 2024 roku, w związku z waloryzacją kwota wzrośnie.
Nie wszyscy rodzice, którzy korzystają z ulgi na dziecko (tzw. ulgi prorodzinnej) wiedzą o możliwym "dodatkowym zwrocie" jaki mają szansę otrzymać z tego tytułu. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z "dodatkowego zwrotu"?
Czy wiek emerytalny zostanie podniesiony? Obniżony? A może wyrównany? Ostatnie miesiące budziły coraz więcej pytań w tym zakresie. Znamy już jednak stanowisko Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Odpowiedź resortu nie pozostawia wątpliwości.
Okazuje się, że Polacy tuż przed emeryturą mogą liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenia. Wysokość tego wsparcia wzrośnie wraz z marcową waloryzacją. Aby otrzymać pieniądze, konieczne będzie spełnienie odpowiednich warunków.
Rodzice mogą liczyć na wiele form wsparcia finansowego od państwa. To na przykład popularne świadczenie wychowawcze 800 plus, ale także zasiłek rodzinny. Drugi dodatek nie należy się jednak wszystkim rodzicom. Komu konkretnie przysługują pieniądze?