Jakiś czas temu rozpoczął się okres składania deklaracji podatkowych w celu rozliczenia się ze skarbówką za ubiegły rok. Wszyscy podatnicy mają nadzieję na pokaźne zwroty podatku, ale niestety jest spora grupa osób, która będzie musiała dodatkowo zapłacić fiskusowi. Kogo będzie dotyczyła dopłata? Przedstawiamy szczegóły.
Seniorów może czekać spore rozczarowanie. Potwierdził to dr Tomasz Lasocki, mówiąc o najbliższych problemach z emeryturami. Wszystko za sprawą poprzedniego obozu rządzącego„Wysokość 14. emerytury to kolejna pułapka, która została na odchodne zostawiona przez PiS”.
Właściciele zwierząt domowych również mają swój program 500 plus. Brzmi to jak żart, jednak dofinansowanie dla posiadaczy psów i kotów istnieje naprawdę. Co więcej, może wynieść więcej niż 500 złotych - wszystko zależy bowiem od samorządu.
Rynek mieszkaniowy w Polsce jest trudny. Ceny nieruchomości poszybowały w górę, przez co wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup własnego m4. Co więcej, Polacy często nie posiadają wystarczających środków, żeby pokryć wymagany wkład własny. Z tego powodu wielu z nich decyduje się na wynajem mieszkań. Okazuje się, że części z nich mogą przysługiwać dopłaty.
Pod koniec miesiąca rozpocznie się nabór wniosków do nowej edycji programu "Ciepłe Mieszkanie" - poinformował PAP Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi przede wszystkim o wymianę „kopciuchów” i innych nieekologicznych źródeł ciepła.
“Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że po wsparcie finansowe wypłacane w ramach programu “Czyste powietrze” sięgają nie tylko najbiedniejsi, którym taka pomoc jest szczególnie potrzebna, ale również osoby zamożne, posiadające nierzadko kilka nieruchomości.
Wizyta u dentysty potrafi spędzać sen z powiek dorosłym, a co dopiero dzieciom. Nie jest to przyjemne doświadczenie, a mali pacjenci często nie chcą współpracować ze stomatologiem. W takich przypadkach niektórzy specjaliści decydują się na doliczenie opłaty za “niewspółpracujące dziecko”, co w wielu rodzicach budzi skrajne emocje.
Zakup mieszkania już wkrótce będzie znacznie prostszy. Umożliwi to bowiem rządowy program, dzięki któremu będzie można otrzymać środki na zakup mieszkania.
Bank Ochrony Środowiska poinformował, że łączna pula środków przeznaczonych na dopłaty w ramach ścieżki leasingowej programu "Mój elektryk" wzrosła do 400 mln zł.
Ledwo zakończył się okres składania deklaracji podatkowych, a już wiadomo, że milion osób będzie musiało dopłacić kilka tysięcy złotych fiskusowi. Powód aż takiej wielkiej kwoty jest łatwy do ustalenia - zeszłoroczne zmiany przepisów.
Od kilku lat rynek nieruchomości jest bardzo wymagający. Trudno jest dostać kredyt, dlatego wiele osób decyduje się na wynajem mieszkania. Chcąc ułatwić posiadanie własnych czterech kątów młodym osobom, kilka lat temu rząd wprowadził Program Mieszkanie na Start. Obecnie procedowane są w nim poważne zmiany.
W ostatnich latach ogrzewanie gazowe zyskało na popularności. W taki sposób pozyskiwane jest ciepło nie tylko w blokach mieszkalnych, ale także w domach jednorodzinnych. Jednakże tegoroczne podwyżki cen gazu znacznie nadwyrężyły portfele Polaków, którzy w znacznej części wrócili do tradycyjnych metod ogrzewania swoich gospodarstw domowych.Wniosek o przyznanie dodatku mogą składać osoby posiadające w swoim domu ogrzewanie gazowe. Przybiera on postać zwrotu podatku VAT od ceny gazu dostarczonego w 2023 r., a należność podatkowa jest odliczana od ceny gazu - informuje serwis „Strefa Biznesu”.
Podwyżki płacy minimalnej spowodowały problemy z wyliczeniem kwot wpłat uprawniających do dopłat rocznych w ramach PPK. Działania w tym zakresie podejmowały już Komisja Nadzoru Finansowego oraz trzy ministerstwa.W ramach PPK dopłatę roczną mogą otrzymać osoby, których wpłaty będą wynosiły co najmniej 3,5 proc. 6-krotności płacy minimalnej. Wpłaty obejmują zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe, finansowane przez pracownika i pracodawcę.
W rozmowie z RMF wiceprezes PiS Joachim Brudziński zapowiedział, że rząd planuje kolejne dopłaty do węgla.
Wiceminister finansów Artur Soboń odniósł się we wtorek na antenie Polsat News do informacji, że gminy skarżą się na brak środków na dopłaty do zakupu węgla. Artur Soboń dodał, że samorządy powinny jak najszybciej uruchomić procedury, aby wypłacać dopłaty do węgla.
Z wyliczeń portalu infor.pl wynika, że wysokość dodatku węglowego może spaść, jeśli nie dojdzie do nowelizacji ustawy i zwiększenia budżetu na ten cel. Podczas rozmowy w Radio Zet Anna Moskwa poruszyła kwestie związane z węglem oraz wsparciem dla odbiorców ciepła.
Jeden dodatek węglowy na jeden adres zamieszkania to najważniejsza zmiana szykowana przez rząd. Dziennik Gazeta Prawna dotarł do projektu zmian. Wydłuży się również termin rozpatrywania wniosku.
Rząd przyjął projekt ustawy dotyczący dopłat do innych źródeł ciepła niż węgiel. Chodzi o jednorazową pomoc dla osób korzystających z ogrzewania na drewno, pellet, olej opałowy czy LPG. Wsparcie otrzymają także samorządy.
Szykuje się ciężka zima. Istnieje prawdopodobieństwo, że zabraknie węgla. Odpowiedzią rządu na kryzys energetyczny są programy dopłat na węgiel oraz modernizację ogrzewania, takie jak program “Węgiel plus”, “Czyste powietrze” i “Ciepłe mieszkanie”.
Mój elektryk to nowy program wsparcia skierowany do kierowców. Po dopłaty mogą zgłaszać się właściciele nowych pojazdów elektrycznych - zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Dofinansowanie sięga nawet 27 tys. zł.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki jest budżet programu Mój elektrykJakie dopłaty można otrzymaćOd czego zależy ich wysokość
Dopłaty nadal czekają na rolników, choć czasu jest coraz mniej. Termin wysyłania wniosków w sprawie przyznania płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 r. upływa już dzisiaj. Dotychczas po pieniądze zgłosiło się ponad milion osób.Z tego artykułu dowiesz się:Ile osób już wysłało zgłoszenieJak można wnioskować o dopłatyDlaczego płatności będą niższe
To już naprawdę ostatni moment na złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 rok. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom, że o dopłaty można ubiegać się do 12 lipca, czyli do jutra. Z tego artykułu dowiesz się:Jutro mija ostateczny termin składania wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe PROWKiedy upłynął termin podstawowy składania wnioskówIlu rolników dotychczas złożyło wnioski
Program "Czyste powietrze" przewiduje wyższe progi dochodowe dla osób starających się o dotację. Nowe progi dochodowe to szansa na więcej pieniędzy w ramach dotacji.Z tego artykułu dowiesz się:Czym jest program "Czyste powietrze" Jakie zmiany dochodowe czekająO ile więcej będzie można otrzymać dotacji
Już jutro rusza trzecia odsłona programu "Mój Prąd" zakładającego finansowe wsparcie dla gospodarstw domowych planujących inwestycje fotowoltaiczne. Dopłaty przyznawane w ramach tegorocznej edycji program będą niższe niż dotychczas, mniejszy będzie również jego budżet.Z tego artykułu dowiesz się:1 lipca rusza trzecia edycja programu "Mój Prąd"Jaką przewidziano tym razem wysokość dotacjiJaki będzie budżet tegorocznej edycji programu
Program Mój prąd po raz kolejny wesprze obywateli, którzy inwestują w fotowoltaikę. Mimo że w tym roku na beneficjentów czekają trochę niższe dopłaty to i tak zastrzyk gotówki może okazać się niezbędny. Budżet kolejnej tury programu opiewa na ponad pół miliarda złotych.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy rusza Mój prądO ile zmniejszą się dopłatyKto może zostać wykluczony z programu
Remont w duchu ekologii to spory wydatek. Jednak dopłaty do termomodernizacji sprawiają, że można zdecydowanie obniżyć koszty. Wiele osób sięga także po korzystną ulgę termomodernizacyjną.Z tego artykułu dowiesz się:Ile kosztuje remont termomodernizacyjnyJakie dopłaty można otrzymaćNa czym polega ulga termomodernizacyjna
Od lipca dojdzie do zmiany przepisów odnośnie przyznawania dodatku mieszkaniowego. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim kwestii kryterium dochodowego uprawniającego do otrzymania świadczenia. Z tego artykułu dowiesz się:Od lipca zmienią się zasady przyznawania dodatku mieszkaniowegoJakie zmiany przewidziano ws. kryterium dochodowegoCzy zmienią się zasady dotyczące metrażu nieruchomości
Dopłata do paliwa będzie jeszcze bardziej wspierać rolników. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach Polskiego Ładu stawki dofinansowania zostaną zwiększone. To tylko jedno z 20 nowych rozwiązań, które ma sprzyjać rozwojowi wsi i poprawie konkurencyjności polskich rolników.Z tego artykułu dowiesz się:O ile zwiększy się dopłata do paliwa dla rolnikówDlaczego rząd zdecydował się na podwyżkęJakie inne rozwiązania proponuje rząd