System operacyjny Windows ma wiele wad, ale jedna z nich szczególnie dotyka nawet przeciętnych użytkowników – jest to uciążliwy system aktualizacji. Nie dość, że poprawki często sam w sobie coś psują w oprogramowaniu, to jeszcze wymuszają przerwę w pracy. Na szczęście Microsoft pracuje nad usprawnieniami w tym zakresie.
Od października zeszłego roku nauczyciele w całym kraju mogli skorzystać z rządowego dofinansowania zakupu laptopa w ramach programu „Laptop dla nauczyciela”. Równolegle realizowany był program „Laptop dla ucznia”, który – jak już wiemy – nie będzie kontynuowany. Na dalszych losach „Laptopa dla nauczyciela” może zaważyć jego popularność.
Wokół higieny pracy elektroniki użytkowej narosło wiele mitów, z których część ma źródła jeszcze w czasie, gdy urządzenia te działały nieco inaczej. Wiele z nich dotyczy ładowania i cyklów pracy laptopów, np. tego, czy i jak często należy całkowicie wyłączać komputer. A być może w ogóle nie trzeba tego robić?
Smartfony, laptopy czy tablety to urządzenia, które użytkownicy chętnie wymieniają na coraz to nowsze modele. Jak wskazuje Krajowy Rejestr Długów, powołując się na wyniki badania TME, mały sprzęt elektroniczny jest wymieniany co 1-3 lata. Niewłaściwa utylizacja takiego sprzętu może jednak zagrozić m.in. bezpieczeństwu naszych danych. Eksperci radzą, co zrobić, by zabezpieczyć się przed ewentualnym wyciekiem prywatnych informacji.
Po wielu latach zaniedbań i stagnacji Microsoft w końcu zabrał się za stopniową aktualizację podstawowych programów systemowych. Najpierw Paint wzbogacił się obsługę warstw i elementy integracji z SI, a teraz mała rewolucja czeka Notatnik.
Wielkimi krokami zbliża się koniec Windowsa 10. System przestanie być wspierany przez Microsoft w październiku 2025 roku, co rodzi duże problemy – za niecałe dwa lata duża część komputerów przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa. Microsoft znalazł na to sposób, choć nie wszystkim się on spodoba.
Najnowsze wersje Windowsa zaraz po instalacji mają włączonych wiele funkcji, które rzadko przydają się w codziennej praktyce i normalnym użytkowaniu, a które mogą dodatkowo obciążać sprzęt. Do tego należy doliczyć problem preinstalowanych zbędnych aplikacji. Co zrobić, aby zoptymalizować Windowsa tak, aby działał sprawniej?
Choć do Black Friday pozostały niemal trzy tygodnie, to pierwsi producenci już zaczęli oferować swoje produkty w promocyjnych cenach. Prym zdaje się wieść Huawei, który w ramach akcji Early Bird obniżył ceny nawet o 42% i zorganizował konkurs z cennymi nagrodami.
Do użytkowników zaczęła trafiać stabilna wersja najnowszej aktualizacji Windowsa 11. Nie brakuje głosów, że to ostatnia zwiększająca funkcjonalność paczka nowości dla tego systemu. Niestety, nie odbyło się bez problemów – użytkownicy zgłaszają komplikacje, które skutecznie utrudniają korzystanie z komputera.
Pojawiło się udogodnienie umożliwiające wybór i zakup produktów objętych rządowym bonem, podała PAP. Odbiorcy mogą dzięki temu wygodnie i bezpiecznie zrealizować bon, niezależnie od tego, gdzie mieszkają i jak daleko mają do najbliższego punktu sprzedaży. Według organizatora skorzystają przede wszystkim mieszkańcy wsi, jednak oferta skierowana jest do każdego odbiorcy bonu.