BiznesINFO.pl Technologie Nadchodzą duże zmiany na Instagramie i Facebooku. Chodzi o nastolatków
Pixabay/Simon

Nadchodzą duże zmiany na Instagramie i Facebooku. Chodzi o nastolatków

12 stycznia 2024
Autor tekstu: Mateusz Godlewski

Dużym zagrożeniem dla nastolatków w internecie jest ryzyko natrafienia na niebezpieczne treści. Meta stara się teraz, by młodzi ludzie czuli się w ich serwisach bezpiecznie. Jakie działania podejmuje w tym celu? Czy przyniesie to oczekiwane skutki?

Nowa polityka Meta - co z tego wynika?

Pierwszą ważną zmianą, którą Meta wdrożyło w życie, była zmiana polityki kontroli rekomendacji treści dla nastolatków. Firma nałożyła na wszystkich nastolatków - a nie jedynie nowych użytkowników - obowiązek przestrzegania najbardziej restrykcyjnego ustawienia, czyli “redukuj” na Facebooku i “wrażliwej kontroli treści” na Instagramie.

Jak zaznacza profesor nadzwyczajny na wydziale psychologii stosowanej na Northeastern University Rachel Rodgers: “te zasady odzwierciedlają aktualne zrozumienie i wytyczne ekspertów dotyczące bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia nastolatków. W miarę postępu tych zmian rodzice mają dobrą okazję do rozmów z nastolatkami na temat radzenia sobie z trudnymi tematami”

Uwaga na aplikację Biedronka. Użytkownicy masowo zgłaszają problemy
Intel rekrutuje do podwrocławskich zakładów. Poszukiwanych 2 tys. pracowników

Treści związane z samobójstwem - w jaki sposób Meta z nimi walczy?

Dużym problemem dla Meta były pojawiające się wyniki związane z treściami, które dotyczą osobistych zmagań ludzi z bardzo trudnymi dla młodych ludzi kwestiami. Chodzi tutaj m.in. o samookaleczenia, zaburzenia odżywiania i samobójstwa. Technicznie ten typ treści jest dozwolony na platformach amerykańskiego giganta, ale na Instagramie natrafienie na nie już nie będzie takie proste. Serwis będzie przekierowywał użytkowników do oficjalnej usługi Pomoc, gdy zdarzy się, że będą poszukiwać takich treści. To może okazać się pomocne dla wielu młodych ludzi zmagających się z kryzysem.

Co więcej, firma ograniczy także dostęp nastolatków do powiązanych rekomendacji, które dotyczą treści związanych z samookaleczaniem m.in. w Explore, Feed, Stories i Reels, nawet jeżeli tego typu treści publikowanych przez obserwowany przez młodzież profil.

To nie wszystkie działania Meta - co jeszcze robi amerykański gigant, by poprawić bezpieczeństwo?

Meta będzie również zachęcać młodych użytkowników ich serwisów do częstszego sprawdzania prywatności i ustawień bezpieczeństwa na Instagramie i Facebooku za pomocą nowych powiadomień, które zachęcą ich do aktualizacji i ustawień, by zapewnić im większą prywatność.

Meta zapewnia, że zmiany wprowadza w życie wśród nastolatków poniżej 18. roku życia. Możemy się spodziewać, że nadchodzące miesiące przyniosą ich debiut na Instagramie i Facebooku.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Trojan bankowy albo oprogramowanie szpiegujące. Te aplikacje natychmiast należy odinstalować
Wkrętarki na liniach montażowych zhakowane. Krytyczne zagrożenie dla bezpieczeństwa
Obserwuj nas w
autor
Mateusz Godlewski

Redaktor portalu Tech.BiznesINFO. Student architektury przestrzeni informacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej związany m.in. z Radiem ESKA, Magazynem PDF i Radiem Kampus. Interesuje się popkulturą z naciskiem na komiks i animację — współpracuje z portalem Gotham w deszczu, a także prowadzi lub współprowadzi prelekcje na takich wydarzeniach jak Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, Komiksowa Warszawa czy Festiwal Fantastyki Pyrkon. Fanboy gier Nintendo, entuzjasta wspinaczki i niepoprawny miłośnik muzyki z lat 80., której chętnie słucha na płytach winylowych.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat