BiznesINFO.pl Polska i Świat Nowość w aplikacji mObywatel. Bez tego lepiej nie wychodzić z domu
Fot. East News/Jan Bielecki

Nowość w aplikacji mObywatel. Bez tego lepiej nie wychodzić z domu

3 listopada 2024
Autor tekstu: Zuzanna Kłosek

Kolejne funkcje zalewają aplikację mObywatel, a ta staje się coraz popularniejsza. Najnowsza opcja ma stanowić dużą pomoc w życiu codziennym Polaków — zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega: lepiej z niej skorzystać, zanim wyjdziemy z domu.

Nowa funkcja dla użytkowników mObywatel

Aplikacja mObywatel naprawdę potrafi ułatwić życie. Dzięki niej użytkownicy mogą m.in. skorzystać z najważniejszych dokumentów, takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy, ale również uzyskać dostęp do recept. W miarę kolejnych aktualizacji, w mObywatelu pojawia się coraz więcej przydatnych funcji . Ostatnią nowością jest… możliwość sprawdzenia jakości powietrza . Resort podkreśla, że nie bez powodu funkcja ta zostaje udostępniona użytkownikom na początku okresu grzewczego. Dlaczego warto o niej pamiętać?

PKO BP wydał pilny komunikat. Wszyscy klienci powinni o tym wiedzieć

mObywatel obowiązkowy w okresie grzewczym

By wykryć duże zanieczyszczenie powietrza w okresie jesienno-zimowym w Polsce, często nie potrzebujemy żadnej aplikacji. Jednak warunki atmosferyczne potrafią być bardzo niekorzystne dla zdrowia również wtedy, kiedy nie mamy o tym pojęcia. A w okresie grzewczym to powszechne zjawisko.

Z tego powodu Ministerstwo Cyfryzacji zachęca, by w okresie grzewczym korzystać na co dzień z nowej funkcji mObywatela . Monitorowanie stanu powietrza ma nie tylko zwiększyć świadomość społeczną na temat ochrony środowiska, ale również pomóc nam zdecydować, kiedy warunki sprzyjają aktywności na zewnątrz, a kiedy “świeże powietrze” to tylko skrót myślowy. Jesienią i zimą, niestety, czasem warto unikać długich spacerów.

mObywatel w Unii Europejskiej

Aplikacja, wraz z uruchomieniem nowych funkcji, staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. Jej sukces może wkrótce sprawić, że zostanie uznana przez Unię Europejską . Wówczas mObywatel musiałby zostać dostosowany do reuglacji eIDAS2. Co by to oznaczało dla użytkowników aplikacji?

Przede wszystkim elektroniczne dokumenty zostałyby uznane w krajach UE , ale aplikacja mogłaby również zyskać funkcję podpisu elektronicznego. Resort zapowiada, że z czasem mObywatel będzie wzbogacany o coraz więcej udogodnień.

Obowiązkowe czujniki dymu w każdym domu. Nowe przepisy już wkrótce
Nie ładuj telefonu w ten sposób. Cyberprzestępcy mogą wykraść Twoje dane
Obserwuj nas w
autor
Zuzanna Kłosek

Redaktorka portalu BiznesINFO. Jestem studentką Twórczego Pisania i Marketingu Wydawniczego na Uniwersytecie Śląskim. Poprzednie studia ukończyłam z wyróżnieniem na kierunku Kultury Mediów. Kocham książki, którymi interesuję się zarówno od strony czynnej, jak i biernej, co wykorzystuję pisząc powieści, ale również tworząc dla czasopisma ArtPapieru i miesięcznika Kreatywni. Wolne chwile spędzam przy serialach i grach komputerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie