Rząd prowadzi intensywne prace nad ustawą dotyczącą terenów zamkniętych. Proces legislacyjny szybko porusza się do przodu i zbliża się moment, w którym dokument trafi do Sejmu. Tymczasem kolejne zarządy Rodzinnych Ogródków Działkowych wyrażają swój sprzeciw dotyczący proponowanych zmian. Użytkownicy działek ROD mogą ponieść duże straty, kiedy regulacja wejdzie w życie.
Rozpoczyna się sezon działkowy, a wraz z nim pojawiają się doniesienia o rzekomych masowych kontrolach dokonywanych na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Choć w teorii rzeczywiście zachodzi ryzyko otrzymania grzywny sięgającej 5 tys. zł, to praktyka wygląda zupełnie inaczej.
Posiadanie działki ROD, choć wiąże się z wieloma korzyściami, w niektórych przypadkach może doprowadzić do problemów. Szczególnie gdy nie wywiązujemy się z pewnych obowiązków. Są uregulowane przepisami i niewielu zdaje sobie sprawę, że ignorowanie ich może skończyć się nawet utratą ogródka. Czego nie wolno robić na działce ROD? Lepiej o tym wiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.
Jesień i wiosna to czas intensywnych prac porządkowych w ogrodach i na działkach. Wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy pojawia się pytanie: co zrobić z zalegającymi liśćmi i gałęziami? Choć kiedyś popularnym rozwiązaniem było ich spalanie, dziś przepisy są dużo bardziej rygorystyczne. Czy w 2025 roku możemy sobie pozwolić na takie działania?
Rośnie popularność ogródków działkowych, związkowcy zauważyli problemy w związku z tym trendem. To spowodowało nowelizację statutu, do którego dodano kilka istotnych punktów. Użytkujący będą mieli dodatkowy obowiązek, pieniądze już nie wystarczą.
Popularność ogródków działkowych ROD rośnie, a ceny osiągają rekordowe poziomy, zwłaszcza w dużych miastach. Jednak czy każda „sprzedaż” działki jest rzeczywiście sprzedażą? Zanim zdecydujesz się na zakup, warto poznać zasady funkcjonowania Rodzinnych Ogrodów Działkowych i dowiedzieć się, na czym polega haczyk.
W ministerstwie rozwoju i technologii opracowano rozporządzenie, które stanowi odpowiedź na postulaty polskich działkowców. Akt ma zabezpieczyć tereny przeznaczone na ogródki działkowe, tak aby rozwój miast nie odbywał się kosztem terenów zielonych. Stanowisko w sprawie nowych regulacji zajął już Polski Związek Działkowców.
Rodzinne Ogródki Działkowe wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. To idealne rozwiązanie przede wszystkim dla mieszkańców miast. Okazuje się, że liczba ofert sprzedaży takich działek rośnie. Ceny działek są naprawdę gigantyczne, a za niektóre z nich trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych. Przedstawiamy szczegóły.
Polski Związek Działkowców chce przywrócić “socjalne funkcje” Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD) - wynika z decyzji podjętej w ramach ostatniego posiedzenia związkowców. Tym samym proponują ogólnopolskie akcje organizowania wakacji na ROD-ach.
To decydujący moment dla wynajmujących i właścicieli ROD. Już wkrótce wszystkie ogródki działkowe mogą zostać zlikwidowane. Wszystko zależy od decyzji gminy, jest jednak sposób, by temu zapobiec. Na ratowanie swojego ogródka będzie tylko jeden termin.