Popularna platforma do internetowych zakupów ogłosiła ważne zmiany w regulaminie. Wejdą w życie jeszcze w sierpniu i trwale wpłyną na korzystanie z OLX. Wielu kupujących zainteresuje przede wszystkim jedna nowość. Na jej wprowadzenie czekali od lat.
Nie od wczoraj wiadomo, że OLX przyciąga wielu oszustów. Publikują własne ogłoszenia, lub reagują na te zamieszczane przez zwykłych użytkowników licząc, że uda im się kogoś naciągnąć lub okraść. Tym razem ofiarą miał paść mieszkaniec Lublina, który chciał sprzedać dziecięcy rower. W rezultacie stracił 9 tys. zł.
Uwaga na nowy atak phishingowy, w którym napastnicy podszywający się pod OLX używają prostej, lecz zwiększający ryzyko udanego oszustwa zabieg. Oprócz właściwego SMS-a wysyłają wiadomość, która może znacząco uwiarygadniać ich działania. Ponadto w użyciu jest spoofing, czyli nadpisywanie nazwy nadawcy wiadomości.
Do Polaków trafiają SMS-y narażające ich na niebezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli są aktywni w serwisie z ogłoszeniami OLX. Komunikaty na dopracowanych podróbkach stron OLX wprowadzają ofiary w błąd co do zakupu ich towarów, co prowadzi tylko do jednego - kradzieży pieniędzy.
Oszuści na OLX wykorzystują nowe metody, aby wyłudzić pieniądze od sprzedających. Przedstawiamy, na co zwrócić uwagę, by nie paść ofiarą ich sztuczek.
OLX został zobowiązany do zmiany regulaminów oraz zwrotu pieniędzy części użytkowników, którzy nabyli rzeczy w serwisie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dopatrzył się w praktykach OLX nieuczciwych działań oraz stosowania tzw. dark patterns. Co trzeba zrobić, aby odzyskać niesłusznie pobrane kwoty?
Wielu z nas nadal ma w domu książki z czasów PRL-u — jeśli nie swoje, to chociaż rodziców lub dziadków. Często tylko zbierają kurz, a można na nich sporo zarobić. Sprawdzamy, które tytuły są warte najwięcej.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ogłosił, że rozpoczęło się postępowanie wobec jednego z największych serwisów ogłoszeniowych działających w Polsce. Wątpliwości wzbudził system opinii, który według analiz UOKiK może być wykorzystywany do manipulowania decyzjami konsumentów.
Trwa kolejna akcja cyberprzestępców z wykorzystaniem popularnej metody oszustwa na osobach robiących zakupy i sprzedających w sieci. Bardzo ważne jest, aby być ostrożnym i podejrzliwym podczas takiej działalności w internecie, oraz by korzystać tylko z rzetelnych źródeł.
Uwaga, do Polaków wydzwania oszust, który podszywa się pod popularne firmy. Skutki rozmowy z tą osobą mogą być opłakane. Wiele osób zgłasza, że zostały oszukane na tysiące złotych. Lepiej natychmiast zablokować dzwoniącego i zgłosić próbę wyłudzenia.
Meble, naczynia, kryształy czy monety – przedmioty z PRL-u często trafiają na internetowe aukcje i nieraz okazuje się, że sporo można na nich zarobić. Tym razem nie chodzi jednak o pamiątki z poprzedniej epoki, a o karty do gry, które na przełomie wieków kolekcjonowali masowo nie tylko Polacy, ale ludzie z całego świata. Dziś niektórzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę duże pieniądze. Dlatego czasem warto zajrzeć do piwnicy rodziców czy przejrzeć stare pudła. Radek tak właśnie zrobił i to mu się opłaciło – relacjonuje wyborcza.biz.
Jak informuje benchmark.pl, klientka ING Banku Śląskiego wygrała sprawę dotyczącą phishingu i odzyskała skradzione pieniądze.
Oszuści internetowi są coraz bardziej sprytniejsi i oddają większą część swoich zadań botom. Jednak w przypadku internetowych aukcji, to nie kupujący są zagrożeni - na celowniku znaleźli się bowiem sprzedawcy.
Serwis wyborcza.biz. informuje, że skarbówka będzie kontrolować transakcje dokonywane przez miliony Polaków. Na portale sprzedażowe zostaną nałożone nowe obowiązki, dotyczące m.in. raportowania sprzedawców. Celem jest zwiększenie wpływów do budżetu państwa i chociaż przepisy nie weszły jeszcze w życie, platformy będą musiały już zbierać dane.
Już za kilka dni wejdą w życie przepisy, które ustanawiają nowe obowiązki sprawozdawcze na portale sprzedażowe. Chodzi o obowiązek raportowania sprzedawców oraz opodatkowanie niektórych transakcji dotyczących przedmiotów używanych, informuje gazeta.pl.
Już wkrótce na wiele portali sprzedażowych zostanie nałożony nowy obowiązek raportowania sprzedawców. Zmiany w handlu internetowym obejmą również opodatkowanie niektórych transakcji dotyczących przedmiotów używanych, informuje Gazeta.pl.
Po raz kolejny dają o sobie znać oszuści wyłudzający dane na OLX. Radzimy uważać nie tylko sprzedawcom, ale i kupującym - nigdy nie wiadomo, czy sprzedający nie zacznie pisać dziwną polszczyzną.
W ciągu ostatnich kilku tygodni, na łamach naszego portalu, wielokrotnie ostrzegaliśmy przed nowymi metodami, jakimi posługują się oszuści, chcąc wyłudzić nasze dane osobowe lub pieniądze. Tym razem ofiarą oszustwa padła kobieta z Sopotu, która straciła kilka tysięcy złotych, czytamy na stronie esopot.pl.
Urząd skarbowy chce wiedzieć więcej na temat transakcji, których dokonują Polacy w Internecie. Skarbówka skontroluje czym, i za ile handlujemy, informuje serwis wyborcza.biz.
Średnio w kategorii “Praca” portalu OLX pojawia się miesięcznie 100 tys. ogłoszeń z czego 61 proc. to nowo dodane oferty, czytamy w raporcie „OLX Know How 2019”. Najwięcej ogłoszeń w październiku 2018 r., dzięki którym pracodawca ma nadzieję znaleźć nowego pracownika dotyczyło: produkcji (10 tys.), pracy jako kasjer/ekspedient (9,8 tys.) oraz jako kierowca/kurier (9,7 tys.). Istotna informacja dla pracodawców - najwięcej CV od kandydatów do pracy otrzymują ci, którzy opublikowali ogłoszenia z widełkami zarobków (nawet o 48 proc. więcej!).
Oszustwa na OLX nie mają końca. Lubelska policja informuje o mężczyźnie, który zamiast zamówionego towaru otrzymał worek ziemniaków oraz list z radami na przyszłość. Stracił kilkaset złotych.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są szczegóły historii mężczyznyNa jaką karę może liczyć oszustJakie są inne sposoby oszustw na OLXO co apeluje policja i OLX
Z tego artykułu dowiesz się:Jak wyglądało do tej pory oszustwo na OLXNa czym polega nowy wariant stosowany przez wyłudzaczyJakie informacje są w stanie pozyskać przestępcy
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie triki wykorzystują oszuści z OLXCzego dotyczą oszustwaJak uchronić się przed stratą pieniędzy
Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jaką metodą stosują oszuści podający się za OLXJak wygląda przykładowy, fałszywy SMSCo zrobić, aby uniknąć utraty pieniędzy