Do oficjalnego sklepu z aplikacjami na Androida wraca zagrożenie złośliwym oprogramowaniem Harly. Zidentyfikowano kolejne programy zawierający kod służący do pozyskiwania danych ze smartfonu, ale też do subskrybowania płatnych usług, z których przychody trafiają do napastników.
Kontrola rodzicielska nad elektroniką użytkową to trudne zagadnienie - nie zawsze łatwo jest postawić granicę w odpowiednim miejscu, ponadto wiele zastrzeżeń budzi skuteczność wykorzystywanych programów. Dlatego Google zdecydowało, aby kolejny element kontroli wszyć aplikację Wiadomości w Androidzie.
Nadchodzą kolejne nowości w WhatsAppie - tym razem Meta pozwoli użytkownikom zaprzęgnąć sztuczną inteligencję do generowania obrazków bezpośrednio w okienku czatu. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę, a algorytmy wygenerują grafikę, którą następnie będzie można przesłać rozmówcy.
Popularność współczesnej odsłony komunikatora Gadu-Gadu może zaskakiwać - w dobie Messengera, WhatsAppa, Telegrama czy Signala z GG korzysta około miliona użytkowników. Tych może wkrótce przybyć. Twórcy poinformowali, że dostępna jest możliwość odzyskania starych numerów, a nawet archiwum rozmów.
Wydarzenia roku 2020 były ogromnym ciosem także dla rynku elektroniki użytkowej. Ucierpiała produkcja komponentów, ale też końcowych produktów, w tym smartfonów. Teraz ich sprzedaż w końcu odbija się po pandemii, a towarzyszy temu także zmiana na pozycji lidera wśród producentów.
W marcu wzbogaciliśmy się o nowy system ochrony przed smishingiem, czyli phishingiem realizowanym za pośrednictwem SMS-ów. Dzięki nim liczba groźnych wiadomości, jakie docierają do Polaków, ma się zmniejszyć. Już jutro system zostanie rozbudowany o nowe możliwości.
O pozytywnych skutkach rozwoju sieci 5G wiemy już bardzo dużo, a mimo to wciąż dokonywane są nowe odkrycia. Symulacja przeprowadzona przez naukowców z University of California wykazuje, że większe zagęszczenie stacji bazowych obsługujących 5G pozwoli na wydłużenie czasu pracy smartfonów na jednym ładowaniu nawet o 50 proc.
Mogłoby się wydawać, że ładowanie telefonu to żadna filozofia. Bo co za problem podłączyć smartfona do ładowarki? Okazuje się jednak, że wciąż możemy popełnić wiele błędów i, co więcej, bardzo często to robimy. Firma Apple zdradza, jakich sytuacji unikać za wszelką cenę.
Oszczędzanie baterii w iPhone’ach ma nie tylko wymiar praktyczny, ale też opóźnia konieczność kupowania wymiana urządzenia na nowe. Każdy cykl ładowania to zmniejszenie pojemności baterii, a gdy ta będzie niska, nie unikniemy wydatków - czy to na wymianę baterii, czy na nowy smartfon. Na szczęście są sposoby, by ładować smartfony rzadziej.
Meta, właściciel Messenger, ogłosił nadchodzące zmiany w swoim flagowym komunikatorze, obiecując użytkownikom doświadczenie nie do poznania. Nowe funkcje, takie jak wysyłanie zdjęć HD, tworzenie wspólnych albumów czy zwiększony limit dla plików, mają przekształcić Messenger w jeszcze bardziej wszechstronne narzędzie do komunikacji online.
Ogromne możliwości współczesnych smartfonów zachęcają twórców aplikacji, by wykorzystywać je w pełni. Nic w tym dziwnego, lecz często płacą za to sami użytkownicy - im bardziej aplikacje obciążają sprzęt, tym częściej ładować urządzenie. Na szczęście jest na to sposób.
Wielu z nas popełnia ten błąd, przed którym nieustannie ostrzegają specjaliści. Częstą praktyką jest podłączanie na noc smartfonów i tabletów do ładowania. Niestety, nie jest to ani poprawne, ani bezpieczne rozwiązanie. Strażacy byli wielokrotnie wzywani do podobnych przypadków.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) szykuje się do wprowadzenia istotnych zmian w systemie ostrzegania mieszkańców o zagrożeniach meteorologicznych. Według doniesień Polacy mogą spodziewać się otrzymywania znacznie większej liczby SMS-ów z alertami RCB, co stanowi reakcję na niedawne tragiczne wydarzenia związane z warunkami atmosferycznymi.
Zagubione czy skradzione smartfony z Androidem możemy dziś odnajdywać za pomocą aplikacji Znajdź moje urządzenie. Musi być ono jednak włączone. Google pracuje jednak nad nowością, która pozwoli stworzyć całą sieć wzajemnie namierzających się urządzeń, co ułatwi odnalezienie zguby.
Producenci smartfonów prześcigają się w pomysłach na to, jak przedłużyć ich czas pracy na baterii. Nie mniejsze znaczenie niż możliwości sprzętowe mają sztuczki w oprogramowaniu, czego jest świadome Google. Dlatego w Androidzie pojawi się nowość, która może poskutkować znacznymi oszczędnościami energii i rzadszą koniecznością ładowania.
Na polskim Reddicie pojawił się wpis autora nowej aplikacji foodAlert. Można dzięki niej otrzymywać powiadomienia o tych produktach spożywczych, które zostały wycofane ze sprzedaży przez Główny Inspektorat Sanitarny. Aplikacja jest dostępna za darmo na urządzenia mobilne.
Nadchodzą zmiany w komunikatorze WhatsApp. Odpowiadająca za jego rozwój korporacja Meta zmodyfikowała regulamin świadczenia usług oraz zmieniła minimalny wiek użytkowników. Brak zgody na nowy regulamin może nas pozbawić dostępu do aplikacji.
Wokół ładowania narosło wiele mitów, część z nich bierze się z przeszłości, kiedy ładowarki nie były tak zaawansowane, jak dziś. Wielu jednak nadal zastanawia się, czy zostawianie ładowarki wpiętej do sieci, nawet gdy nie ładujemy smartfonu, ma negatywne skutki.
Pod koniec lutego z inicjatywy Instytutu Spraw Obywatelskich do rządu wpłynął list otwarty, którego sygnatariusze chcą wprowadzenia zakazu korzystania ze smartfonów w polskich szkołach. Powodem ma być negatywny wpływ na zdrowie uczniów i ich zdolności do uczenia się. Dziś wiemy już, jak na tę propozycję zapatruje się ministra edukacji Barbara Nowak.
Google poinformowało o dodaniu nowych funkcji do Map Google. Zmiany odczujemy w aplikacji mobilnej, a skupiać się one będą na dostarczaniu wartościowych informacji turystom. Ma to pomóc w sezonie urlopowym w znalezieniu najciekawszych propozycji turystycznych. Zmiany pojawią się także w wyszukiwarce.
Nowe opcje w aplikacji mObywatel. Ministerstwo Cyfryzacji właśnie dodało do spisu dostępnych w niej dokumentów dwa kolejne pliki. Szacuje się, że z rozwiązania skorzystać będzie mogło nawet 360 tys. osób, należących do konkretnych grup zawodowych. Co istotne, resort nie zamierza na tym poprzestawać i już zapowiada kolejne innowacje.
Trwa wielka awaria w jednej z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce. Tysiące użytkowników zgłosiło problemy z internetem, wykonywaniem połączeń, a także wysyłaniem SMS-ów. Przedstawiamy szczegóły.
Parafie i wierni z całej Polski mogą wziąć udział w Nocy Konfesjonałów. Jest to inicjatywa mająca zachęcić do udziału w sakramencie pokuty w okresie przedwielkanocnym. W tym roku przygotowano coś specjalnego – specjalną aplikację mobilną.
Nadchodzą znaczące zmiany dla klientów banku Citi Handlowy. Aby korzystać z płatności dokonywanych z użyciem smartfonu, będzie trzeba wypełnić dodatkowy obowiązek. W innym wypadku karta zostanie odłączona od systemów płatności.
Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem w Niemczech opublikował raport, w którym wymienione zostały smartfony, które emitują najwięcej promieniowania elektromagnetycznego. Jakie modele zajmują czołowe miejsca i jaki wpływ mają emitowane przez nie fale na zdrowie ich użytkowników?
Są już państwa na świecie, które całkowicie porzuciły radio FM na rzecz DAB+. W Polsce jest to mało prawdopodobne – popularność cyfrowego standardu DAB+ jest znikoma i nie zapowiada się, by miało się to zmienić. Z kolei FM może przywrócić do dawnej chwały nowości w smartfonach.
Wielu oczekiwało, że wejście w życie rozporządzenia o ochronie danych osobowych wyeliminuje natrętne telefony od telemarketerów. Tak się jednak nie stało – nadal funkcjonują oni, choć często w szarej strefie lub po prostu z naruszeniem prawa. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by mieć z tego powodu kłopoty.
Wokół dobrych praktyk dotyczących ładowania smartfonów narosło wiele mitów, niemniej część z nich przynajmniej częściowo okazuje się prawdą. Często to jednak nie czas pracy na jednym ładowaniu, lecz ogólna trwałość baterii staje się ważniejsza. I na jej wydłużenie znalazł się sposób.