1 listopada, a więc i Dzień Wszystkich Świętych, w 2024 roku przypada w piątek. To z kolei oznacza, że musimy być przygotowani na długi weekend - czy w tym czasie będziemy mieli możliwość zrobić zakupy? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta i zależeć będzie między innymi od… samych sprzedawców. Czy w dniach 1-3 listopada sklepy będą otwarte?
Czy w czasie obowiązywania zwolnienia lekarskiego możemy pójść na cmentarz? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy bowiem od indywidualnej sytuacji pacjenta i typu zwolnienia, które wystawił nam lekarz. W jaki sposób możemy sprawdzić, czy wolno nam wyjść z domu? Pomyłka będzie nas słono kosztować.
Dzień Wszystkich Świętych przypada już na ten piątek 1 listopada, warto więc wybrać się do sklepu i zrobić zapasy na długi weekend. Największe sieci, takie jak Lidl i Biedronka, poinformowały już, w jakich godzinach klienci mogą zrobić zakupy. Czy sklepy będą otwarte 1 listopada? Sprawdziliśmy szczegóły.
Zbliża się Wszystkich Świętych, dzień ustawowo wolny od pracy, w którym część usług będzie realizowana w ograniczonym zakresie lub wcale. Dotyczy to także rynków finansowych w segmencie konsumenckim. Jakich utrudnień mogą spodziewać się w tym roku klienci działających w Polsce banków?
Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy, w którym wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. Przygotowania do tego dnia mogą być wyzwaniem, szczególnie dla osób starszych, które często nie mają siły na samodzielne sprzątanie nagrobków. W odpowiedzi na te potrzeby niektóre miasta w Polsce zdecydowały się na wprowadzenie bezpłatnej usługi sprzątania grobów dla seniorów. Jak z niej skorzystać?
Wielkimi krokami zbliża się 1 listopad, czyli Wszystkich Świętych. W związku z tym, wiele osób porządkuje teraz groby swoich bliskich. Warto pamiętać o tym, by podczas tych czynności zachować szczególną ostrożność. Policja wystosowała do Polaków pilny apel, bo złodzieje mogą wykorzystać chwilę nieuwagi, co doprowadzi do utraty mienia. Jak się przed tym uchronić? Wyjaśniamy.
Przed nami końcówka roku, a co za tym idzie, wielu z nas wybierze się w dalekie podróże. Z okazji Bożego Narodzenia i Sylwestra Polacy pojadą do rodziny w innych częściach kraju, a wcześniej odwiedzą bliskich 1 listopada. Na tą okazję PKP Intercity przygotowało specjalny cennik. Kto za bilet zapłaci mniej niż 20 złotych? Przewoźnik złożył ważną obietnicę.
Wrześniowe ekstremalne opady i słoneczne, ciepłe dni w październiku pokazują, jak dalece zmieniły się warunki pogodowe jesienią. Wszak niegdyś nikogo nie dziwiło, że w połowie października mieliśmy do czynienia z opadami śniegu. Tym razem słoneczne dni z temperaturą sięgającą kilkunastu stopni Celsjusza będą się utrzymywać także na początku listopada.
Do uroczystości Wszystkich Świętych zostały jeszcze dwa tygodnie, warto jednak z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w znicze i inne ozdoby. Większość kupujących nie zdaje sobie sprawy, że nie wszystko, co znajdziemy w ofercie, powinno znaleźć się na nagrobku. W przeciwnym razie ozdobami może zainteresować się straż miejska, a nawet policja.
Listopad zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Wszystkich Świętych i Zaduszki. W tym czasie tradycyjnie Polacy odwiedzają groby bliskich. To jednak także okres wzmożonej działalności przestępczej polegającej na m.in. ”ponownym wykorzystaniu zniczy”. Grożą za to niezwykle wysokie kary. Eksperci radzą, jak na cmentarzu uniknąć stresu i kłopotów.
Dzień Wszystkich Świętych to, docelowo, czas refleksji. Przy tym każdego roku w okolicach 1 listopada, policja apeluje o rozwagę i ostrożność, szczególnie podczas wizyt na cmentarzach. Dowiedz się, czego lepiej nie zabierać ze sobą na cmentarz, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a w sklepach już ruszył sezon wyprzedaży na znicze. Sprawdziliśmy, gdzie zapłacimy za nie najmniej. Rady zakupowe mają dla swoich klientów także sprzedawcy — ostrzegają, bo - jak się okazuje - w tym roku ceny mogą zaskoczyć. Być może nawet pozytywnie. Zastanawia także jeden zwyczaj wielu Polaków.
Dzień Wszystkich Świętych jest już za nami – z reguły to w okolicach tego święta, Polacy – chcąc nie chcąc – bardziej interesują się kwestiami związanymi z branżą funeralną czy posiadaniem miejsca na cmentarzu komunalnym. Okazuje się, że jeśli po 20 latach ktoś nie wniesie opłaty prolongującej nienaruszalność grobu, to może on przypaść komuś innemu – przestrzega serwis prawo.pl.
Wielu z nas przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych, starannie dba i porządkuje rodzinne groby, niekiedy nawet odnawiając płyty nagrobkowe. Na cmentarzach zdarzają się jednak coraz częściej również inne działania, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje w postaci interwencji zarządcy. Wiele osób nawet nie wie, że to, co robi, jest nielegalne. O czym mowa?
Wysokie koszty grobów na cmentarzach skłaniają niektórych Polaków do zakupu ubezpieczenia obejmującego dany nagrobek. Nie obejmuje ono wyłącznie kradzieży, a co więcej - nie kosztuje wiele.
Obecna wysokość zasiłku pogrzebowego może nie pokryć do końca wszystkich wydatków związanych z ostatnim pożegnaniem krewnego. Co prawda wśród wyborczych obietnic można znaleźć propozycje podniesienia jego wysokości - ale jakie są konkretne proponowane kwoty?
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a to oznacza wzmożony ruch na polskich drogach, szczególnie w okolicach cmentarzy. Warto pamiętać, żeby w tym czasie zachować ostrożność i nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy nie będą przestrzegać przepisów, mogą zostać surowo ukarani.
Bardzo mocnym zaskoczeniem może być dla niektórych decyzja Biedronki w związku z nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych. Sieć nie tylko wprowadza nową ofertę związaną z tym dniem - dodatkowo zmieniono również godziny otwarcia sklepów sieci handlowej.
Platforma TikTok cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Głównymi jej użytkownikami są milenialsi i przedstawiciele Pokolenia Z. Formę krótkich video aktywnie zaczęli wykorzystywać influencerzy, celebryci, politycy. Dla wielu osób stało się to sposobem na zdobycie rozgłosu. Tak jest w przypadku grabarza Roberta, którego konto na TikToku obserwuje 208,5 tys. osób. Kilka dni temu mężczyzna odniósł się do kwestii zarobków w branży funeralnej.
Sprzedawcy prowadzący stragany przy cmentarzach znaleźli się w trudnej sytuacji. Oprócz coraz mocniejszej konkurencji z dużymi sieciami handlowymi, w tym roku do grona problemów dołączyły również spadek klientów czy mniejsze zasoby finansowe. W efekcie, dla wielu z nich tegoroczna uroczystość Wszystkich Świętych może być decydującą - wszystko zależy od utargu.
Tegoroczne Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a wielu Polaków ma już nawet za sobą wizyty na grobach bliskich. Okazuje się, że polskie cmentarze ogarnęła w tym roku nowa moda. Obok sztucznych kwiatów, na nagrobkach pojawiają się także nietypowe znicze. To jednak nie koniec zaskoczeń.
Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższą środę Polacy ruszą na cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych bliskich. Tegoroczne święta mogą być wyjątkowo dotkliwe dla portfeli. Wydatki sięgną nawet 550 zł za pojedynczą ozdobę.
Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych, co dla wielu Polaków oznacza liczne podróże w celu odwiedzenia grobów bliskich na cmentarzach w całym kraju. Zwiększony ruch na drogach wiążę się jednak również ze zwiększonym niebezpieczeństwem. W związku z tym głos zabrał Główny Inspektor Transportu Drogowego, który zaapelował do kierowców i przypomniał o wprowadzonych zakazach w ruchu drogowym.
Projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych miał wejść w życie w czerwcu, ale na razie wciąż czeka na akceptację ze strony Rady Ministrów. Zawarte w nim zmiany miały stanowić istny "przewrót kopernikański" dla polskiej branży funeralnej. Nie wiadomo jednak, jakie będą losy planowanej nowelizacji, bo układ przyszłego rządu wciąż jest pod znakiem zapytania.
Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Choć wiele osób robi zakupy z wyprzedzeniem, wcześniej sporządzając listę potrzebnych rzeczy, może zdarzyć się tak, że czegoś zapomnimy. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?
Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. W 2023 roku święto to wypada w środę. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte? Wiemy, gdzie zrobić zakupy we Wszystkich Świętych i w Zaduszki.
Za tydzień w Polsce przypada święto Wszystkich Świętych. Wielu mieszkańców ruszy na groby bliskich, bardzo często przemierzając co najmniej połowę kraju. Ustawowo jest to dzień wolny od pracy, co ułatwi sprawę. Jak jednak wygląda kwestia Dnia Zadusznego? Czy 2 listopada będzie w tym roku wolny od pracy?