IKEA wprowadziła do swojej oferty dwie nowe ładowarki. Propozycja jest całkiem atrakcyjna – jakość i parametry są relatywnie wysokie, a ceny przystępne. Zwłaszcza jeśli porównamy je oryginalnymi urządzeniami pochodzącymi od producentów, którzy coraz mniej chętnie dostarczają je w zestawie wraz ze smartfonami.
Apple planuje zmiany w iPhone’ach, które faktycznie mogą stanowić dużą i ważną różnicę zarówno w stosunku do poprzednich modeli, jak i urządzeń konkurencji. Korporacja planuje wymienić szkło chroniące ekran urządzenia na coś zupełnie nowego.
HMD Global, firma, która wykupiła od Nokii prawa do marki smartfonów i telefonów, przez ostatnie lata dostarczała na rynek nowe wersje kultowych fińskich telefonów komórkowych, m.in. Nokii 3310. Teraz firma szykuje odświeżenie kolejnego urządzenia, które jest znane niemal wszystkim.
Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło współpracę z firmą Trenkwalder, dzięki której aplikacja mObywatel może zostać wykorzystana w nowy, niezwykle przydatne sposób. Dziś, gdy procesy rekrutacyjne przeprowadza się często przynajmniej częściowo zdalnie, jak znalazł będzie możliwość złożenia cyfrowego podpisu na umowie o pracę.
Już 20 marca w banku PKO BP zajdą zmiany w sposobie korzystania z płatności dokonywanych z użyciem smartfonu. Dotychczasowy sposób całkowicie przestanie działać na rzecz bardziej współczesnych rozwiązań stosowanych od dawna w innych bankach.
Mimo rosnącej popularności usług chmurowych i mediów bazujących na streamingu wciąż jednym z najważniejszych kryteriów wyborów konsumenckich w stosunku m.in. do smartfonów jest wielkość pamięci masowej. Może to zmienić kolejna wersja systemu Android, która zostanie wzbogacona o funkcję archiwizacji aplikacji.
Google w ostatnim czasie postawiło na rozwój aplikacji systemowych Androida, czego kolejnym przykładem są nowości w Zdjęciach Google. Program służący do przeglądania zdjęć i plików zyskał możliwości, których dotąd bardzo brakowało – pozwoli na wygodne ręczne porządkowanie plików.
Już teraz dysponujemy w smartfonach wieloma narzędziami, które pozwalają odnaleźć zagubiony czy skradziony smartfon. Odpowiednie oprogramowanie jest dostarczane przez samych producentów mobilnych systemów operacyjnych. Takie rozwiązanie ma jednak wadę – zwykle jest skuteczne tylko wtedy, gdy telefon jest włączony. Ale to się ma zmienić.
Wraz z wprowadzeniem nowej funkcji na platformie Twitter, użytkownicy zyskali możliwość prowadzenia rozmów głosowych i wideo. Jednakże, za tą nowością kryje się potencjalne zagrożenie dla prywatności użytkowników. Domyślne ustawienia mogą prowadzić do niechcianego ujawnienia numeru IP, co stawia użytkowników w ryzyku ataków cyberprzestępców. Jak ochronić swoje dane?
WhatsApp rozbudowuje możliwości swoich aplikacji w zakresie ochrony prywatności użytkowników. W ostatnim czasie dodał m.in. oznaczenia rozmów szyfrowanych end-to-end. Czasem jednak zdarza się, że aby chronić tożsamość użytkowników, jakąś funkcję trzeba zlikwidować.
Jak właściwie dbać o swoje ulubione urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony czy laptopy? Choć czyszczenie ich może wydawać się banalne, popełnienie nawet drobnych błędów może skutkować poważnymi problemami. Jak czyścić elektronikę, unikając potencjalnych pułapek, które mogą prowadzić do uszkodzenia urządzeń.
Złe wieści dla posiadaczy iPhone’ów. Duża liczba użytkowników zgłasza problemy, które zaczęły występować po instalacji najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego iOS. Najpewniej w wyniku błędu w oprogramowaniu dostrzeżono znacznie skrócenie czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Jak się przed tym uchronić?
Aplikacje mobilne dostarczane przez duże media społecznościowe są nagminnie wykorzystywane do zbierania gigantycznych ilości danych na temat użytkowników. Część z nich robić przede wszystkim w celach reklamowych, inne mogą dzielić się danymi z władzami państw. Swoją opinią i zaleceniami w tej kwestii podzielił się minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
W mediach społecznościowych należących do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych opublikowano komunikat, który ma zachęcić do korzystania z cyfrowych ekwiwalentów potwierdzających uprawnienia emerytów i rencistów. Dzięki mLegitymacji nie trzeba pamiętać o fizycznych legitymacjach, a to duże ułatwienie.
Pod koniec lutego do Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji wpłynął list Instytutu Spraw Obywatelskich, w którym zaproponowano wprowadzenie całkowitego zakazu korzystania ze smartfonów już od 1 września br. Pomysł nie wszystkim się spodobał i jest żywo krytykowany. Nie tylko przez uczniów.
Samochody elektryczne cieszą się mniejszym zainteresowaniem, niż zakładali to ich producenci, a jedną z przeszkód do ich popularyzacji są braki w infrastrukturze. Zwłaszcza we wschodniej i południowej części Europy ładowarek jest zwyczajnie zbyt mało. Pomysłem na rozwiązanie tego problemu ma być szpiegowanie kierowców.
W testowych wersjach oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Androida, Google Play, odnaleziono nowość, która może znacznie zmienić sposób, w jaki aktualizowane są aplikacje. Dotychczasowych model pobierania nowych wersji ma być zastąpiony takim, w którym kilka programów w końcu będzie można pobierać jednocześnie.
W polskim systemie obsługi numerów alarmowych, na czele ze 112, zostanie wprowadzana ważna zmiana, która realnie przełożyć na skuteczność działań służb. Według doświadczeń w innych państwach wdrożenie tzw. Advance Mobile Location może w skali roku pozwolić uratować w Polsce 67 osób więcej niż dotychczas.
Wydana została nowa wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów. W iOS-ie 17.4 znajdziemy sporo usprawnień i poprawek, jednak na rynku europejskim dzisiejsza premiera to prawdziwa rewolucja. Apple wprowadziło zmiany narzucone korporacji przez europejski akt o rynku cyfrowym.
KOLEO to bez dwóch zdań jedna z najbardziej udanych polskich aplikacji ułatwiających podróże koleją. Regularnie dodawane są nowe funkcje, ale też obsługa kolejnych przewoźników wraz z możliwością zakupów biletów. W KOLEO właśnie pojawiła się nowość, dzięki której podróże pociągiem mogą być jeszcze wygodniejsze.
Niechciane połączenia od telemarketerów mogą być prawdziwą zmorą – jeśli wydaliśmy na nie wiele zgód w różnych usługach, może do nich dochodzić nawet wiele razy tego samego dnia. Niestety wdrożenie RODO tylko nieznacznie zmniejszyło skalę procederu. Jak się więc przed nim chronić?
Do Windowsa zmierza świetna funkcja, z której będą mogli skorzystać wszyscy, którzy za pomocą swoich komputerów biorą udział w wideokonferencjach. Chodzi o wykorzystanie w komputerach możliwości dzisiejszych smartfonów, które często dysponują bardziej zaawansowanymi kamerami czy mikrofonami niż nie takie już stare komputery.
Telefony komórkowe z klawiszami już dawno odeszły w zapomnienie, wyparte przez nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne smartfony. Mimo to posiadacze starych modeli wciąż mogą sporo zarobić na sprzętach, które zalegają w szufladach.
Wśród aplikacji kierowanych do kierowców znajdziemy wszelkiej maści mapy, nawigacje, programy ułatwiające parkowanie i wiele innych. Tymczasem nieco w ich cieniu jest program TaPo24, który stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o ruchu drogowym, które z pewnością przyda się nie tylko mniej doświadczonym uczestnikom ruchu. Korzysta z niej nawet polska policja.
Wydany został bardzo przydatny serwis Schrony, dzięki któremu można miejsca ukrycia, schrony i tzw. miejsca doraźnego schronienia. MDS-y mają stanowić część obrony cywilnej przed skutkami katastrof naturalnych, ale też działań militarnych. Niestety dane zgromadzone w aplikacji mają pozostawiać wiele do życzenia.
Posiadacze smartfonów Xiaomi powinni wstrzymać się z aktualizacją swoich urządzeń do najnowszej wersji oprogramowania. W wersji MIUI Global pojawił się błąd, którego naprawa może wymagać całkowitego wymazania z pamięci wszystkich danych. Producent wydał już komunikat w tej sprawie.
Przywykliśmy do tego, że aplikacja mObywatel jest prężnie rozwijana i regularnie pojawiają się w niej przydatne nowości. Oznacza to jednak, że niekiedy trzeba weryfikować potrzebę dalszego rozwijania niektórych jej gałęzi. Tak się właśnie dzieje – z aplikacji właśnie usunięto funkcję, która jeszcze przed kilkunastoma miesiącami była kluczowa.
Aplikacja Moja Biedronka nie ma ostatnio dobrej passy. Po premierze nowej, przebudowanej wersji użytkownicy masowo zgłaszali liczne problemy z działaniem programu. Dziś w działaniu aplikacji nie doświadczymy jednak żadnych błędów w działaniu poszczególnych funkcji, gdyż Moja Biedronka w ogóle przestała działać.