Już 28 i 29 marca 2025 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już jedenasta odsłona wydarzenia, które rok rocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 ekspertów z rynków akcji, walut, surowców, kryptowalut, funduszy inwestycyjnych, nieruchomości czy inwestycji alternatywnych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.
„Nie należy wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka”, „nie należy oczekiwać, że złoto szybko kupimy, sprzedamy i dużo na nim zarobimy”, „należy małymi krokami odkładać, niekoniecznie na lokaty”, „trafili na nieodpowiednie osoby, stracili pieniądze”, „kryptowaluty to przyszłość”. Ewa Kumorek-Fedor udziela porad, które inwestycje mogą być najbardziej lukratywne? W co nie należy inwestować? I jak dołączyć do Klubu Inwestorek Indywidualnych?
W programie Rozmowy BiznesInfo redaktor naczelny Dariusz Dziduch rozmawia z Michałem Stajniakiem, zastępcą dyrektora działu analiz XTB, o rynkach finansowych, o giełdzie i o gospodarce. Czy hossa na amerykańskim rynku przedłuży się na 2025 rok? Czego można się spodziewać po rozpoczęciu prezydentury Donalda Trumpa? Jaka będzie polityka banku centralnego Stanów Zjednoczonych? Czy jeden telefon kandydata republikanów zakończy wojnę na Ukrainie?
W minionym roku Giełda Papierów Wartościowych zanotowała 12-procentowy spadek. Są jednak spółki, które od stycznia do grudnia osiągały nawet kilkudziesięcioprocentowe wzrosty cen akcji. Część z nich znajdziemy na nowym polskim indeksie giełdowym, który może być niezwykle ważny przed wejściem w życie unijnej dyrektywy Women On Board.
Nie trzeba być — jak w filmach — agresywnym maklerem na rynku kapitałowym. Nie musimy być jak Warren Buffett, guru inwestorów, czy Wilk z Wall Street. Można inwestować pasywnie, korzystając przykładowo z robodoradców — mówiła Izabela Kozakiewicz-Frańczak, prezes Fundacji Trampki na Giełdzie oraz iKsync, pomysłodawczyni Woman Invest i Polak Inwestor w programie Rozmowy BiznesInfo.
Monety obiegowe z czasów PRL nie są z reguły kojarzone z wielką wartością. Okazuje się, że jednak, że niepozorna 10-groszówka z 1973 roku może być warta fortunę. Niedawno na aukcji osiągnęła ona zawrotną cenę 33 tysięcy złotych. Choć takich monet wybito aż 80 milionów sztuk, tylko niewielki ich odsetek ma szczególną wadę, która czyni je niezwykle wartościowymi.
Złoty Portfel to rozwiązanie, które zaprezentowała ostatnio na giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma Finax wraz z BETA TFI. Jaka idea przyświecała twórcom? Stworzyć narzędzie, które zachęci do inwestowania w polskie i zagraniczne aktywa, unikając — w przypadku zagranicznych — ryzyka walutowego. Kto będzie mógł stawiać pierwsze kroki na ścieżce do inwestowania? I czy jego porady, czyli selekcjonowanie aktywów, w które warto zainwestować kapitał, faktycznie będą pomocne?