Aplikacja mObywatel rozwija się w zawrotnym tempie, a nowa funkcjonalność to dowód na to, jak istotna jest cyfryzacja dokumentów dla Polaków. Tym razem skorzystają z niej inżynierowie budownictwa, którzy mogą teraz przechowywać i okazywać swoją legitymację zawodową za pomocą smartfona. Jakie korzyści przynosi ta aktualizacja i dlaczego jest to ważny krok dla całej branży?
Użytkownicy tej aplikacji długo na to czekali, ale wreszcie jest! Od dzisiaj rezerwacje za pośrednictwem Booksy mają stać się jeszcze prostsze i jeszcze bezpieczniejsze. To również dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Jakie funkcje znajdziemy w aplikacji? Trudno uwierzyć, że do tej pory jednej brakowało!
Aplikację mObywatel nie tylko warto mieć, ale warto również śledzić związane z nią nowości. Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowanie otrzymało kilka przydatnych funkcji, w tym również takie, który powinny zainteresować kierowców. Szczególnie tych, którym czasem zdarza się o czymś zapomnieć.
Zastrzeganie numeru PESEL obowiązuje od 1 czerwca i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić, bo dzięki jednej operacji można uniknąć wielu problemów wynikających z nieautoryzowanego wykorzystania danych przez osoby trzecie. Nie każdy wie jednak, że funkcja ta ma pewne ograniczenia.
Nikogo nie dziwi fakt, że od kilku lat mamy w Polsce sklepy samoobsługowe Żabka Nano. Terasz przyszedł więc czas na kaplicę Nano. W województwie wielkopolskim zaczyna właśnie działać świątynia, w której sztuczna inteligencja nie tylko będzie nadzorować wstęp wiernych do kościoła, ale też odpowie na pytania związane z wiarą. Jak Chat GPT pomoże nam w modlitwie?
Odkąd tylko się pojawiły, Mapy Google towarzyszą wielu kierowcom w codziennym docieraniu do celu. Stały się tak popularne, że niektórzy, pamiętający jeszcze nerwowe odwracanie papierowej mapy rozłożonej na kierownicy samochodu, bez tej aplikacji nie wyobrażają sobie życia. Jednocześnie miliony użytkowników skarżyło się jednak na brak pewnej kluczowej funkcji. Aż do teraz.
Zastanawialiście się kiedyś, jakie informacje ukrywa w sobie wasz dowód osobisty? Wiele na ten temat może zdradzić wam szary znaczek ukryty po lewej stronie od liter PL namalowanych na niebieskim tle w logo Unii Europejskiej. Niektóre polskie dowody wydane od 2019 roku mają tzw. elektroniczną warstwę. Co możemy sprawdzić dzięki tej funkcji?
Popularny bank wydał ważnie ostrzeżenie dla swoich klientów. Już wkrótce stracą oni dostęp do kluczowych usług. Chociaż przerwa w działaniu mBanku nie potrwa długo, klienci dostali niezbędny czas, by załatwić najpilniejsze operacje finansowe. Lepiej sprawdź, z czego nie będzie się dało skorzystać.
Znana aplikacja, która cieszyła się dotąd opinią ”bezpiecznej”, całkowicie zmieniła warunki użytkowania. Odpowiednim władzom udostępniane będą nie tylko adresy IP, ale i numery telefonów użytkowników Telegrama. Niektóre treści będą ukrywane, a sztuczna inteligencja nie pozwoli na ich wyszukiwanie. Wszystko po to, by zniechęcić przestępców.
Mowa o dwóch aplikacjach ze Sklepu Google Play, w których wykryto groźne oprogramowanie typu malware. Sprawdź, czy nie masz ich zainstalowanych. Eksperci w zakresie bezpieczeństwa alarmują: usuń.
YouTube robi wszystko, by zgarniać jak najwięcej pieniędzy i trudno go za to dziwić, w końcu do tego służy jego właścicielowi, czyli Google. Tym razem jednak jego próba zwiększenia zysków z reklam, lub w przeciwnym razie nakłonienia jak największej liczby użytkowników do opłacania abonamentu, najdelikatniej mówiąc… budzi niesmak. Już wkrótce, zacznie też jednak budzić frustrację i złość.
Aplikację mObywatel zdecydowanie warto mieć w swoim telefonie. Potrafi ona nie tylko znacznie ułatwić życie polskiemu obywatelowi, ale i pomoże zabezpieczyć swoje finanse oraz zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Właśnie zyskała ona jednak zupełnie nową funkcjonalność. Dzięki niej aplikacja pomoże w przypadku zagrożenia powodziowego oraz dostarczy najpilniejsze informacje o stanie wód.
Czy w przyszłości będziemy głosować w bankomatach? Mieszkańcy Ełku jako pierwsi w Polsce mają szansę przetestować taką innowację, oddając głos na projekty Budżetu Obywatelskiego za pomocą wybranych bankomatów. Czy to początek nowej ery dla tych urządzeń?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał komunikat, w którym zapowiada ograniczenie dostępu do niektórych usług. Chodzi o internetowe serwisy oraz aplikacje mobilne. Myślisz pewnie, że to nic, bo przecież utrudnień można spodziewać się w nocy, kiedy z usług korzysta najmniej osób. Zapominasz o jednej, ważnej rzeczy – chodzi o ZUS.
Polska będzie trzecim krajem w Europie, w którym uruchomiona zostanie usługa World ID. Za jej sprawą Polacy otrzymają dostęp do tak zwanego cyfrowego paszportu – wirtualnego dokumentu, który w nadchodzącej przyszłości może stać się nie tylko dziwną ciekawostką, ale i przykrą koniecznością. W celu przyznania kontrowersyjnego ”paszportu” trzeba poddać się skanowaniu tęczówki oka. Sprawie przygląda się już Urząd Ochrodny Danych Osobowych. Na czym to polega, do czego służy i czy będzie obowiązkowe?
Google nie porzuciło swoich planów usunięcia nieaktywnych kont w swoich usługach i zgodnie z harmonogramem już za kilka dni rozpocznie czystki. Wyjaśniamy, jak uniknąć problemów oraz kiedy można spodziewać się usunięć. Sposób na zachowanie dostępu do rzadko używanych skrzynek jest banalny.
Podczas gdy media zalewają dramatyczne doniesienia o kolejnych zalewanych przez wodę obszarach, wiele osób może się zastanawiać czy ich okolicy grożą podobne zagrożenia. Inne osoby mogą rozważać kupno domu lub mieszkania na terenach zalewowych, a ich deweloper twierdzi, że… ryzyka powodzi nie ma. Jednym i drugim pomóc może specjalna mapa przygotowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
Wieść o powrocie jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych gier mobilnych gruchnęła znienacka. We Flappy Bird, grę, której sukces pozostaje w dużej mierze niezrozumiały ze względu na jej prymitywność, zagrywali się przed dekadą niemal wszyscy. W ostatnich dniach Flappy Bird niespodziewanie powróciła z aplikacjami, co jednak budzi pewne.
Popularny serwis VOD ogłosił koniec wsparcia dla urządzeń ze starszymi systemami operacyjnymi. To oznacza, że ich właściciele nie tylko nie doczekają się nowych wersji Netflixa, ale stracą nawet możliwość oglądania go w wersji obecnej. Zamiast ulubionego filmu lub serialu, użytkownicy zobaczą jedynie komunikat: ”Netflix nie jest kompatybilny z tym urządzeniem”. O jakie urządzenia chodzi?
Bank PKO BP poinformował klientów, że powinni spodziewać się przerwy w dostawie ważnych usług. Co ciekawe, nie będzie ona spowodowana działaniami samego banku. Jak się okazuje, winę za czasowe niedogodności ponosi inna duża firma i to właśnie osoby korzystające z jej usług będą przez pewien czas poszkodowani.
Kierowcy mają czas tylko do 15 września, by podjąć ważną decyzję, która zdecyduje o tym, jak działać będzie ich nawigacja. Sprawa dotyczy konkretnie Map Google, które właśnie tego dnia wprowadzą istotne zmiany w funkcjonowaniu aplikacji. Google zapowiedziało je już kilka miesięcy temu, a dotyczą one przede wszystkim tak zwanej osi czasu.
Meta, czyli właściciel popularnego komunikatora, poinformowała, że już wkrótce jej aplikacje zyskają funkcjonalność, która dla wielu osób może się okazać nielichym zaskoczeniem. Zarówno WhatsApp, jak Messenger, zyskają możliwość odbierania wiadomości od innych komunikatorów, takich jak Signal, Telegram, czy nawet iMessage. Obie aplikacje od Meta będą mogły odbierać wiadomości również od siebie nawzajem. Jak się okazuje, odpowiedzialna za to jest Unia Europejska, a chodzić ma o… wyrównywanie szans.
Pod koniec sierpnia na płycie paryskiego lotniska Le Bourge zatrzymany został Paweł Durow, twórca medium społecznościowego VKontakte i komunikatora Telegram. Krótko po tym postawiono mu bardzo poważne zarzuty, m.in. współudział w organizacji aktów terrorystycznych. O tym, że Durow zdecydował się na współpracę z francuskimi służbami, mogą świadczyć subtelne zmiany, jakie właśnie zaszły w dokumentacji Telegrama. Mogą, ale nie muszą.
Bank Millenium ogłosił wprowadzenie funkcji, która zrewolucjonizuje składanie podpisywanie dokumentów. Już od września klienci mają zyskać narzędzie, które ułatwi im życie oraz oszczędzi czas. Stać ma się tak za sprawą nowej funkcji - mSzafir. Niestety, za taką możliwość trzeba będzie wcześniej zapłacić i to niemało.
Trudny czas nadchodzi dla X – portalu społecznościowego należącego do Elona Muska. Takie wnioski wpłyną z najnowszego raportu opublikowanego przez agencję Kantar. Analitycy dowodzą, że reklamodawcy na promocję na łamach dawnego Twittera zamierzają wydawać coraz mniej pieniędzy. Co im nie odpowiada?
Aplikację mObywatel zdecydowanie warto mieć w swoim telefonie. Potrafi ona nie tylko znacznie ułatwić życie polskiemu obywatelowi, ale i pomoże zabezpieczyć swoje finanse oraz zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Już wkrótce jednak zyska ona funkcjonalność, która ułatwi życie wszystkim, którzy zmagają się z urzędowymi formalnościami, a zwłaszcza płatnościami. O co dokładnie chodzi?
Nadszedł koniec komentowania relacji na Instagramie wyłącznie za pomocą emotek oraz prywatnych wiadomości. Twórcy aplikacji postanowili przekazać w ręce użytkowników narzędzie, którego brak dawał im się we znaki nieprzerwanie od ośmiu lat, kiedy to relacje ujrzały światło dzienne.
PKO BP właśnie wprowadziło do swojej aplikacji mobilnej zapowiadaną wcześniej nowość, dzięki której klienci mogą zarabiać realne pieniądze i to nie poprzez inwestowanie, lecz przez handel. Program oferuje już bowiem zapowiedziany w czerwcu br. społecznościowy kantor, który umożliwia wymianę bezpośrednio między klientami.