Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Małe mieszkania na sprzedaż za miliony. Deweloperzy oferują "bonus"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 28.10.2024 06:10

Małe mieszkania na sprzedaż za miliony. Deweloperzy oferują "bonus"

Kawalerka
Fot. Photo by Aquilion Property on Unsplash

Rosnące ceny mieszkań skłaniają deweloperów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom nabywców, a także uczynić małe mieszkania bardziej funkcjonalnymi. Obecnie popularność zyskują małe mieszkania z dodatkową przestrzenią dostępną dla wszystkich mieszkańców budynku, takie jak strefy coworkingowe, pokoje zabaw dla dzieci, czy sale klubowe. Czy warto się nimi zainteresować?

Małe mieszkania - duże możliwości? Tak deweloperzy walczą o klienta

Na rynku nieruchomości pojawiają się nowe pomysły uzupełniające klasyczne udogodnienia, takie jak rowerownie czy wózkownie. Coraz częściej w inwestycjach znaleźć można dedykowane przestrzenie do pracy zdalnej, wyposażone w oddzielne stanowiska i dostęp do szybkiego Internetu.

Coraz powszechniejsze na rynku nieruchomości są także ogólnodostępne przestrzenie do rozrywki i relaksu. W obiektach o wyższym standardzie dostępne są np. sale kinowe, pokoje do majsterkowania, a nawet pokoje do masażu czy sale jogi. Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość organizowania spotkań czy realizacji hobby poza niewielkimi mieszkaniami, co poprawia jakość życia w mniejszych lokalach.

Rośnie liczba firm zadłużonych w ZUS. Do zapłaty nawet kilkadziesiąt tysięcy

Przestrzeń wspólna w cenie mieszkania? To same zalety

Tego typu przestrzenie pozwalają deweloperom oferować mieszkania w atrakcyjniejszej cenie, z uwagi na mniejszy metraż samych lokali, przy jednoczesnym zapewnieniu udogodnień zwiększających komfort codziennego życia. To korzystne dla osób, które ze względu na wysokie ceny mieszkań nie mogą sobie pozwolić na zakup dużych lokali, ale potrzebują dodatkowej przestrzeni, np. do pracy zdalnej, czy realizowania swojego hobby.

Mieszkania z dodatkową przestrzenią wspólną przyciągają nabywców poszukujących ekonomicznych i dobrze zaprojektowanych przestrzeni, odpowiadając jednocześnie na współczesne potrzeby związane z miejscem do pracy i aktywnościami społecznymi, a także trendami związanymi z minimalizmem w aranżacji wnętrz.

Czy trend się przyjmie? Czas pokaże

Oferowanie dodatkowych pomieszczeń wspólnych to praktyczny sposób na poprawę jakości życia i tworzenie zgranych społeczności w nowych inwestycjach. Lokatorzy mogą pracować, organizować spotkania czy realizować hobby bez względu na metraż mieszkania. Takie rozwiązanie sprawia, że dostępną w domu przestrzeń można lepiej wykorzystać, co korzystnie wpływa na komfort życia na niewielkim metrażu.

Oczywiście nie brak głosów, że deweloperzy rozwiązują w ten sposób problem, który sami stworzyli, windując ceny mieszkań. Niezależnie od przyczyn drożyzny na rynku nieruchomości, ogólnodostępna przestrzeń wspólna w nowych inwestycjach wydaje się rozwiązaniem, które niemal nie ma wad.