Abonament RTV powinni płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Poczta Polska przeprowadza liczne kontrole na terenie całego kraju i sprawdza, czy Polacy regulują opłatę abonamentową. Jeśli ktoś ma zadłużenie z tego tytułu, to sprawą zajmuje się skarbówka, a konsekwencje są dotkliwe.
Abonament RTV to temat, który zwłaszcza w ostatnim czasie powoduje u obywateli wielki ból głowy i ogrom pytań. Mimo iż opłata miała zostać zniesiona, to wciąż obowiązuje. Mało tego, za nieopłacanie abonamentu przewidziane są srogie konsekwencje. Kontrolerzy w ostatnim czasie pukają do domów Polaków i sprawdzają, czy stosujemy się do przepisów. Kto musi opłacać abonament i kiedy mija termin? Wyjaśniamy.
Abonament RTV powinien płacić każdy, kto posiada radio lub telewizor. Opłata wywołuje wiele kontrowersji wśród polskiego społeczeństwa, a bardzo wiele osób zupełnie ignoruje ten obowiązek. Teraz Poczta Polska poszukuje pracowników, którzy będą przeprowadzać kontrole związane z uciążliwym abonamentem.
Poczta Polska od kilku tygodni ostrzega o przeprowadzanych w całej Polsce kontrolach. Nie wszyscy użytkownicy radia i telewizji pamiętali bowiem, by zapłacić abonament RTV. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) będzie pobierać zaległe opłaty. Na celowniku konta bankowe i emerytury.
O tym, że ruszyły kontrole ws. abonamentu RTV, wiadomo już od jakiegoś czasu. Teraz jednak pojawiło się kilka nowych informacji. Poczta Polska poszukuje kontrolerów, a przy okazji zdradza, ilu z nich działa obecnie w Polsce. Wiadomo też, kiedy kontrola zapuka do drzwi.
Pracownicy Poczty Polskiej wyruszyli już z misją skontrolowania, czy właściciele telewizorów i radia opłacili abonament RTV. Spółka opublikowała również ogłoszenie — poszukiwany jest pracownik na stanowisko kontrolera. Dzięki temu wiemy już, kiedy spodziewać się kontroli.
Czy kwota emerytury, jaka trafia do seniorów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, może zostać pomniejszona? Okazuje się, że tak - jeden z przypadków dopuszcza taką możliwość, jeżeli dana osoba nie uiści konkretnej opłaty w terminie. Co więcej, termin ten upływa już za kilka dni.
Abonament RTV to opłata, którą powinien płacić każdy posiadacz telewizora lub radia. Wiele osób jednak ignoruje ten obowiązek i nie uiszcza opłaty mimo zarejestrowania swojego odbiornika. W takiej sytuacji otrzyma wezwanie do uregulowania abonamentu. Okazuje się, że w jednym przypadku nie trzeba płacić długu. Przedstawiamy szczegóły.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym, co stanie się ze środkami pochodzącymi z opłat za abonament RTV. Pieniędzy tych od kilku tygodni domagają się nowe władze Telewizji Polskiej.
Niedawne orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego spowodowało niemałe zamieszanie w kontekście abonamentu RTV. Okazuje się bowiem, że kontrolerzy Poczty Polskiej będą mogli kontrolować nie tylko obecność odbiorników radiowych oraz telewizyjnych. Jak konkretnie będą teraz wyglądały kontrole?
Termin płatności abonamentu RTV już za nami, a kontrolerzy Poczty Polskiej i Urzędu Skarbowego wyruszyli wlepiać kary. Co zrobić, kiedy kontroler zapuka do drzwi? Czy za niewpuszczenie kontroli grozi nam dodatkowa kara?
Abonament RTV to opłata, która budzi wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie. Niektórzy uważają, że powinna zostać zniesiona, a inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że powinna objąć także smartfony, tablety i laptopy. Dziennik “Fakt” zapytał pracownicę Poczty Polskiej o jej zdanie na ten temat. Odpowiedź była zaskakująca.
Wszyscy kierowcy, którzy posiadają w swoim aucie radio, powinni opłacić abonament RTV. Do niedawna obowiązywała oferta, która zapewniała zniżkę. Jeśli jednak przegapiliśmy termin, nie będziemy mogli już skorzystać z obniżki i konieczne będzie uiszczenie opłaty w regularnej wysokości.
Poczta Polska podaje, że jest sposób, aby zaoszczędzić na abonamencie radiowo-telewizyjnym. W skali roku opłata może być dużo niższa. Co zrobić, żeby płacić mniej?
Seniorom, którzy nie uiszczają ważnej opłaty w terminie, grożą duże nieprzyjemności. W najgorszym przypadku mowa nawet o wejściu skarbówki do akcji - a to oznacza nic innego, jak zajęcie części otrzymywanego świadczenia emerytalnego i problemy finansowe.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Ogromna część jednak uchyla się od tego obowiązku, a konsekwencje, które się z tym wiążą, mogą być bardzo nieprzyjemne. Także i seniorzy powinni mieć się na baczności, jeśli nie chcą dostać mniejszej emerytury.
Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.
Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
Abonament RTV to opłata, którą powinien zapłacić właściwie każdy posiadacz telewizora. Wielu jednak stara się tego uniknąć. Teraz Urząd Skarbowy zamierza ściągnąć zaległą opłatę — zabierze ją z pensji, emerytury i renty.
Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.
Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.
Abonament RTV jest obowiązkową opłatą dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Poczta Polska przeprowadziła tysiące kontroli w domach Polaków, a urząd skarbowy zajął na ich kontach ogromne kwoty.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Jednak zdecydowana większość osób ignoruje to zobowiązanie. Teraz jeden z członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawił nowe rozwiązanie, które miałoby zastąpić słynny abonament RTV.
Abonament RTV są zobowiązani płacić wszyscy, którzy posiadają telewizor lub radio. Coraz więcej osób jednak nie reguluje tej opłaty, co może przynieść im nieprzyjemne konsekwencje. Jak się okazuje, dla seniorów może to oznaczać nawet pomniejszenie świadczenia emerytalnego.
Abonament RTV to w Polsce gorący temat. Choć politycy już od jakiegoś czasu zapowiadają prace nad zniesieniem obowiązkowej opłaty za korzystanie z radia i telewizora, to na razie abonament wciąż obowiązuje. Problem w tym, że nie wszyscy go płacą. W związku z tym w całym kraju ruszyły masowe kontrole i posypały się mandaty. Wiele osób jednak wcale nie otwiera kontrolerom drzwi. Czy mają do tego prawo?
Pojawił się nowy pomysł na reformę abonamentu RTV. Grupa ekspertów z byłym prezesem TVP Janem Dworakiem na czele opracowała projekt zmian. Zakłada on wdrożenie nowej metody ściągania opłat.
Na to, co od wtorkowego wieczoru dzieje się w mediach publicznych, nikt chyba nie był przygotowany. Rewolucja, jaka ma miejsce na naszych oczach jest historyczna i wprost każe zadawać pytania: co dalej? Widzowie mogą nie tylko czuć niepewność i zmieszanie, ale także zupełną konfuzję jeśli chodzi o ich dotychczasowe powinności. Co chociażby z abonamentem RTV? Tu nie mamy dobrych informacji. Wizyty kontrolerów wciąż zakończyć się mogą surową karą.
Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?