Ministerstwo Finansów prowadzi prace nad wprowadzeniem darmowych przelewów natychmiastowych dla klientów indywidualnych. Konieczność tej zmiany jest podyktowana przez nowe wymogi unijne. Unia podała terminy, w których państwa członkowskie mają uwzględnić bezpłatne transakcje w porządku prawnym. Wiadomo już, że Polska się z tym spóźni. Jest też jeszcze inny haczyk.
Bank i Urząd Skarbowy nieustannie monitorują transakcje finansowe wykonywane przez klientów. Jest wiele wytycznych, które regulują, w jaki sposób powinien zostać zrealizowany rzetelny przelew, który nie wzbudza wątpliwości. Przelewy elektroniczne stały się codziennością, co może przekładać się na spadek czujności podczas ich realizowania.
Tytułowanie przelewów to dla wielu osób zwykła formalność, ale okazuje się, że nieprzemyślany opis może prowadzić do poważnych konsekwencji. Czy niewinny żart w tytule przelewu może sprawić kłopoty z bankiem? Odpowiedź może cię zaskoczyć.
Zmiana czasu z zimowego na letni to nie tylko krótsza noc, ale i istotne wyzwanie dla systemów bankowych. Wiele banków przeprowadza wtedy prace serwisowe, które mogą skutkować czasową niedostępnością kluczowych usług finansowych. Klienci mogą napotkać problemy z realizacją przelewów, wypłatami z bankomatów oraz płatnościami kartą. W artykule sprawdzisz, które banki zapowiedziały przerwy techniczne, jakie usługi będą niedostępne oraz jak odpowiednio przygotować się na ten czas, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
Bankowość elektroniczna to codzienność Polaków. Rosnąca częstotliwość i automatyzacja transakcji elektronicznych usypia czujność na błędy, które mogą kosztować bardzo wiele i spowodować nawet utratę wszystkich środków na koncie. Jak się zabezpieczyć przed potencjalną pomyłką i jak uniknąć pochopnych i w efekcie kosztownych decyzji?
Zdecydowana większość Polaków korzysta z bankowości elektronicznej, która ułatwia podejmowanie pochopnych decyzji. Przelewy można wykonać z pozycji kanapy, stąd warto dwa razy się zastanowić, czy powinniśmy dokonać transakcji. W niektórych przypadkach może się zainteresować Urząd Skarbowy. Opłakane w skutkach konsekwencje dotkną każdego, kto nie dostosuje się do zasad.
Dobrze jest mieć świadomość, że tytuły, które wpisujemy podczas wykonywania przelewów elektronicznych, mają znaczenie. Jeśli użyjemy sformułowań, które uznawane są za podejrzane, możemy ściągnąć na siebie poważne konsekwencje. Jakich zwrotów unikać, aby nie wpaść w kłopoty?