Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła stawki dotyczące opłaty abonamentowej za używanie z odbiorników telewizyjnych i radiowych. Ile zapłacimy w 2025 r.? Decyzja zapadła i jest ona sporym zaskoczeniem.
Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV.
Abonament RTV to opłata, którą muszą uiszczać wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych lub radiowych — nawet jeśli nie korzystają z usług publicznego nadawcy. Unikanie płatności może zaowocować karą. Istnieje jednak legalny sposób na oglądanie telewizji zupełnie za darmo.
Choć abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowo-telewizyjnych, to wielu Polaków unika tego obowiązku. Emeryci powinni mieć się na baczności, bo jeśli nie zapłacą w terminie, to skarbówka może zmniejszyć ich emeryturę.
W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?
Były prezes TVP przygotował wraz z grupą ekspertów propozycję nowej ustawy o mediach publicznych. Jan Dworak zakłada, że finansowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia powinno pochodzić z opłaty pobieranej razem z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe. Ile wyniosłaby składka?
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych. Od lat wzbudza niemałe kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa, a wiele osób wciąż unika tej opłaty. Jak się okazuje, wkrótce mają zostać rozpoczęte prace nad zlikwidowaniem tego rozwiązania i wprowadzeniem nowego.
Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, już w przyszłym roku nałożony na nas może zostać nowy podatek. Prace nad rewolucyjnymi regulacjami trwają, a projekt już niedługo ma ujrzeć światło dzienne. Wiadomo, ile dodatkowo trzeba będzie wyłożyć z domowych budżetów.
Obowiązkiem każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest zarejestrowanie go w ciągu 14 dni od momentu wejścia w posiadanie takiego urządzenia. Poczta Polska pobiera z tego tytułu opłatę, czyli tzw. abonament RTV. Kontrole rejestracji odbiorników RTV może przeprowadzić uprawniony pracownik Poczty Polskiej.
Poczta Polska stawia na ostrą kontrolę abonamentów RTV, sprawdzając domy Polaków. W terenie pojawiają się kontrolerzy pytający o cztery kluczowe rzeczy. Czy Twoje urządzenia są w rejestrze? Czy płacisz regularnie? Oto, co musisz wiedzieć.
W całym kraju trwają masowe kontrole abonamentu RTV. Kontrolerzy z Poczty Polskiej ruszyli w teren i pukają do drzwi w celu sprawdzenia, kto wywiązuje się z obowiązku zapłaty za użytkowanie odbiorników radiowo-telewizyjnych, a kto unika zapłaty obowiązkowej daniny. Poczta wydała oficjalny komunikat dotyczący przeprowadzanych działań i ujawniła, jakie cztery rzeczy będą sprawdzane przez jej pracowników podczas wizyt w domach Polaków.
Abonament RTV to opłata, którą powinien uiszczać każdy, kto posiada telewizor lub radio. Spora część osób jest jednak zwolniona z tego obowiązku, a jakiś czas temu lista ta uległa zmianie. Ma to związek z waloryzacją świadczeń emerytalnych, która odbyła się 1 marca.
W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.
Do Telewizji Polskiej właśnie trafiło 220 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Jeszcze niedawno taka pomoc finansowa, mimo gigantycznej kwoty, pewnie by tak nie szokowała. Po ostatnich doniesieniach o likwidacji TVP, sprawa jest jednak zastanawiająca. Po co takie pieniądze upadającej spółce?
Abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Poczta Polska przeprowadza liczne kontrole na terenie całego kraju i sprawdza, czy Polacy regulują opłatę abonamentową. Jeśli ktoś ma zadłużenie z tego tytułu, to sprawą zajmuje się skarbówka, a konsekwencje są dotkliwe.
Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.
Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem.
Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.
O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.
Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.
Czy kwota emerytury, jaka trafia do seniorów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, może zostać pomniejszona? Okazuje się, że tak - jeden z przypadków dopuszcza taką możliwość, jeżeli dana osoba nie uiści konkretnej opłaty w terminie. Co więcej, termin ten upływa już za kilka dni.
Abonament RTV to opłata, którą powinien płacić każdy posiadacz telewizora lub radia. Wiele osób jednak ignoruje ten obowiązek i nie uiszcza opłaty mimo zarejestrowania swojego odbiornika. W takiej sytuacji otrzyma wezwanie do uregulowania abonamentu. Okazuje się, że w jednym przypadku nie trzeba płacić długu. Przedstawiamy szczegóły.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym, co stanie się ze środkami pochodzącymi z opłat za abonament RTV. Pieniędzy tych od kilku tygodni domagają się nowe władze Telewizji Polskiej.
Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?
Termin płatności abonamentu RTV już za nami, a kontrolerzy Poczty Polskiej i Urzędu Skarbowego wyruszyli wlepiać kary. Co zrobić, kiedy kontroler zapuka do drzwi? Czy za niewpuszczenie kontroli grozi nam dodatkowa kara?
Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca.
Wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoim aucie radio, powinni opłacić abonament RTV. Do niedawna obowiązywała oferta, która zapewniała zniżkę. Jeśli jednak przegapiliśmy termin, nie będziemy mogli już skorzystać z obniżki i konieczne będzie uiszczenie opłaty w regularnej wysokości.
Poczta Polska podaje, że jest sposób, aby zaoszczędzić na abonamencie radiowo-telewizyjnym. W skali roku opłata może być dużo niższa. Co zrobić, żeby płacić mniej?