Do systemu płatności Google Pay zmierza ważna nowość dla milionów użytkowników, którzy często dokonują transakcji w sieci. Google poinformowało, że wkrótce będą one przebiegać znacznie szybciej i wygodniej - wrażliwe dane na potrzeby transakcji będzie można zatwierdzać biometrycznie.
Przeprowadzone w ostatnim czasie badania wykazały, że wciąż wiele osób pada ofiarami schematu wangiri. Polega on a wykorzystaniu przez cyberprzestępców numerów premium do obciążania na własną korzyść rachunku telefonicznego osób, do których wykonują połączenia. Ofiarą wangiri padło 35 proc. badanych.
Przykra informacja dla niektórych użytkowników mBanku. Jak wynika z opublikowanego komunikatu, już niedługo wyłączony zostanie dostęp do aplikacji mobilnej banku dla tych klientów, którzy korzystają na swoich urządzeniach ze starszych wersji systemu Android. Co zrobić w takiej sytuacji?
System Alert RCB może jeszcze przed letnim sezonem urlopowym wzbogacić się o nowy rodzaj ostrzeżeń. Czas jest tutaj kluczowy, gdyż alerty będą mogły służyć przede wszystkim wypoczywającym nad Bałtykiem i kąpieliskami - Alert RCB będzie mógł ich ostrzegać przed sinicami.
Korzystanie od smartfonu może nas sporo kosztować. W polskim prawie przewidziane szereg sytuacji, w którym korzystanie jej zakazane i choć dotyczy to przede wszystkim kierowców, to jest także sytuacja, w której ukarany za używanie smartfonu może zostać pieszy.
Rok 2024 ma być tym, w którym sprzedaż smartfonów powróci do czasów sprzed pandemii, co zresztą jest już w pewnych obszarach widoczne. Z rosnącą liczbą sprzedanych egzemplarzy urządzeń będą najpewniej rosnąć także ceny. Za taki stan rzeczy odpowiadać może Qualcomm.
Apple zapowiedziało nowe funkcje swoich systemów operacyjnych. Jedna z nich wprowadza cały nowy interfejs umożliwiający obsługę iPhone’ów oraz iPadów. Wkrótce urządzenia te będzie można obsługiwać za pomocą ruchu gałek ocznych.
Płatności zbliżeniowe z użyciem smartfonów z roku na rok znajdują w Polsce coraz więcej zwolenników. Dzięki smartfonom wyposażonym w moduły NFC telefonem można płacić dzięki cyfrowym ekwiwalentom fizycznych kart płatniczych wydawanych przez banki. Wyjaśniamy, jak robić to z użyciem najpopularniejszych systemów.
W Polsce w systemie Android działa już sieć Znajdź moje urządzenie, dzięki której zagubione czy skradzione smartfony można odnajdywać dzięki innym posiadaczom urządzeń z Androidem. To jednak dopiero początek. Google zaprezentowało właśnie trzy nowe zabezpieczenia przydatne po kradzieży smartfonu.
Oficjalnej premiery nowej wersji systemu od Google można spodziewać się w trzecim kwartale tego roku. Za sprawą trwających beta testów oraz pojawiających się przecieków, można już jednak coś o nim powiedzieć. Jakie są największe różnice względem poprzedniej wersji?
Messenger to najchętniej używany komunikator w Polsce, gdzie na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników. Tak dużą popularność aplikacja zawdzięcza innemu potentatowi - Facebookowi. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiada ona funkcje, wykraczające poza standardowe komunikowanie się. Co kryje Messenger?
Świetna wiadomość dla tych, u których opłaty za połączenia za granicą spędzały sen z powiek. Unia Europejska wzięła pod lupę ceny połączeń telefonicznych i podjęła decyzję w sprawie ich obniżenia w cennikach operatorów. Zmiany weszły w życie 15 maja i dotyczą dodatkowych opłat za korzystanie z telefonów na terenie Unii Europejskiej i w strefie EOG.
Fani chińskich sklepów e-commerce mają powody do niepokoju. Osoby, które skuszone niskimi cenami, kupują na Shein, Temu, lub AliExpress, w długofalowej perspektywie będą musiały przygotować się na pewne zmiany. Ministerstwo finansów wzięło właśnie pod lupę tę platformy – wiadomo już, co planuje.
W związku z okresem nasilonych burz, w Polsce powraca temat nie tylko naszego bezpieczeństwa, ale i naszych sprzętów. Wiele osób zastanawia się, czy elektroniczne urządzenia powinny być podłączone w tym czasie do prądu i czy może to stwarzać jakieś potencjalne zagrożenia. Co na ten temat mówią eksperci?
Podczas konferencji deweloperskiej I/O Google zaprezentowało nowość, która ma szansę zmniejszyć liczbę oszustw dokonywanych telefonicznie. Dzięki lokalnej sztucznej inteligencji treść rozmów będzie na bieżąco przetwarzana, a jeśli oprogramowanie rozpozna wzorzec właściwy dla oszustw, użytkownik otrzyma odpowiednie powiadomienie.
Komunikatory internetowe przyzwyczaiły nas do bogactwa funkcji multimedialnych, formatowania wiadomości czy możliwości ich edytowania. Na ich tle klasyczne SMS-y wypadają bardzo prymitywnie, ale może się to zmienić za sprawą ich następcy formatu RCS. Jedną z jego funkcji ma być możliwość edytowania nawet wysłanych już wiadomości.
Spam to nie tylko problem poczty e-mail, mamy z nim do czynienia również w naszych telefonach. W przypadku smartfona jest na to jednak sposób - niechciane połączenia i SMS- y możemy skutecznie blokować.
Rozwój mechanizmów bezpieczeństwa w kolejnych wersjach Androida sprawia, że część starszych wersji musi zostać porzucona za sprawą braku kompatybilności. Google podjęło decyzję, aby zerwać z kolejną pulą urządzeń wyposażonych starsze wersje systemu, co w przypadku części smartwatchy w zasadzie czyni je bezużytecznymi.
Mimo kolejnych postępów w pracach nad wzmacnianiem szkła Corning wciąż wielu posiadaczy smartfonów decyduje się na montaż dodatkowej ochrony w postaci szkła lub folii. Ich producenci prześcigają się w opracowywaniu usprawnień, czego efektem jest technologia TANCS, która ma szansę stać się nowym standardem.
Złe wieści dla posiadaczy urządzeń Xiaomi. Analitycy bezpieczeństwa odnaleźli w oprogramowaniu tego producenta aż 20 poważnych luk, które mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Podatności tkwią zarówno w aplikacjach systemowych, jak i samym MIUI.
Można byłoby się spodziewać, że gdy kupuje się topowy smartfon kosztujący w momencie premiery minimum 4-6 tys. zł, to działające na nim oprogramowanie nie będzie sprawiało problemów. Niestety, i na tej półce cenowej trafiają się karygodne błędy producentów. Przekonali się o tym posiadacze flagowców Samsunga.
Tinder, aktualnie najpopularniejsza na świecie aplikacja randkowa, opracował nową funkcję, która ma się przełożyć na bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki niej mogą oni szybko dzielić się informacjami o planowanych randkach ze znajomymi czy bliskimi.
Google rozesłało do części użytkowników smartfonów z Androidem powiadomienie o uruchomieniu w Polsce sieci Znajdź moje urządzenie. Sama nazwa może być znana z aplikacji, dzięki której można lokalizować urządzenia z systemem Google, jednak sieć wprowadza ważną nowość - smartfony czy smartwatche będzie można odnajdywać, nawet gdy są wyłączone.
Firma HMD Global założona przez byłych pracowników Nokii nadal dostarcza na rynek urządzenia tej marki. Co prawda w ostatnim czasie ograniczyła tę działalność i nowe smartfony są już sprzedawane jako HMD, to wciąż trafiają do nas zwykłe telefony komórkowe Nokia pozbawione zaawansowanych funkcji. Do ich grona dołączyła właśnie nowa Nokia 3210.
Aplikacja mObywatel to jeden z najważniejszych elementów polskiej cyfryzacji, który znalazł duże uznanie wśród Polaków. Na co dzień korzystają z niego miliony użytkowników, do programu dodawane są systematycznie nowe funkcje. Ale co zrobić, gdy smartfon z zainstalowanym mObywatel przepadnie?
Plus wydał ważny komunikat do swoich klientów. Okazuje się, że w aplikacji popularnego operatora zajdą gigantyczne zmiany. Modyfikacje te sprawią, że korzystanie z wielu funkcji będzie o wiele wygodniejsze i zapewni klientom większe bezpieczeństwo. Przedstawiamy szczegóły.
O możliwościach precyzyjnej lokalizacji urządzeń mobilnych przez policję przekonał się 28-latek z Jeleniej Góry. Postanowił przywłaszczyć sobie zagubiony telefon, dzięki czemu na jego ślad trafiły służby. Urządzenie doprowadziło je do nieuczciwego znalazcy, co było początkiem jego problemów.
Meta pracuje nad ważną zmianą w komunikatorze WhatsApp. Aplikacja wzbogaci się o własny odpowiednik znanej z iPhone’ów funkcji AirDrop. Dzięki niej bezpośrednio z poziomu komunikatora będzie można udostępniać pliki innym użytkownikom WhatsAppa znajdującym się w pobliżu.