"Przegraliśmy tę walkę" – taką gorzką diagnozę stawiają analitycy, komentując to, co dzieje się w zakresie cyberbezpieczeństwa mediów społecznościowych należących do Meta. Zbiega się to z raportem opublikowanym przez CERT Polska, który podsumowuje działania Mety na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa Polaków na Facebooku. Nie ma co owijać w bawełnę – mowa nie tyle o działaniach, ile o braku działań.
Właśnie pojawiły się informacje o odnotowaniu wstrząsu sejsmicznego na terenie Polski. Epicentrum już zostało zlokalizowane, wszystko wydarzyło się na Dolnym Śląsku. Świadkowie relacjonują zdarzenie, wiadomo, co dzieje się na miejscu wydarzeń.
Początek roku dla wielu firm stanął pod znakiem masowych zwolnień. Te mają dotknąć także pracowników zatrudnionych w jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw. Właściciel planuje rozwiązać umowy z ok. 3600 pracownikami. Wiadomo, komu uda się zachować posadę.
Ci, którzy uważali, że Facebook przez nieskuteczną moderację stał się wysypiskiem niskiej jakości treści i wylęgarnią cyberprzestępczości, powinni zapiąć pasy. Mark Zuckerberg opublikował film, w którym zapowiada gruntowne zmiany i "powrót do korzeni, jeśli chodzi o wolność słowa". Co to oznacza w praktyce i jaką rolę odegrał w decyzji Donald Trump?
Korporacja Meta, do której należy m.in. serwis społecznościowy Facebook, wdraża poważne zmiany w jego działaniu. Wykorzystana ma być do tego sztuczna inteligencja, jednak w sposób, który już teraz wzbudza wiele kontrowersji. Futuryści dopatrują się w planach Mety desperacji w związku ze spadają liczbą i aktywnością użytkowników.
Serwisy społecznościowe i aplikacje należące do Meta nie działają. Zgłoszenia napływają z całego świata, choć w różnych regionach problemy z dostępnością przybierają inny charakter. Administracja potwierdziła już awarię i poinformowała o podejmowanych działaniach.
Działania Facebooka na polskim rynku porównywane są do praktyk kolonialistów - administracja właśnie podjęła kolejną decyzję, która przez ekspertów określana jest mianem skandalicznej. Po wybiórczej cenzurze nadszedł czas na dalsze ograniczenia, do czego nie doszłoby, gdyby nie nieskuteczność polskich władz.
Na stronach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta pojawił się już komunikat w sprawie postępowania wyjaśniającego praktyki korporacji Meta, do której należy Facebook. Uwagę urzędu przykuła głośna praktyka ograniczania widoczności doniesień prasowych w serwisie, co jest odczytywane jako bezpośredni skutek prób egzekwowania od Meta wynagrodzeń dla mediów.
Polska instytucja zajmująca się cyberbezpieczeństwem wydała ważny komunikat do polskich użytkowników sieci. Notuje się nową falę działań oszustów, którzy odwołując się do najniższych ludzkich instynktów zdobywają dostępy do kont w mediach społecznościowych oraz poczty e-mail. W jaki sposób działają przestępcy i jak starają się złapać swoje ofiary?
Nadszedł koniec komentowania relacji na Instagramie wyłącznie za pomocą emotek oraz prywatnych wiadomości. Twórcy aplikacji postanowili przekazać w ręce użytkowników narzędzie, którego brak dawał im się we znaki nieprzerwanie od ośmiu lat, kiedy to relacje ujrzały światło dzienne.
Śląska policja wydała komunikat dotyczący udaremnionego oszustwa. Cyberprzestępca posługiwał się w poszukiwaniu ofiar mediami społecznościowymi, najpewniej Facebookiem. Wyłudzenie, a w zasadzie kradzież, dokonana została z użyciem systemu BLIK. Służby wydały zalecenia, dzięki którym można zapobiec utracie pieniędzy.
Szef i rzeczniczka Instagrama potwierdzają; w strukturach trwają zaawansowane testy nad nową identyfikacją wizualną głównego feed'u Instagrama, czyli siatki zdjęć. Już niedługo efekt pracy pionu technicznego zobaczysz na własnym telefonie. Co i kiedy się zmieni?
Ceny działek w metaverse w ciągu kilku ostatnich lat zaliczyły rekordowe spadki. Wartość gruntów w wirtualnym świecie Marka Zuckerberga spadła od 50 do 95 proc. To oznacza, że z każdej zainwestowanej złotówki inwestorowi, który uwierzył w wizję założyciela Facebooka, zostało od 5 do 50 groszy.
Oszuści, złodzieje i cyberprzestępcy wykorzystują media społecznościowe z równym zaangażowaniem, jak ich zwyczajni użytkownicy. Chociaż najczęściej stosowane przez nich metody świadczą o raczej ograniczonej wyobraźni naciągaczy, to jednak od czasu do czasu można trafić na oszustwo, które wyróżnia się pomysłowością. Przynajmniej na tle pozostałych. Tym razem oszustwo może być tak przekonujące, że ostrzec przed nim postanowili eksperci z CERT Orange. Z tego tekstu dowiesz się:● W jaki sposób działają cyberprzestępcy. ● Jaką nową metodę stosują. ● W jaki sposób mogą pozyskać twoje dane. ● Do czego mogą je wykorzystać.
Duża część internetowych oszustw i innych działań cyberprzestępczych rozpoczyna się na Facebooku. Należący do Meta serwis stał się bezpieczną przystanią dla oszustw inwestycyjnych, wyłudzeń, ataków phishingowych i wielu innych scenariuszy działań, przez które Polacy są okradani i oszukiwani. Często na duże kwoty. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele, na czele z biernością moderacji. Ta nagminnie odrzuca wnioski o usunięcie z treści jawnych oszustw, nie dopatrując się w nich naruszeń regulaminu. Jeśli jednak dysponuje się odpowiednią rozpoznawalnością i wpływowością, można liczyć na specjalne traktowanie - zwycięstwo z Meta ogłosił właśnie Rafał Brzoska, założyciel InPostu i jeden z najbogatszych Polaków.
Władze kraju licznie odwiedzanego przez Polaków, szczególnie w okresie wakacyjnym, zdecydowały się zablokować dostęp do Instagrama. Publikować zdjęć oraz relacji nie mogą zarówno mieszkańcy, jak i turyści spędzający urlopy w licznych hotelach i kurortach. Oficjalnie nie podano powodu, który stałby za tą kontrowersyjną decyzją, jednak w rzeczywistości przestrzeń na wątpliwości jest niewielka. O jaki kraj chodzi?Z tego tekstu dowiesz się:● Jaki kraj zablokował Instagrama,● Jaki jest powód tak radykalnego kroku,● Jaki ma to związek z zabójstwem jednego z liderów Hamasu.
Popularne chińskie platformy sprzedażowe wciąż cieszą się wśród klientów ogromną popularnością. Notorycznie wykorzystują to internetowi oszuści, którzy podając się na Facebooku za marki takie jak Shein, usiłują dobrać się do kont naiwnych osób. Komunikat w tej sprawie wydała państwowa instytucja, a my tłumaczymy o co chodzi i radzimy jak nie dać się okraść. Z tego tekstu dowiesz się:● Jak oszuści wykorzystują markę Shein,● Po czym rozpoznać niebezpieczną ofertę,● W jaki sposób Shein i Temu naciągają klientów,● Które przepisy notorycznie łamią obie platformy.
Wydano ostrzeżenie przed zmasowanym atakiem phishingowym wycelowanym w polskich użytkowników Facebooka. Kampania prowadzona jest wieloma kanałami, przez co różnią się też używane przez napastników środki. Wyjaśniamy, jak rozpoznać próbę oszustwa.
CSIRT KNF po raz kolejny ostrzega przed oszustwami w sieci. Tym razem wydany komunikat dotyczy materiałów rozpowszechnianych w mediach społecznościowych. Zobaczymy i usłyszymy w nich znane osoby, które przekonują nas do inwestycji. Ich twarze oraz głosy są jednak wygenerowane przez sztuczną inteligencję, a ”interes” polega na tym, żeby odebrać nam oszczędności.
Państwowa instytucja ostrzega przed sponsorowanymi postami na Facebooku i oszustami podającymi się za znane sklepy. Jako przykład podawana jest rzekoma kampania promocyjna na tanie namioty oferowane przez sieć Decathlon. W rzeczywistości, zamiast namiotu można zyskać jedynie problemy.
Australijska policja poinformowała o postawieniu 9 zarzutów związanych z cyberprzestępczością 42-latkowi, który w trakcie lotów pasażerskich realizował sprytny sposób na kradzieże danych logowania. Za pomocą odpowiednio przygotowanego Wi-Fi wykradał wrażliwe dane nieświadomym niczego współpasażerom. Grożą mu za to nawet 23 lata więzienia.
Właściciel InPostu Rafał Brzoska zapowiedział podjęcie działań wobec firmy Meta, do której należą m.in. Facebook i Instagram. Polski miliarder zarzuca Facebookowi, że za jego pośrednictwem rozlała się fala nieprawdziwych informacji i deep fake’ów wymierzonych w niego oraz jego żonę. Część z nich informowała bowiem o rzekomej śmierci życiowej partnerki biznesmena, czyli Omenay Mehsah.
Komisja Europejska przygląda się właścicielowi Facebooka i Instagrama w związku z oskarżeniami o nielegalne praktyki biznesowe. Chodzi o wymuszanie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Awaria Facebooka. W czwartek (27.06) internauci masowo zgłaszają problemy z korzystaniem z aplikacji Messenger. Utrudnienia dotyczą kluczowych funkcji najpopularniejszego komunikatora na świecie.
Czerpanie informacji o bieżących wydarzeniach z mediów społecznościowych jest wykorzystywane przez cyberprzestępców. CERT Polska wydał ostrzeżenie przed żerującą na niskich instynktach kampanią, w której oszuści przekonują nas o tym, że w kraju porwana została dziewczynka. Przekonują nawet, że zobaczyć można nagranie z incydentu.
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim ostrzega przed nową metodą oszustów. Tym razem nie dość, że okradają oni internautów z pieniędzy, to także z czasu. Ich działalność powiązana jest z procederem wystawiania fałszywych internetowych recenzji.
Na Facebooku wykupione zostały reklamy, których kliknięcie grozi kradzieżą danych i pieniędzy - napastnicy nakłaniają ofiary do przekazania danych kart płatniczych. Wszystko to pod przykrywką fikcyjnego konkursu organizowanego rzekomo przez firmę Milka.
Już wkrótce w życie wejdą przepisy, które pozbawią platformy społecznościowe gigantycznych zysków. Straci nie tylko Facebook, ale również Instagram. Ustawa już została przyjęta. To dobra informacja dla rodziców i młodszych użytkowników mediów społecznościowych.