Wzrost cen usług następuje w coraz to kolejnych branżach. Nie inaczej jest z instytucjami finansowymi. W ostatnim czasie kilka banków działających na polskim rynku zapowiedziało podniesienie opłat związanych z prowadzeniem kont, operacjami gotówkowymi, a nawet z wypłatami gotówki z bankomatów.Zmiany w PKO BP mają dotyczyć zasad prowadzenia niektórych kont, część z nich będzie usuwana lub przekształcana. Zmienią się także ceny dokonywania operacji bankowych, podaje „Bankier.pl".
W dobie szalejącej inflacji wzrost cen odczuwalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Niemal codziennie dowiadujemy się o drożejących produktach i usługach. Większe wydatki nie ominą także klientów banków, które od wielu lat działają na naszym rynku.
Oszuści podszywają się pod bank PKO BP i rozsyłają e-maile z rzekomym wyciągiem okresowym. W rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie, którego instalacja grozi utratą pieniędzy z konta. Dlatego bank zaapelował do klientów, by pod żadnym pozorem nie otwierali oni takich załączników ani nie klikali w podejrzane linki zawarte w e-mailach.
W zarządzie PKO Banku Polskiego zapowiadane są zmiany kadrowe. Odwołani mają zostać szef obszaru operacji oraz dyrektor finansowy. Posiedzenie rady nadzorczej banku w tej sprawie ma się odbyć 9 grudnia.Jak podaje Puls Biznesu, pierwotnie data posiedzenia była wyznaczona 8 grudnia. Ponieważ jednak miano omawiać i zmiany kadrowe, i strategię banku, ten drugi temat przeniesiono na tydzień później.
Rada Nadzorcza PKO BP podjęła decyzję, że nowym prezesem banku zostanie Paweł Gruza. Wczoraj Radio Zet donosiło, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na to stanowisko będzie Maks Kraczkowski. Ze stanowiska prezesa PKO BP zrezygnowała z dniem 9 sierpnia 2022 r. Iwona Duda, która stanowisko piastowała od 26 stycznia 2022 r.
Dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski donosi o planowanej zmianie na fotelu prezesa banku PKO BP. Nowym prezesem największego banku w Polsce ma zostać Maks Kraczkowski. Obecna prezes PKO BP Iwona Duda ma złożyć rezygnację ze stanowiska, a ostateczna zmiana ma zapaść we wtorek podczas posiedzenia Rady Nadzorczej. Radio Zet dotarło jednak do nieoficjalnych informacji, że nowym prezesem PKO ma zostać Maks Kraczkowski.Jak podaje portal money.pl Iwona Duda pełni funkcję prezesa PKO BP od października 2021 r. Jeżeli faktycznie złoży rezygnację, do objęcia fotelu prezesa największego banku w Polsce będą pretendować 3 osoby. Największe szanse na awans ma mieć Maks Kraczkowski, który obecnie jest wiceprezesem Zarządu PKO BP nadzorującym Obszar Rynku Detalicznego i Bankowości Międzynarodowej. Dodatkowo pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej ukraińskiego KREDOBANK S.A., który należy do PKO BP.
Na ten weekend przerwy technicznego zapowiedziało wyjątkowo dużo banków: PKO BP, ING Bank Śląski, Pekao SA, Credit Agricole, mBank, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy, Getin Bank, Nest Bank, Bank BPS, Toyota Bank i Volkswagen Bank. Klienci muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami.
PKO BP ogłosił dzisiaj swoją nową ofertę dotyczącą oprocentowania lokat. Klienci mają zyskać na lokatach znacznie więcej, niż do tej pory, bo nawet 5,75 proc. w skali roku. Parę dni temu podwyżki w oprocentowaniu lokat ogłosił również Bank Pekao SA. PKO Bank Polski swoją ofertę kieruje nie tylko do nowych, ale także do obecnych klientów. Zmiana oprocentowania Lokaty mobilnej ma wejść w życie 20 maja, a od 1 czerwca bank obiecuje kolejne nowe oferty, czytamy na forsal.pl.
Banki podnoszą oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Od piątku 22 kwietnia wyższe oprocentowanie mają klienci PKO BP, a od 4 maja klienci Banku Pekao SA. Nową ofertę produktową mają w rękawie także inne banki. Oprocentowanie lokat na przestrzeni kilku ostatnich lat można porównać do nieudolnego szukania złotego naszyjnika w morzu. Jeszcze dwa lata temu nie opłacało się w ogóle trzymać pieniędzy w banku, gdyż korzystniejsze rozwiązania oferowały chociażby rynki kapitałowe. Jednak przy rosnącej inflacji banki wyszły z nowymi propozycjami na przeciw klientom.
Przerwy technicznej w najbliższy weekend zapowiedziało aż siedem banków. Na niedogodności muszą być gotowi klienci: Banku Pocztowego, BNP Paribas Banku Polska, ING Banku Śląskiego, Inteligo, neoBanku, PKO Banku Polskiego i Toyota Banku.
PKO BP poinformowało właśnie o kolejnym ataku, jaki ma miejsce ze strony oszustów podszywających się pod bank. Jak podaje Wirtualna Polska, złodzieje rozsyłają maile-fałszywki do klientów PKO BP. W wiadomościach podawana jest informacja o nieautoryzowanych próbach logowania na ich konta w bankowości internetowej. Do tego dorzucony jest odnośnik, który po kliknięciu przenosi na stronę z formularzem.Ten do złudzenia przypomina system logowania do bankowości internetowej PKO BP. Jednak na stronie nie chodzi o wpisanie danych do logowania, a podanie numerów karty kredytowej. Oszuści więc wyciągają od klientów banku dane, bezczelnie przekonując, że ktoś próbował włamać się na ich konto, kiedy to oni sami chcą wejść bezprawnie w posiadanie numerów karty, by położyć łapę na pieniądzach klientów.
Przerwy w ten weekend będą wyjątkowo dotkliwe dla klientów. Prace serwisowe zapowiedziały: Bank BPS, Bank Pekao, BOŚ Bank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, neoBank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander Consumer Bank oraz Toyota Bank. W ten weekend przerwy mogą być wyjątkowo dotkliwe dla klientów. Niektóre banki planują bowiem długo dłuższe przerwy niż ma to miejsce zazwyczaj.
PKO BP ogłosił, że nie ma zamiaru wycofywać się z Ukrainy, pomimo działań wojennych. Należący do największego polskiego banku działający na Ukrainie Kredobank nadal ma otwartych ponad połowę oddziałów. "Nie wycofujemy się z Ukrainy. Kredobank, na tyle na ile to możliwe w obecnej sytuacji, prowadzi normalną działalność. Działa ponad połowa oddziałów, pracownicy dbają o zapewnienie dostępu do usług finansowych. NBU od 9 marca włączył Kredobank do listy systemowych banków Ukrainy." - poinformował PKO Bank Polski za pośrednictwem Twittera.
Oszuści wzięli na celownik klientów PKO Banku Polskiego. Cyberprzestępcy rozsyłają e-maile przypominające potwierdzenie transakcji. Do wiadomości jest dołączony załącznik, którego otwarcie może spowodować utratę pieniędzy. Jak poinformował w komunikacie i swoich mediach społecznościowych PKO BP "przestępcy rozsyłają fałszywe e-maile przypominające potwierdzenie transakcji". "Wiadomości przychodzą z adresu: potwierdzenie @ ipko.pl.com i zawierają załącznik w formacie .rar" - wyjaśniono. Przedstawiciele banku przestrzegają, by nie otwierać załącznika, ponieważ krok ten może doprowadzić do zainstalowania na komputerze złośliwego oprogramowania, za pomocą którego oszuści mogą zyskać dostęp do konta. Fałszywej wiadomości nie należy także przesyłać dalej.Jeśli dostaniemy taką wiadomość, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem PKO BP. Klienci banku mogą skontaktować się z instytucją, korzystając z dwóch numerów telefonów: 800 302 302 (dla numerów krajowych na terenie kraju) i +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych).
W banku PKO BP ma miejsce awaria, która uniemożliwia dostanie się klientom do swojej aplikacji mobilnej. Sprawę opisał portal bankier.pl. Największy bank w Polsce zmaga się z awarią aplikacji do bankowości internetowej.
Eksport przyniósł duże rozczarowanie - wskazują analitycy PKO BP. W maju wzrósł on o 41,7 proc. wobec blisko 70 proc. w kwietniu. Eksperci podkreślają, że w tej sytuacji czas postawić na "plan B".Z tego artykułu dowiesz się:Eksperci PKO BP nie kryją rozczarowania danymi za eksportNa jaki "plan B" według nich należy postawić
PKO BP w dalszym ciągu mierzy się z cyberprzestępcami. Ataki mają różny charakter, ale ich cel jest identyczny - kradzież. Przed oszustami podającymi się za pracowników banku można się jednak uchronić. Z tego artykułu dowiesz się:Jaka metoda oszustwa nasiliła się w ostatnim czasieJakie dane próbują pozyskać wyłudzaczeCo radzi PKO BP
Tuż po zmianie prezesa PKO BP resort Jacka Sasina usiłował wprowadzić do zarządu największego polskiego banku Bartosza Drabikowskiego, skonfliktowanego z poprzednim prezesem banku byłego dyrektora finansowym PKO BP. Rada nadzorcza postawiła weto. Z tego artykułu dowiesz się:W tym tygodniu doszło do zmiany prezesa PKO BPJakie plany ma nowy prezes największego polskiego bankuJak resort Jacka Sasina "odbił się" od rady nadzorczej banku w kwestii zmian kadrowych
W PKO BP doszło do poważnych roszad osobowych. Na nowego prezesa największego polskiego banku został wybrany Jan Emeryk Rościszewski. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem, który zna PKO BP od podszewki.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy z PKO BP odszedł dotychczasowy prezesKim jest Jan Emeryk RościszewskiJakich innych zmian osobowych dokonano w banku
Optymistyczne prognozy ekonomistów PKO BP odnośnie przyszłości polskiej gospodarki. Eksperci największego polskiego banku odnosząc się do najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego podkreślają, że od końca zeszłego miesiąca aktywność w gospodarce rośnie, co przełoży się na silne odbicie wzrostu gospodarczego jeszcze w drugim kwartale tego roku. Z tego artykułu dowiesz się:GUS podał najnowsze dane dot. cen produkcji przemysłowej i budownictwaJakie prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego na ten kwartał mają ekonomiści PKO BPW których branżach nastroje są lepsze niż przed pandemią
Kolejny atak na PKO BP. Redakcja BiznesInfo otrzymała informację o kolejnej próbie podstępu, z jaką mierzą się klienci banku. I znów chodzi o oszustwo na telefon. Kreatywność oszustów zdaje się nie znać granic. Co tym razem wymyślili?Z tego artykułu dowiesz się:Pod kogo próbują podszyć się oszuściczym jest vishingco należy zrobić gdy do nas zadzwonią
Największy polski bank bez prezesa. PKO BP poinformowało we wtorek wczesnym popołudniem o rezygnacji z funkcji prezesa Zbigniewa Jagiełło. Kojarzony z premierem Mateuszem Morawieckim Jagiełło kierował bankiem przez 12 lat i jako jedyny zachował stanowisko w państwowej spółce po przejęciu władzy przez PiS. Z tego artykułu dowiesz się:Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło złożył rezygnacjęJakie mogą być przyczyny odejścia szefa największego polskiego bankuKto może zostać nowym prezesem PKO BP
PKO BP ostrzega klientów przed oszustami podszywającymi się pod największy polski bank. To kolejne w ostatnim czasie tego rodzaju ostrzeżenie wydane przez instytucję. PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bankJaką tym razem metodę działania przyjęli przestępcyJak zorientować się, że mamy do czynienia nie z bankiem a z oszustami
PKO BP ma złe informacje dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie planowali zakup mieszkania. Ceny już mocno wystrzeliły, a będą jeszcze wyższe. Eksperci przekonują, że wpływ na zawyżone koszty mieszkań mają przede wszystkim rosnące ceny gruntów i materiałów budowlanych.Z tego artykułu dowiesz się:O ile już wzrosły ceny mieszkańO ile podrożały gruntyKtóre materiały budowlane zanotowały największą podwyżkę
PKO BP nie może zaliczyć ubiegłego roku do najbardziej udanych okresów w swojej ponad stuletniej historii. Według najnowszych szacunków starta największego polskiego banku wyniesie ok. 2,6 mld zł. Tak niekorzystny wynik ma związek zarówno z pandemią, jak i przyszłymi ugodami w sprawie kredytów we frankach.Z tego artykułu dowiesz się:Z jakim wynikiem PKO BP zakończyło 2019 r.O ile wzrosną koszty z powodu porozumień z frankowiczamiJaki wpływ na bank ma pandemia
PKO BP i mBank ponownie znalazły się na celowniku oszustów. Tym razem wyłudzacze podszywają się pod pracowników banków i telefonują do klientów. Każdy, kto przekaże im poufne dane lub zainstaluje podejrzaną aplikację musi liczyć się z utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym.Z tego artykułu dowiesz się:Jaką metodę oszustwa stosują wyłudzaczeO co dodatkowo apelują PKO BP i mBankJak w ostatnim czasie zwiększyła się aktywność cyberprzestępców
PKO BP wydał pilny komunikat dla wszystkich osób poruszających się po wirtualnym świecie. Tym razem oszuści podają się za kupujących na portalach ogłoszeniowych. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poufne dane wpadły w niepowołane ręce.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki komunikat wydał PKO BPJaką metodą stosują oszuściJak uchronić się przed atakiem
Z tego artykułu dowiesz się:Jakie zmiany na stronie internetowej wprowadził PKO BPJak odnaleźć się w tych modyfikacjachJakie nowe funkcje czekają na klientów w aplikacji IKO