Trwają masowe kontrole na terenie całego kraju. Pracownicy Poczty Polskiej odwiedzają domy Polaków i sprawdzają, czy dopełniają obowiązku związanego z abonamentem RTV. Kary za niepłacenie daniny są naprawdę gigantyczne, więc lepiej mieć się na baczności. Najnowsze dane Ministerstwa Finansów mówią same za siebie.
Dni abonamentu RTV są już policzone? Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) podjęło inicjatywę reformy medialnej, której głównym celem jest likwidacja opłaty abonamentowej RTV oraz przekształcenie mechanizmów funkcjonowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Co się zmieni?
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla osób, które posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Okazuje się jednak, że niektórzy są zwolnieni z tego obowiązku. Wiemy, kto nie musi opłacać abonamentu RTV. Przedstawiamy szczegóły.
Kontrolerzy Poczty Polskiej ruszyli w teren. Już niedługo do twoich drzwi może zapukać urzędnik legitymujący się specjalnym dokumentem. Sprawdzi, czy płacisz abonament RTV. W czterech miesiącach 2024 r. kary liczone są w milionach.
Kwestia abonamentu RTV od lat wzbudza emocje wśród wielu Polaków. W najbliższym czasie czekają nas duże zmiany w kwestii opłat, które będziemy ponosić w celu finansowania Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Planowane jest wprowadzenie tzw. opłaty audiowizualnej.
Prawniczka z Wrocławia nigdy nie zarejestrowała odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a z jej konta ściągnięto ponad 1500 złotych z tytułu rzekomego niepłacenia abonamentu RTV. Na rozwiązanie sprawy musiała czekać aż trzy lata. Przedstawiamy szczegóły.
Kontrolerzy pukają do domów w całej Polsce. Pracownicy Poczty Polskiej mogą złożyć nam wizytę, by sprawdzić, czy dopełniamy obowiązku związanego z opłacaniem abonamentu RTV. Jeżeli wyjdą na jaw nieprawidłowości, zapłacimy wysoką karę finansową.
Abonament RTV to opłata za odbiorniki radiowe i telewizyjne. Choć jest obowiązkowa, to wiele osób jej unika. W takim przypadku Poczta Polska wysyła wezwanie, a jeśli to nie poskutkuje, to sprawą zajmuje się skarbówka i może nawet zmniejszyć emeryturę. Przedstawiamy szczegóły.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała komunikat dotyczący pieniędzy z abonamentu RTV. Apel dostępny na stronie internetowej to odpowiedź dotycząca informacji, jakie pojawiły się na antenie Polskiego Radia. Padło oskarżenie dotyczące “rozpowszechniania fake newsów”.
O abonamencie RTV wiele mówiło się na początku roku w związku z prowadzonymi przez KRRiT kontrolami. Sprawa jednak w końcu ucichła, a wiele osób zapomniało o należności wobec Poczty Polskiej. Użytkownicy często zapominają również o ważnych zasadach, a to może oznaczać kłopoty. Pieniądze w ramach tej obowiązkowej daniny należą się nie tylko w przypadku posiadania telewizora lub radia.
Wszystko wskazuje na to, że już niedługo niektórych emerytów czeka niemiłe zaskoczenie. Na nieuczciwe osoby czeka kara w postaci zmniejszenia emerytury. Dotyczy to tych osób, które nie płacą abonamentu RTV. Przypomnijmy, że czas na uiszczenie opłaty mija już 25 maja.
Na terenie Unii Europejskiej oraz w strefie Europejskiego Obszaru Gospodarczego spadną ceny roamingu. Stanie się tak za sprawą nowej regulacji, która wprowadza nowe stawki za SMS-y i połączenia telefoniczne. Co ważne, zwiększone zostaną również limity transmisji danych w ramach bezpłatnych pakietów.
Obowiązek uiszczenia należności za abonament radiowo-telewizyjny należy uregulować do 25. dnia miesiąca. Ci, którzy decydują się nie płacić, muszą liczyć się z tym, że środki na ich kontach mogą zostać zajęte. Zaległości, jakie w każdym kwartale ściąga od zalegających z opłatami Urząd Skarbowy sięgają milionów złotych.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich osób posiadających radia i telewizory. Wielu Polaków unika tego obowiązku i nie płaci za swoje urządzenia. Okazuje się, że problem ten dotyczy tysięcy osób. Łączna wartość kar za niepłacenie abonamentu RTV jest milionowa.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła stawki dotyczące opłaty abonamentowej za używanie z odbiorników telewizyjnych i radiowych. Ile zapłacimy w 2025 r.? Decyzja zapadła i jest ona sporym zaskoczeniem.
Polacy powinni spodziewać się wizyty kontrolerów Poczty Polskiej. Urzędnicy będą odwiedzać domy na terenie całego kraju i sprawdzać cztery rzeczy. Kontrole są powiązane z obowiązkowym abonamentem RTV.
Abonament RTV to opłata, którą muszą uiszczać wszyscy posiadacze odbiorników telewizyjnych lub radiowych — nawet jeśli nie korzystają z usług publicznego nadawcy. Unikanie płatności może zaowocować karą. Istnieje jednak legalny sposób na oglądanie telewizji zupełnie za darmo.
Choć abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowo-telewizyjnych, to wielu Polaków unika tego obowiązku. Emeryci powinni mieć się na baczności, bo jeśli nie zapłacą w terminie, to skarbówka może zmniejszyć ich emeryturę.
W 2024 roku w Polsce obowiązkowy abonament radiowo-telewizyjny wzbudza wiele pytań i wątpliwości. Poczta Polska właśnie ujawniła, kogo dotyczą kontrole w zakresie rejestracji odbiorników i opłacania abonamentu. Czy do drzwi mogą zapukać kontrolerzy?
Były prezes TVP przygotował wraz z grupą ekspertów propozycję nowej ustawy o mediach publicznych. Jan Dworak zakłada, że finansowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia powinno pochodzić z opłaty pobieranej razem z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe. Ile wyniosłaby składka?
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych. Od lat wzbudza niemałe kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa, a wiele osób wciąż unika tej opłaty. Jak się okazuje, wkrótce mają zostać rozpoczęte prace nad zlikwidowaniem tego rozwiązania i wprowadzeniem nowego.
Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, już w przyszłym roku nałożony na nas może zostać nowy podatek. Prace nad rewolucyjnymi regulacjami trwają, a projekt już niedługo ma ujrzeć światło dzienne. Wiadomo, ile dodatkowo trzeba będzie wyłożyć z domowych budżetów.
Obowiązkiem każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego lub radiowego jest zarejestrowanie go w ciągu 14 dni od momentu wejścia w posiadanie takiego urządzenia. Poczta Polska pobiera z tego tytułu opłatę, czyli tzw. abonament RTV. Kontrole rejestracji odbiorników RTV może przeprowadzić uprawniony pracownik Poczty Polskiej.
Poczta Polska stawia na ostrą kontrolę abonamentów RTV, sprawdzając domy Polaków. W terenie pojawiają się kontrolerzy pytający o cztery kluczowe rzeczy. Czy Twoje urządzenia są w rejestrze? Czy płacisz regularnie? Oto, co musisz wiedzieć.
W całym kraju trwają masowe kontrole abonamentu RTV. Kontrolerzy z Poczty Polskiej ruszyli w teren i pukają do drzwi w celu sprawdzenia, kto wywiązuje się z obowiązku zapłaty za użytkowanie odbiorników radiowo-telewizyjnych, a kto unika zapłaty obowiązkowej daniny. Poczta wydała oficjalny komunikat dotyczący przeprowadzanych działań i ujawniła, jakie cztery rzeczy będą sprawdzane przez jej pracowników podczas wizyt w domach Polaków.
Abonament RTV to opłata, którą powinien uiszczać każdy, kto posiada telewizor lub radio. Spora część osób jest jednak zwolniona z tego obowiązku, a jakiś czas temu lista ta uległa zmianie. Ma to związek z waloryzacją świadczeń emerytalnych, która odbyła się 1 marca.
W Strzałkowie w województwie wielkopolskim doszło do skandalu z udziałem Poczty Polskiej. Mieszkańcy przez miesiąc nie dostawali żadnych przesyłek. W końcu Pan Łukasz wziął sprawy w swoje ręce. To, co usłyszał, go zszokowało.
Do Telewizji Polskiej właśnie trafiło 220 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Jeszcze niedawno taka pomoc finansowa, mimo gigantycznej kwoty, pewnie by tak nie szokowała. Po ostatnich doniesieniach o likwidacji TVP, sprawa jest jednak zastanawiająca. Po co takie pieniądze upadającej spółce?