W te dni weź urlop w 2025 roku. Zyskasz mnóstwo wolnego

Nadchodzący rok otwiera mnóstwo możliwości dla osób, które do zarządzania swoim wolnym czasem lubią podchodzić z głową. Przy umiejętnym zagospodarowaniu dni urlopowych, można uzyskać ich wielokrotność w postaci długich weekendów. Wszystko dzięki wyjątkowo korzystnemu układowi świąt.
Przemyślane zarządzanie zasobami urlopowymi
Jeśli chodzi o dni wolne od pracy, rok 2025 zapowiada się dla pracujących wyjątkowo obiecująco. Według analizy portalu Pracuj.pl, wliczając weekendy oraz święta ustawowe, łącznie do dyspozycji Polaków będzie aż 115 dni wolnych. To oznacza, że dzięki… „strategicznemu podejściu” do planowania urlopu, będzie można znacznie wydłużyć okresy swojego odpoczynku i cieszyć się licznymi, przedłużonymi weekendami.
Wystarczy tylko wszystko sobie dobrze zaplanować. Bez pomocy kalendarza się jednak nie obejdzie.
Tyle zapłacimy za gaz w 2025 roku. Oto nowe taryfyKiedy osiem równa się czternaście
Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba go będzie zbyt długo wertować. Nowy Rok otwiera bowiem poczet dni wolnych już 1 stycznia i wypada w środę. Kolejna okazja do dłuższego odpoczynku pojawia się zaledwie kilka dni później, w poniedziałek 6 stycznia, za sprawą święta Trzech Króli. Wiosna przynosi Wielkanoc obchodzoną 20 kwietnia (niedziela), a następnego dnia, czyli 21 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się przełom kwietnia i maja, kiedy wzięcie ośmiu dni urlopu pozwoli na czternastodniową przerwę w pracy, obejmującą zarówno Wielkanoc, jak i majówkę.
Latem wyjątkową okazją do odpoczynku jest Boże Ciało, przypadające w czwartek 19 czerwca. Wystarczy wziąć wolne w piątek, aby cieszyć się czterema dniami wolnego. Również 15 sierpnia, kiedy obchodzone jest Święto Wojska Polskiego gwarantuje dodatkowy piątkowy odpoczynek, tworząc kolejny już przedłużony weekend.
W drugiej części roku na szczęście równie nie zabraknie możliwości na regenerację. Święto Niepodległości 11 listopada, które wypada we wtorek, pozwala na dziewięciodniowy odpoczynek, jeśli zaplanujemy wolne na poniedziałek oraz od środy do piątku. W grudniu święta przypadają w czwartek i piątek, co stwarza okazję do przedłużonego urlopu poprzez dodatkowe wolne dni 22–24 grudnia. Łącząc je z weekendem, można uzyskać długą przerwę świąteczną.

Wypoczynkowa pula robi wrażenie
Oprócz dni ustawowo wolnych, kalendarz 2025 roku przewiduje ferie zimowe dla uczniów, co stanowi doskonałą okazję do rodzinnego wypoczynku. Terminy ferii rozłożono na cztery turnusy, począwszy od 20 stycznia (województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) do 2 marca, kiedy kończy się przerwa zimowa w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.
Analitycy portalu Pracuj.pl podkreślają, że świadome planowanie dni wolnych może przynieść imponujące rezultaty. Sprytne połączenie urlopu z weekendami i świętami umożliwi uzyskanie aż 62 dni wolnych, przy wykorzystaniu standardowej puli 26 dni urlopu.





































