Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Finanse > Dodatkowe pieniądze dla wszystkich nauczycieli. Dostaną nawet 2400 zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.06.2024 10:53

Dodatkowe pieniądze dla wszystkich nauczycieli. Dostaną nawet 2400 zł

pieniądze
Fot. materiały własne

Nauczyciele wkrótce będą mogli liczyć na wypłatę dodatkowych pieniędzy. Okazuje się, że świadczenie może wynieść nawet ponad 2400 złotych. Środki muszą trafić na konta nauczycieli do końca wakacji. Przedstawiamy szczegóły.

Dodatkowe pieniądze dla nauczycieli

Świadczenie urlopowe będzie należało się wszystkim nauczycielom, którzy w tym roku byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Co ciekawe, dodatkowe pieniądze przysługują także tym, którzy od 1 września będą mieli ograniczony wymiar etatu lub nawet rozwiązaną umowę. 

Świadczenie dla nauczycieli jest finansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i zostanie przyznane każdemu, bez względu na jego sytuację życiową czy materialną.

Fiskus ściga emerytów. Tym osobom skarbówka zmniejszy emeryturę

Świadczenie trafi do nauczycieli jeszcze w wakacje

Jak się okazuje, świadczenie urlopowe zostanie wypłacone nauczycielom jeszcze w wakacje. Pieniądze muszą trafić na ich konta do 31 sierpnia bieżącego roku. Warto wspomnieć, że dodatek ten nie należy się pracownikom niepedagogicznym szkół.

W ich przypadku dodatkowe pieniądze mogą zostać wypłacone, ale konieczne jest złożenie wniosku. Świadczenie wówczas zostanie przyznane, ale jego wysokość zostanie wyliczona na podstawie sytuacji materialnej, rodzinnej i życiowej.

Nauczyciele dostaną nawet ponad 2400 zł

Jeżeli chodzi o wysokość świadczenia urlopowego, to nie będzie ona taka sama dla wszystkich beneficjentów. Maksymalna kwota dodatku dla nauczycieli zatrudnionych przez cały rok szkolny w pełnym wymiarze czasu wynosi 2417,14 złotych. Ostateczna wysokość wypłaty będzie zależała od wymiaru i okresu zatrudnienia. Co istotne, dodatek jest opodatkowany, ale nie podlega składce ZUS.

Zobacz także: Fiskus ściga emerytów. Tym osobom skarbówka zmniejszy emeryturę