Allegro podnosi ceny, złe wieści dla Polaków. Opłaty pobiorą z przychodów sprzedawców
Nie trzeba było czekać długo po podpisaniu aneksu do umowy między Allegro i InPostem, aż koszty zostaną przerzucone na końcowych użytkowników serwisu. Zmieni się także mechanizm pozyskiwania opłat za usługi.
Podwyżka prowizji na Allegro
Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o aneksie do umowy zawartej między Allegro a InPost . Allegro nie tylko będzie płacić InPostowi więcej , ale tez wysokość opłat zależna będzie od liczby obsłużonych przesyłek. Indeksacja będzie obowiązywała tylko na dany miesiąc, a jej wysokość będzie mieścić się w zakresie 6-12,8 proc.
Kwestią czasu było, aż zwiększone opłaty Allegro przerzuci na użytkowników serwisu . Teraz wiemy, że zmiany nastąpią już w lutym. Jak donosi cashless.pl wzrosty prowizji będą różnić się w poszczególnych kategoriach. Na przykład dla smartfonów, tabletów czy AGD wzrośnie ona z 4 proc. do 4,5, a w podkategorii materiały i akcesoria z 9 proc. do 10 proc. Zmiany wejdą w życia 29 lutego.
Allegro pobierze część przychodów sprzedawców
Wcześniej, bo już 15 lutego Allegro zacznie stosować nowy mechanizm pobierania opłat za swoje usługi od użytkowników, a konkretniej sprzedawców. Należności będą pobierane bezpośrednio z przychodów ze sprzedaży, co wcześniej było już realizowane w części kont firmowych. Teraz taka metoda pozyskiwania pieniędzy obejmie wszystkich.
Warto zwrócić uwagę, że wprowadzenie takich metod egzekwowanie należności może mieć negatywne skutki dla bezpieczeństwa użytkowników. Mogą oni nawiązywać kontakt poza serwisem i dokonywać opłat bezpośrednio, aby uniknąć płacenia prowizji. A to świetna okazja dla oszustów i złodziei, którzy mogą wykorzystywać okazję i niezabezpieczone środowisko
do swojej działalności.
Zmiana limitów liczby ogłoszeń
Allegro poinformowało także, że już 12 lutego zmieni się limit liczby ofert dla jednego konta w Allegro Lokalnie . Od tego dnia możliwe będzie w jednym dziale publikowanie aż 1 tys. ogłoszeń. Wcześniej było to zaledwie 200. Wyjątkiem będą kategorie nieruchomości i motoryzacja, gdzie limit nie zostanie zmieniony.
Źródło: cashless.pl