Seniorom, którzy nie uiszczają ważnej opłaty w terminie, grożą duże nieprzyjemności. W najgorszym przypadku mowa nawet o wejściu skarbówki do akcji - a to oznacza nic innego, jak zajęcie części otrzymywanego świadczenia emerytalnego i problemy finansowe.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich Polaków, którzy posiadają telewizor lub radio. Ogromna część jednak uchyla się od tego obowiązku, a konsekwencje, które się z tym wiążą, mogą być bardzo nieprzyjemne. Także i seniorzy powinni mieć się na baczności, jeśli nie chcą dostać mniejszej emerytury.
Już za kilka dni mija termin płatności abonamentu RTV. To ważna data przede wszystkim dla tych, którzy za telewizję i radio chcą zapłacić mniej. Niezależnie od planów oszczędnościowych, lepiej jednak nie zalegać z opłatami. Poczta może przeprowadzić kontrole.
Abonament RTV to temat, który spędza sen z oczu wielu Polaków — szczególnie tych najstarszych, dla których każdy dodatkowy wydatek prowadzi do poważnego nadszarpnięcia domowego budżetu. Mimo licznych komunikatów Poczty Polskiej wiele osób wciąż nie wie, że ma szansę na zwolnienie z uiszczania opłaty abonamentowej. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
Abonament RTV to opłata, którą powinien zapłacić właściwie każdy posiadacz telewizora. Wielu jednak stara się tego uniknąć. Teraz Urząd Skarbowy zamierza ściągnąć zaległą opłatę — zabierze ją z pensji, emerytury i renty.
Wszyscy posiadacze telewizorów i radia powinni opłacać abonament z tego tytułu. Są jednak wyjątki. Poczta Polska informuje, kto nie musi płacić abonamentu RTV, a pozostali, jeżeli tego nie zrobią, przyłapani będą musieli zapłacić karę.
Zaleganie z opłatami za abonament nie jest najlepszym pomysłem. Poczta Polska ściga bowiem tych, którzy płacenia zaprzestali, ale nadal mają zarejestrowane odbiorniki. Takie osoby są w znacznie gorszej sytuacji niż te, które odbiornika nigdy nie rejestrowały.
Abonament RTV jest obowiązkową opłatą dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Poczta Polska przeprowadziła tysiące kontroli w domach Polaków, a urząd skarbowy zajął na ich kontach ogromne kwoty.
Abonament RTV to obowiązkowa opłata dla wszystkich posiadaczy telewizorów i odbiorników radiowych. Jednak zdecydowana większość osób ignoruje to zobowiązanie. Teraz jeden z członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedstawił nowe rozwiązanie, które miałoby zastąpić słynny abonament RTV.
Abonament RTV są zobowiązani płacić wszyscy, którzy posiadają telewizor lub radio. Coraz więcej osób jednak nie reguluje tej opłaty, co może przynieść im nieprzyjemne konsekwencje. Jak się okazuje, dla seniorów może to oznaczać nawet pomniejszenie świadczenia emerytalnego.
Abonament RTV to w Polsce gorący temat. Choć politycy już od jakiegoś czasu zapowiadają prace nad zniesieniem obowiązkowej opłaty za korzystanie z radia i telewizora, to na razie abonament wciąż obowiązuje. Problem w tym, że nie wszyscy go płacą. W związku z tym w całym kraju ruszyły masowe kontrole i posypały się mandaty. Wiele osób jednak wcale nie otwiera kontrolerom drzwi. Czy mają do tego prawo?
Pojawił się nowy pomysł na reformę abonamentu RTV. Grupa ekspertów z byłym prezesem TVP Janem Dworakiem na czele opracowała projekt zmian. Zakłada on wdrożenie nowej metody ściągania opłat.
Na to, co od wtorkowego wieczoru dzieje się w mediach publicznych, nikt chyba nie był przygotowany. Rewolucja, jaka ma miejsce na naszych oczach jest historyczna i wprost każe zadawać pytania: co dalej? Widzowie mogą nie tylko czuć niepewność i zmieszanie, ale także zupełną konfuzję jeśli chodzi o ich dotychczasowe powinności. Co chociażby z abonamentem RTV? Tu nie mamy dobrych informacji. Wizyty kontrolerów wciąż zakończyć się mogą surową karą.
Od pewnego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się doniesienia na temat likwidacji abonamentu RTV. Zamiast niego miałaby obowiązywać opłata audiowizualna. Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury zapowiadał, że stanowiłoby to rozwiązanie problemu dużej liczby niezarejestrowanych odbiorników. Na razie jednak abonament RTV wciąż funkcjonuje, a termin na uiszczenie aktualnych miesięcznych opłat mija 25 grudnia, więc w I dzień świąt Bożego Narodzenia. Kto zatem powinien pośpieszyć się z płatnością, a kto w ogóle nie musi się nią przejmować?
Spore zmiany szykują się w finansowaniu mediów publicznych. Abonament RTV w dotychczasowym kształcie ma zostać zniesiony, a zamiast niego wprowadzona może zostać opłata wizualna. Wszystko to, w związku z nową ustawą. Nowa opłata, pobierana ma być wraz z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe, jednak nie będzie obowiązywać wszystkich. Zdradzamy szczegóły.
Kontrole abonamentu radiowo-telewizyjnego są tematem-rzeką - co jakiś czas temat ten powraca do mediów, które informują o kolejnych możliwych odwiedzinach kontrolerów. Swoje stanowisko w tej sprawie zajęła również Poczta Polska, wyjaśniając punkt po punkcie, jak wygląda sprawdzenie płatności abonamentu oraz kto może kontrolę przeprowadzić.
Publiczni nadawcy prawdopodobnie dostaną w przyszłym roku prawie 2 mld zł od nowego rządu. Do zmiany finansowania TVP i Polskiego Radia miałoby dojść później – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”. Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Finansów publicznych prof. Paweł Wojciechowski zauważa, że jeśli media publiczne nie dostaną w przyszłym roku pieniędzy z budżetu państwa, “czeka je konieczność restrukturyzacji lub popadnięcie w długi”.
Abonament RTV jest obowiązkowy dla każdego posiadacza telewizora lub radia. Ostatnio padła zapowiedź prac nad zniesieniem tej opłaty, a o wszystkim opowiedział Bogdan Zdrojewski, który niedawno został przewodniczącym sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
Opłata abonamentowa RTV jest obowiązkowa dla każdego posiadacza telewizora lub radia, który wcześniej nie został zwolniony z tego obowiązku. Jeśli ktoś unika płatności, może zapłacić sporą karę. Okazuje się jednak, że jest pewien legalny sposób na oglądanie telewizji publicznej zupełnie za darmo.
W 2021 roku radio gromadziło dziennie 20 mln słuchaczy. Wiele osób wybiera właśnie ten środek masowego przekazu podczas jazdy samochodem. Tymczasem przyjemność kosztuje, bo za posiadanie radioodbiornika, również tego zamontowanego w aucie, niektórzy muszą zapłacić abonament. Jaka stawka zacznie obowiązywać od 1 stycznia?
Abonament radiowo-telewizyjny jest najpopularniejszym modelem finansowania mediów publicznych w Europie. Obowiązek uiszczania opłat z tego tytułu często staje się tematem burzliwych internetowych dyskusji. Tymczasem abonamentu nie musi płacić każdy posiadacz odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. Sprawdź, czy znajdujesz się na liście osób zwolnionych z opłat.
Kwestia terminowego uiszczania opłat dla wielu osób może być kwestią męczącą. Znacznie większe problemy powstają jednak, gdy termin opłaty zostanie zwyczajnie przegapiony - zaczyna się bowiem od zwykłego wezwania, a skończyć można na postępowaniu egzekucyjnym i straconych nerwach.
W Europie funkcjonują różne modele finansowania mediów publicznych. Jednym z najpopularniejszych jest płacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Obowiązek ten, co rusz wywołuje burzliwe dyskusje wśród internautów. Jednak zanim zaczniemy w ogóle uiszczać opłaty abonamentowe, musimy najpierw zarejestrować odbiornik. Mamy na to 14 dni, licząc od dnia zakupu sprzętu. Co, jeśli tego nie zrobimy?
Konieczność płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego regularnie wywołuje w przestrzeni publicznej burzliwe dyskusje. Tymczasem jest to najpopularniejszy model finansowania mediów publicznych w Europie. Wiemy już, że w przyszłym roku opłata za miesiąc korzystania z radioodbiornika wyniesie 8,70 zł, a za sam telewizor lub telewizor i radio – 27,30 zł/msc. Jednak obowiązek ten nie dotyczy każdego. Poniżej wyjaśniamy nie tylko, kto jest zwolniony z opłat abonamentowych, ale również jak możemy skorzystać z promocji i zapłacić 10 proc. mniej.
Wielu emerytów obawia się, że z jakiegoś powodu wysokość ich emerytury zostanie obniżona. Nie są to przemyślenia bezpodstawne - okazuje się bowiem, że fiskus ma pełne prawo do zabrania im części świadczenia w pewnych okolicznościach.
Opłaty, które powinno się uiszczać każdego miesiąca, jest bardzo dużo. Niekiedy poszczególne terminy mogą wylecieć z głowy. Takie zapominalstwo grozi dużymi nieprzyjemnościami, może przyjść wezwanie oraz ruszyć postępowanie egzekucyjne. Przypominamy, że jedną z takich należności trzeba uregulować do 25 października.
Wiele osób posiadających telewizor zastanawia się, jak nie płacić abonamentu za niego i jednocześnie legalnie oglądać telewizję. Okazuje się bowiem, że ryzyko kontroli i sporej kary nie zmieni się w jakimkolwiek przypadku - za wyjątkiem jednej, całkowicie legalnej sytuacji.
Temat płacenia abonamentu RTV niezmiennie rozpala emocje w społeczeństwie. W internecie można natknąć się na różne, nieraz mylne informacje dotyczące m.in. kontroli rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych. Dlatego Poczta Polska postanowiła rozwiać wątpliwości obywateli, obalając 10 popularnych mitów. „Nie muszę rejestrować telewizora, jeżeli nie będę na nim oglądał telewizji; Listonosz może dokonywać kontroli rejestracji odbiornika RTV; Tylko w Polsce trzeba płacić za oglądanie publicznego radia i telewizji” – to tylko niektóre z nich. Jakie są wobec tego fakty?