BiznesINFO.pl Polska i Świat Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie
East News

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

3 grudnia 2022
Autor tekstu: Magdalena Madoń

Władze Nowego Jorku szukają szczurołapa. Jak podaje wn.pl, idealny kandydat może liczyć na roczną pensję w wysokości nawet 170 tys. dolarów.

Ogłoszenie na szczurołapa w Nowym Jorku

Biuro burmistrza Nowego Jorku umieściło nietypowe ogłoszenie. Poszukiwany jest “ dyrektor ds. zwalczania gryzoni w całym mieście ”. Do jego zadań będzie należeć opracowywanie strategii zarządzania projektami i kierowanie zespołami zwalczającymi gryzonie.

Wśród wymagań znalazło się  "doświadczenie w planowaniu miejskim" i " żądza walki z szkodnikami ". Konieczna jest także zdolność do samodzielnego zarządzania, a także doświadczenie w sprawach samorządowych.

"Idealny kandydat ma być wysoce zmotywowany i nieco krwiożerczy, musi być zdeterminowany, by znaleźć wszystkie rozwiązania z uwzględnieniem różnych punktów widzenia. Oczekuje się od niego poprawy wydajności operacyjnej, gromadzenia danych, wprowadzenia innowacji technologicznych, umiejętności zarządzania śmietniskami i gotowości na rzeź na wielką skalę " - napisano w ogłoszeniu.

Jak na stanowisko dyrektorskie przystało, idealny kandydat może liczyć na interesującą pensję. Wynagrodzenie roczne ma wynieść od 120 do 170 tys. dolarów.

Problem szczurów w Nowym Jorku 

Według rankingu firmy Orkin Nowy Jork to drugie miasto w USA pod względem wielkości populacji szczurów .

Obecność szczurów w Nowym Jorku nie jest czymś nowym. Od 2020 roku liczba zgłoszeń dotyczących obecności szczurów w domach oraz na osiedlach wzrosła o 70 procent. Sytuacja jest o tyle poważna, że zwierzęta te mogą przenosić groźne dla ludzi choroby. Miasto chętnie odwiedzane przez turystów ma zatem spory problem.

“Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że w Nowym Jorku obowiązuje zakaz używania toksycznej trutki na szczury. Zwalczaniem plagi zajmuje się choćby organizacja R.A.T.S. (Ryders Alley Trencher-fed Society) - jej członkowie szkolą psy, by szybko zabijały gryzonie, jednak obrońcy praw zwierząt nazywają cały ten proceder barbarzyństwem.

Obserwuj nas w
autor
Magdalena Madoń

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat