BiznesINFO.pl
Kim są sourcerzy nieruchomości

Wikimedia/Henryk Borawski, (CC BY-SA 4.0)

Piszą miło, sympatycznie, z listu wynika jakbyśmy znali ich od dawna. Nie daj się nabrać sourcerom nieruchomości

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Ulotki z hasłem “kupię mieszkanie w tej okolicy", które znajdujesz na klatce schodowej, mimo że wyglądają, jakby napisał je ktoś bliski, pochodzą najprawdopodobniej od soucerów nieruchomości, którzy szukają mieszkań w okazyjnych cenach. Kim w

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakich trików używają flipperzy nieruchomości

  • Kim jest soucer

  • Kto tak naprawdę stoi za ulotkami dotyczącymi nieruchomości

Ulotki od soucerów nieruchomości

Osiedla zalewane są w ostatnim czasie ofertami kupna mieszkań. Na każdej klatce schodowej znajdziemy choć jedną ulotkę z napisem “kupię mieszkanie w tej okolicy”, niektórzy idą jednak o krok dalej.

Inni rzekomi łowcy lokali dodają jeszcze coś specjalnie od siebie, tak aby uśpić czujność sprzedawców, którzy zazwyczaj nie chcą oddawać mieszkań w ręce agencji nieruchomości i wrzucają wiadomość wprost do skrzynki na listy. Później znajdujemy taki list, a serdeczny ton może być odebrany, jako informacja od kogoś bliskiego.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji, na które powołuje się portal money.pl, 70 proc. sprzedaży nieruchomości prowadzona jest przez agencje nieruchomości. Reszta - 30 proc. to off-market, a zaledwie 10 proc. z tego to prawdziwe okazje, a to właśnie nimi interesują się profesjonalni sourcerzy.

Kim jest sourcer?

Sourcerzy to osoby działające najczęściej na zlecenie inwestorów. Ich zadaniem jest wynajdowanie najlepszych ofert nieruchomości - te najtańsze lub najbardziej lub te najlepiej nadające się pod inwestycję. Money.pl zdecydowało się prześledzić całą sprawę. Redaktorzy zadzwonili pod numery ze znalezionych ulotek, na których widniały urocze obrazki matki z dzieckiem, czy młodej pary. 

Pierwszy telefon money.pl wykonało do “matki z dzieckiem”, która od razu zaczęła bombardować redaktora pytaniami dotyczącymi metrażu, adresu, piętra, rodzaju własności i terminu spotkania.  Kobieta została zapytana o to, czy przyjdzie z synem, odpowiedziała tylko, że jest w szkole.

Money.pl wykonało jeszcze kilka telefonów. Za każdym razem, kiedy chętni na kupno słyszeli, że mają do czynienia z dziennikarzem, od razu kończyli rozmowę.

Flipperzy nieruchomości

Bartosz Turek, ekspert rynku nieruchomości i analityk HRE Investments wyznał w rozmowie z portalem, że kreatywność tzw. flipperów nie zna granic. Są to osoby, które mieszkania kupują, remontują i natychmiast sprzedają - ze sporym zyskiem.

Takie osoby próbują zyskać nasze zaufanie, bo przecież łatwiej jest odsprzedać mieszkanie komuś, do kogo poczujemy sympatię, niż pośrednikowi nieruchomości.

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała fantastyczną promocję dla swoich klientów

Handel

Biedronka rozda vouchery o wartości 99 zł w ramach akcji ”Kupuj Świeże Polskie Produkty”

Czytaj więcej >
Maski FFP2 od dziś w Lidlu

Handel

Maski FFP2 od czwartku w Lidlu. Cena jest bardzo atrakcyjna

Czytaj więcej >
flickr.com/ David Foster

Handel

Lidl uruchomił pierwszy taki wśród swoich sklepów. Dotąd miała je tylko Biedronka

Czytaj więcej >